reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyginanie sie w łuk, potrzebuje porady

Dołączył(a)
23 Kwiecień 2024
Postów
6
Moja córka kilka dni temu skończyła 4 miesiące . Zauważyłam że zdarza jej się głównie na przewijaku wyginać główkę do tyłu, robiąc łuk. Zastanawiam się czy może to być spowodowane ciekawością? Za nią są położone pluszaki. Robiąc to jest raczej zadowolona i gaworzy sobie. Byliśmy jakiś czas temu u neurologa, bo było podejrzenie wzmożonego napięcia mięśniowego, lekarka powiedziała że mała zaprezentowała się dobrze i jedyne co może powiedzieć to że jest lekkie napięcie w okolicy barkowej. Kazała ją wiecej układać na brzuszku ze względu na to że nie radziła sobie na nim najlepiej oraz stwierdziła że za mało ją na nim układaliśmy. Jeśli po około 2 tygodniach nie zauważymy poprawy mamy się skonsultować z fizjoterapeutą. 2 tygodnie minęły i córcia radzi sobie już na brzuszku, leży ładnie symetrycznie, akurat sama opanowała przewrót z pleców na brzuszek, nie przeszkadza jej ta pozycja. Doszliśmy do wniosku że fizjo w takim razie nie będzie potrzebny, ale teraz już nie wiem ze względu na ten łuk. To normalne?
 
reklama
Ale nikt tutaj nie zdiagnozuje Ci dziecka przez internet - więc jest to normalne lub nienormalne.

Nie marudź - zapisz się do fizjo i dostaniesz odpowiedź.

Najlepiej poszukaj lekarza ze specjalizacją: specjalista rehabilitacji medycznej, pediatra
 
Ale nikt tutaj nie zdiagnozuje Ci dziecka przez internet - więc jest to normalne lub nienormalne.

Nie marudź - zapisz się do fizjo i dostaniesz odpowiedź.

Najlepiej poszukaj lekarza ze specjalizacją: specjalista rehabilitacji medycznej, pediatra
Zdaje sobie sprawę, że nikt diagnozy nie postawi. Pomyślałam, że może ktoś ma podobnie i doradzi, ponieważ wcześniej tak nie robiła. Umówiłyśmy się do lekarza.
 
Koleżance córka wyginała się w łuk w wieku około 3 miesiące, od tamtej pory chodzi na zajęcia do specjalistów i na basen, z tego co mi wiadomo poprawa jest
 
reklama
Ja bym poszła do fizjoterapeuty. inaczej bada dziecko może jeszcze ma jakieś inne napiecia. Na te barkowe też coś zrobi i nie bedzie straty a będziecie wiedzieć co i jak :) osobiście mam wrażenie że nic tak dobrze na napięcia nie robi jak fizjo. Samo to nie przechodzi.
 
Do góry