reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2015

Ursa też miałam nadzieję, że już zobaczysz coś więcej :) chociaż faktycznie to jeszcze bardzo wcześnie, ja mam wizytę w poniedziałek więc pewnie też zobaczę tylko pęcherzyk...

Ja stosuję zwykły krem na rozstępy z Gerbera, w pierwszej ciąży też go stosowałam i zero rozstępów, ale też mało przytyłam bo 9kg... Najważniejsze żeby dobrze natłuszczać skórę, a podobno obojętnie czym, można nawet zwykłą oliwką.
 
reklama
Dziewczyny złapał mnie ból gardła co na to można w ciąży i czy to groźne bo ja już cała zeschizowana jestem?\
Ursa gratuluje wizytki na serduszko jeszcze czas także spokojnie
 
witam panie:-)

coś tak bez humoru dziś wstałam, głowa mnie boli, dzieciaki irytują, jakaś masakra...

co do testu to jakoś to do mnie nie przemawia, zawsze za darmo możecie sobie ten chiński kalendarz płci sprawdzic:-)

doris przynajmniej masz sezon na cytrusy:-)
 
Jolka6621 słyszałam o kosmetykach Babydream dla ciężarnych. Nawet sama stosowałam olejek w pierwszej ciąży i był ok. Myślałam, żeby coś teraz zmienić.
Jednak….
Pysia dzięki za super link do kosmetyków na rozstępy. Już prawie przekonało mnie to do pozostania przy Babydreamie.
Jednak…
Dżejka dzięki za skierowanie mojej uwagi na oleje. Twoim zdaniem olej ze słodkich migdałów będzie najlepszy?

Drogie, co sądzicie o gotowych kosmetykach kontra oleje?


Usa89 Gratulacje!!! Cierpliwości w czekaniu na kolejną wizytę :)

Maggie2205 mój lekarz rodzinny polecał pobudzać pracę ślinianek tak, aby oczyszczać gardło. Wystarczy kupić kilogram landrynek i pić dużo płynów.
 
Odebrałam wyniki, na pierwszy rzut oka wystraszyłam się, mam bakterie w moczu ale nie wymaga to leczenia jest to flora bakteryjna która nie zagraża, mam bardzo wysoki poziom P-ciała p/wirusowi różyczki ale to niby dobrze, hemoglobina mi bardzo spadła i żelazo, możliwe, że przy kolejnej wizycie dostane leki żeby bardziej nie spadało_Ogólnie mdłości w dzień mniej męczą ale rano, wieczorem i w nocy to coś strasznego, witam wszystkie nowe mamuśki, jest nas coraz więcej :) Dzisiaj jadę do mamusi pochwalić jej się dobrą nowiną, ciekawi mnie jej reakcja.
 
SjakSara ciekawy sposób z tym pobudzaniem ślinanek! Ja generalnie unikam olejów mineralnych, dziecka też nie smarowałam żadną oliwką tylko olejem migdałowym albo balsamem z hipp. Co do smarowania brzucha- to ja jestem zadowolona z wyglądu mojego brzucha po pierwszej ciąży, fakt przytyłam 13 kg wiec nie za wiele, ale chyba mam skłonności do rozstępów, ponieważ na nogach mam bardzo dużo rozstępów ale to z wcześniejszych lat. Moja mama po 3 ciążach ma brzuch cały w rozstępach. Stosowałam wymiennie olej ze słodkich migdałów i balsamy. Ważne żeby robić to w miarę regularnie, można nacierać różnymi olejami np. oliwą z oliwek czy lnianym a na pewno będzie lepiej niż niestosowanie niczego. Jednak wiem od koleżanek że czasem największe nawet zabiegi zapobiegawcze nie pomogly.
Ewka dzisiaj wszędzie straszą bardzo niskim ciśnieniem i złym samopoczuciem.
Pycia ja wczoraj byłam u teściów i mięliśmy powiedzieć ale jakoś tak dziwnie mi było i jeszcze nie wiedzą! Niech syn im powie!:-D

Napiekłam wczoraj wieczorem całe stado pączków, a potem pół nocy nie spałam bo mnie tak wzdęło że leżeć nie mogłam, włączyłam tv i piłam mięte:wściekła/y:
 
teściom powiemy za tydzień tzn mąż powie, ja za bardzo z teściami nie jestem zżyta, bardziej przeraża mnie wizja tego, że jak teściowa się dowie to będzie mi na siłe wciskać jedzenie, zawsze jak do nich jeździmy jest tak samo, wielki obiad a tłumacząc, że ile można jeść twierdzi że to są małe porcje. Pewnie na siłę będzie mnie dokarmiać ale ja się nie dam :) w ciąży jest ważna zdrowa dieta a nie objadanie się, jedyny minus mój, że lubię słodycze ale od nowego roku jem bardzo mało pustych kalorii. Już wyczytałam, że któraś z was ma ochotę na cytrusy, ja to bardzo dużo pije soku pomarańczowego.
 
reklama
Ania_Beata - beta powinna na naszym etapie ciąży wzrastać o min 66% w ciągu 48h, 114% w ciągu 72h.
Jeżeli mogę poradzić - zrób betę w piątek (czyli po 48h od dzisiaj) i jak wzrośnie do ok 3785, to wszystko jest ok :)

Pysiu, zrobiłam betę, tak jak radziłaś. Wynosi 3547 jednostek, ale nie minęło dokładnie 48 godzin, bo wcześniej betę robiłam po 17, a dziś po 10. Sądzisz, że wynik jest ok?
Miałam wczoraj wizytę u lekarza i mam krwiaki kosmówkowe czy podkosmówkowe, mogą pęknąć. NIe wiem, co robić. Dostałam luteinę.
 
Do góry