reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Acard we wczesnej ciazy

Moj lekarz również zalecił branie acardu zapobiegawczo, mimo iż 2 poprzednie ciaze prawidłowe i donoszone. Także brałam od 7 tygodnia…
 
reklama
Hej, od kiedy i do kiedy bralyscie akard? przed ciąża? Po pozytywnym teście? I do którego tygodnia ciąży? Jestem po 3 poronieniach, planuje zajść w ciążę w najbliższym czasie. Badania mam wszystkie ok. Lekarz mi wspominal coś o tym, ale chciałabym dowiedzieć się więcej 😊
 
Hej, od kiedy i do kiedy bralyscie akard? przed ciąża? Po pozytywnym teście? I do którego tygodnia ciąży? Jestem po 3 poronieniach, planuje zajść w ciążę w najbliższym czasie. Badania mam wszystkie ok. Lekarz mi wspominal coś o tym, ale chciałabym dowiedzieć się więcej 😊
Ja zaczęłam brać po pozytywnym teście, co prawda u mnie początek(6+2), ale narazie wszystko ok. Biorę acard 100+ inne leki( dwa poronienia, mutacje MTHFR i PAI-1) choć z pierwsza ciąża nie było problemu z zajściem.
 
Ja zaczęłam brać po pozytywnym teście, co prawda u mnie początek(6+2), ale narazie wszystko ok. Biorę acard 100+ inne leki( dwa poronienia, mutacje MTHFR i PAI-1) choć z pierwsza ciąża nie było problemu z zajściem.
No ja wgl nie mam problemu z zajściem, tylko wszystkie się kończyły w 6-7 tygodniu ciąży. Przyczyny dokładnej nie znają. Badania wszystkie ok. Plan mojego ginekologa jest taki że bez niczego mam się starać zajść w ciążę. Kiedy wyjdzie poztywyny test mam zrobić badanie krwi, po 48 godzinach mam powtórzyć jak wzrośnie poziom to da mi wtedy progesteron i steryd na podtrzymanie. Ewentualnie akard. jakie leki bierzesz? Bralas coś przed zajściem?
 
No ja wgl nie mam problemu z zajściem, tylko wszystkie się kończyły w 6-7 tygodniu ciąży. Przyczyny dokładnej nie znają. Badania wszystkie ok. Plan mojego ginekologa jest taki że bez niczego mam się starać zajść w ciążę. Kiedy wyjdzie poztywyny test mam zrobić badanie krwi, po 48 godzinach mam powtórzyć jak wzrośnie poziom to da mi wtedy progesteron i steryd na podtrzymanie. Ewentualnie akard. jakie leki bierzesz? Bralas coś przed zajściem?
W sumie u mnie podobnie, dwie straty w 10 TC i 6tc.
Od pozytywnego testu acard i heparyna, w między czasie beta w odstępie 48h i odrazu wizyta dorzucił mi jeszcze luteinę, magnez, kwas foliowy choć witaminy które biorę mają w składzie kwas, ale dał dodatkowo. Biorę jeszcze Euthyrox na niedoczynność.
Przed zajściem brałam tylko witaminy Pr.en.at.al u.no
W pierwszej ciąży nie miałam problemu z zajściem i utrzymaniem.
 
Kwas właśnie też dodatkowy mi przepisał. Witaminy też biorę takie same, no cóż. Zostaje tylko spróbować i mieć nadzieję że będzie ok 😊życzę powodzenia 😊
 
Ja przyjmuje acard od 13tyg. Ze względu na niskie białko Pappa ,które wyszło przy badaniu krwi przy 1 badaniu prenatalnym,acard zleciło labolatorium...dawka 150mg do 36tc mam je brać.
Ogólnie też byłam i troszkę przerażona i zaskoczona wynikiem,ponieważ wcześniej raczej nie miałam kłopotów z ciśnieniem..sercem.. acard mi zalecono brać tylko ZAPOBIEGAWCZO żeby uniknąć stanu przeciwrzucawkowego. ;) to biorę,nie powinno zaszkodzić bo acard to jak aspiryna. ;) pytałam też mojego lekarza rodzinnego co on na to i Doktorka mi powiedziała,że acard w ogóle nie jest skuteczny, że ona poleca właśnie aspirynę.
Rozumiem Cie,bo co lekarz to inna opinia,metoda ;)
Ale jeśli acard nie jest tak skuteczny jak się moja Doktor wyraziła to może nie ma co się przejmować:)
Albo może skorzystaj z opini jeszcze jednego lekarza. ;) dla porównania i św.spokoju.
Aspiryna ma znacznie większą dawkę ASA i jest zakazana w ciąży. acard 75mg czy 150mg jest ponoć bezpieczny a i często zalecany.
 
Ja dostałam Acard 150 w trakcie starań i kontynuuję teraz we wczesnej ciąży z powodu słabych przepływów w tętnicy macicznej w pierwszej ciąży zdrowej donoszonej (wtedy zwiększone ryzyko hipotrofii i napadów rzucawkowych).
 
reklama
Do góry