reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

2 miesięczne niemowlę

kika88888888

Początkująca w BB
Dołączył(a)
13 Styczeń 2018
Postów
19
Mam klopot ,odnosnie mojego 2 miesiecznego synka.Za dw dni skończy 2 miesiace a nie zawsze skupia na mnie uwagę jak podchodzę do łózeczka,patrzy się gdzieś na sufit to w dal.Usmiechy są rzadko.łapek nie wyciąga po zabawki jak w/g ksiązek powinien.Skupia uwagę na karuzeli przy łożku, jak go noszę rozglada się ,ale wydaje mi się że to mało.Głowkę podnosi ale mało,Wygląd ma jeszcze taki noworodkowy.Przybywa na wadze,ma apetyt,ale i tak ma anemie,może to go spowalnia...Czy powinnam się martwić jego rozwojem co myślicie/?
 
reklama
Myślę że z zabawkami to jeszcze trochę. Też coś mi się kojarzy że moja zaczęła się nimi bardziej interesować ok 4 miesiąca. A co do główki to tak jak piszą dziewczyny: dużo na brzuszku. Moja jak nie spała to przez większość czasu leżała w tej pozycji. A co do skupiania uwagii to dziecko w tym wieku raczej chwilkę to robi, jeszcze też nie reaguje tak na rodziców jakbyśmy chcieli :)

Ale jak coś Cię martwi to pogadaj z pediatrą na najbliższej wizycie.
 
reklama
Dzieci mają to do siebie, że nie stosują się do żadnych tabelek i książkowych wytycznych. Najgorsze, co może zrobić rodzic, to porównywać swoje dziecko do tego, co było napisane w książce, albo nie daj Boże do innych dzieci. Pisanie, co nasze dzieciaki robiły i umiały w wieku 2 mc nie ma najmniejszego sensu, ponieważ każde dziecko rozwija się w sposób INDYWIDUALNY. Warto mieć oczywiście ogólny pogląd, kiedy jakie czynności dziecko powinno umieć wykonywać, jednak nie możesz tego przełożyć 1:1 na Wasze życie. Tak małe dziecko na pewno jeszcze nie będzie brało nic do rączki. Zakładam, że Twój syn ma jeszcze ściśnięte rączki w piąstki i tak naprawdę pewnie dopiero jakoś w 3-4 mc będzie chwytał. Uśmiechy takiego dziecka są jeszcze bezwiedne i również Twój synek ma czas na to, by uśmiechać się na widok znajomych twarzy, czy nawiązywać z wami kontakt wzrokowy.
Tak, jak radziły dziewczyny, układaj go dużo na brzuszku, najlepiej na podłodze- to świetnie wpływa na rozwój ruchowy dziecka. Dodatkowo możesz porozmawiać z lekarzem, albo położoną, oni jako osoby doświadczone w pracy z dziećmi podpowiedzą Ci na co powinnaś zwracać szczególną uwagę, co powinno wzbudzić Twój niepokój. Myślę jednak, że Twój synek rozwija się prawidłowo, a Ty nie panikuj, tylko ciesz się tym małym noworodkiem, bo z dnia na dzień będzie się on zmieniał, a Ty jeszcze nie raz zatęsknisz za nim takim, jaki teraz jest [emoji6]

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry