reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

29 tc a ja na razie przytyłam tylko 7 kg czy to nie za mało?

Monikall01

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
23 Październik 2018
Postów
42
Jak wyżej na ostatniej wizycie która była miesiąc temu wazylam 57 kg dzisiaj 58 więc przez miesiąc tylko 1 kg przybrałam martwi mnie to dlaczego tak mało niby do porodu jeszcze trochę czasu zostało więc jeszcze trochę przytyje ale czy któraś z was również tak mało przybrała na wadze?
 
reklama
Rozwiązanie
Jak się martwiłam że mało przytyłam moja ginekolog zapytała się czy chce być gruba? :) Na co ja że oczywiście nie, więc jeżeli dziecko rozwija się poprawnie to waga Twojego ciała nie ma aż takiego znaczenia zwłaszcza że spokojnie jeszcze 11 tygodni także jeszcze Cię przybędzie. Ja miałam największy skok w 7/8 miesiącu, teraz na końcówce mam 62kg a zaczęłam od 54kg gdzie córka wg USG z wczoraj ma już 3,5kg.
Nie ma czegoś takiego jak "za mało" to 12 kg które kobieta średnio powinna przytyć w ciąży to tylko orientacyjna liczba. jeżeli dziecko przybiera równomiernie przez całą ciążę to Ty równie dobrze mogłabyś kilogram przytyć i byłoby też ok. Ja na początku drugiej ciąży schudłam 5kg i do wagi "wyjsciowej" dobilam dopiero koło 26 tygodnia nie mówiąc o jakiś dodatkowych kilogramach ;) poza tym chyba większość mam najwięcej tyje w 3 trymestrze, także nic się nie martw jeszcze się zaokraglisz;) 7 kg to ani dużo ani mało :)
 
reklama
Jak się martwiłam że mało przytyłam moja ginekolog zapytała się czy chce być gruba? :) Na co ja że oczywiście nie, więc jeżeli dziecko rozwija się poprawnie to waga Twojego ciała nie ma aż takiego znaczenia zwłaszcza że spokojnie jeszcze 11 tygodni także jeszcze Cię przybędzie. Ja miałam największy skok w 7/8 miesiącu, teraz na końcówce mam 62kg a zaczęłam od 54kg gdzie córka wg USG z wczoraj ma już 3,5kg.
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry