reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WYPRAWKA NA START (c.d Newfie)

wieice co..mi po cc dawali czopki piroxicam...zero bolu po cc...szukam teraz bo w Uk to nie wiem co i jak po...a tak opakowanie pod reka chcialabym miec;/...;)

ha - znalazlam..aletam pisze niewskazane..m.in. w czasie kamienia...a mi to dali w szpitalu gdzie rodzilam;/...tylko 3 doby potrzebowalam, bo pozniej juz nic a nic nie bolalo..ale recepte do domu tez od nich dostalam..co o tym myslicie?...(rodzilam w prywatnej klinice- jesli ma to jakies znaczenie- w bdb ..chyba by az tak nie wtopili...
 
Ostatnia edycja:
reklama
rusia ja mysle ze nie zaszkodza raczej te czopki. skoro w renomowanej klinice prywatnej-gdzie nie moga sobie pozwolic chyba na jakies bledy dawali ci te czopki to raczej mozezsz je stosowac w ciazy. tak jest z tymi lekami ze niewiele z nich testowane jest na ciezarnych bo jest to zbyt ryzykowne i drogie i firmy wola napisac ze nie wolno tych lekow stosowac. a w praktyce czesto mozna :-) tak wiec spokojnie kup


a ja mam inne pytanie-czy moge uzywac dla staska butelek po moim chrzesniaku? dostalam od siory kilka a to mi sporo odejdzie na zakupy-no i pasuja mi do laktatora-ktory tez dostalam.
 
generlanie nie powinno się, zalecają nawet żeby butelki wymieniać co 3 miesiące... Kup najwyżej nowe smoczki, wygotuj i tyle.
Tylko same smoczki mogą kosztować tyle samo, co butelki:cool2:
 
no to niefajnie. ale zapytam jeszcze na szkole rodzenia polozna we wtorek. moze jak wygotuje to bedzie ok...a jak nie to kupie i trudno
 
gbs jest obowiązkowym badaniem, ważny tylko 5 tyg, więc najlepiej go zrobić po 35 tyg.. jeśli nie będzie się miało tego badania, dziecku profilaktycznie od razu podają antybiotyk- więc lepiej sobie to zrobić, po co maluszka szprycować antybiotykami od urodzenia;-)
 
Hejka
Rusia u nas Piroxicam jest na receptę więc trzeba będzie i tak z lekarzem pogadać. Ja bym go nie stosowała podczas karmienia bo substancja czynna jest bardzo silna i ma dużo skutków ubocznych u dorosłego, a wnikając w mleko matki nie wiadomo co może tam dziecku zrobić.To jest lek przeciwzapalny a te leki z tej grupy w małej dawce podaje się dzieciom dopiero od 3 miesiąca. Ale może być tak że w UK mają ten Piroxicam po prostu w innej dawce niż u nas w Pl i dlatego przy pierwszej cc Ci podali. Może skonsultuj to jeszcze ze swoim lekarzem :)
 
gbs jest obowiązkowym badaniem, ważny tylko 5 tyg, więc najlepiej go zrobić po 35 tyg.. jeśli nie będzie się miało tego badania, dziecku profilaktycznie od razu podają antybiotyk- więc lepiej sobie to zrobić, po co maluszka szprycować antybiotykami od urodzenia;-)
hmmm nie wiem skąd masz takie wiadomości...być może u Was tak jest ale u nas robi się raz wymaz na GBS i wynik jest aktualny do chwili porodu i bodajże 2 doby po.....ni ważne w którym tygodniu się zrobiło....to info mam od położnej...
 
reklama
Do góry