reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Witaminy w ciazy

Natalia1208

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Styczeń 2019
Postów
332
Dziewczyny martwię się ponieważ jestem w 4 miesiącu ciąży. Do tej pory brałam kwas foliowy 400 plus witaminy favit mama, który też zawiera kwas foliowy i boję się teraz czy nie brałam tego kwasy za dużo, czy może coś się stać? Druga sprawa to że zamierzam zmienić witaminy na jakieś z kwasami omega. Mam od koleżanki ale tam jest napisane, że folactiv 800 czy to nie za dużo? Czy folactiv to nie tylko kwas foliowy? Myślicie że brać te witaminy i odstawić kwas?
 
reklama
Rozwiązanie
c_or_nelia własnie niekoniecznie. Jeśli poziom żelaza masz dobry we krwi to nie potrzeba go dodatkowo suplementować a nadmiar żelaza szkodzi dziecku , tak samo jak witamina A, której w składzie mama dha premium+ również nie ma. Ja suplementuje ten preparat bo ma wszystkie skłądniki rekomendowane przez PTG i go śmiało mogę polecić
Dziewczyny martwię się ponieważ jestem w 4 miesiącu ciąży. Do tej pory brałam kwas foliowy 400 plus witaminy favit mama, który też zawiera kwas foliowy i boję się teraz czy nie brałam tego kwasy za dużo, czy może coś się stać? Druga sprawa to że zamierzam zmienić witaminy na jakieś z kwasami omega. Mam od koleżanki ale tam jest napisane, że folactiv 800 czy to nie za dużo? Czy folactiv to nie tylko kwas foliowy? Myślicie że brać te witaminy i odstawić kwas?
Ja w pewnym momencie odstawilam kwas bodajże brałam do 12tc i potem tylko i wyłącznie pregne. I nic więcej, czasem co 2 dzień . Preparatów dodatkowych z dha nie brałam
 
Ja jestem w 17 tyg. Na początku brałam jedynie kwas foliowy zaraz jak się dowiedziałam zaczęłam brać falvit mama, w 3 aptekach mówili mi ze są to najbardziej przyswajalne witaminy w ciazy i nie dużo kosztują, do tego dorzuciłam po 13 tyg kwasy dha osobno i biorę tylko kwas i falvit. Bo witaminy razem z kwasami dha są z tych co brałam drogie bo kosztują 50 zł a są jedynie na miesiąc, a tak za witaminy i dha płace do 46 zł ale mam na 2 miesiące. Tran to dla mnie to samo. Kwas foliowy odstawiłam No jest w witaminach ale dawka 0,8 Ci nie zaszkodzi chociaż nie musisz takiej brać chyba ze lekarz zaleci.
 
Ja brałam Mama DHA, skład dobry, taki jak zaleca PTG. Brałam od początku ciąży do końca, a nawet dłużej, po karmiłam piersią. Karmienie jest sporym obciążeniem dla mamy, a na zdrową dietę nie zawsze jest czas przy noworodku, więc warto też wtedy brać witaminy.
 
Jest sezon na owoce i warzywa jak masz odpowiednią dietę to nie musisz się przejmować jakie witaminy brać. Znajdź tylko takie które tobie odpowiadają formą i po których nie będziesz się źle czuła (ciężarne często mdli po witaminach) a kwas foliowy jest najważniejszy na początku, nie ma też możliwości żebyś przyjęła go za dużo. Zdrówka życzę
 
Ja sobie kupilam mamadha, wyniki miała cały czas w normie :) czułam się ok, wiem że zapotrzebowanie na witaminy w ciązy mocno rośnie a przy okazji niestety u kobiety maleje wchłanianie tych wszystkich witamin dlatego tak wana jest dodatkowa suplementacja
 
reklama
podczas ciąży jak i podczas karmienia piersią brałam suplement mama dha premium+, bo tak zelecił mi mój lekarz prowadzący. Kwasu foliowego nigdy nie jest zbyt dużo, bo organizm podczas ciaży ogromnie wiele go potrzebuje. Jestem zadowolona bradzo z mamy, bo ma dużo naturalnych olejów dha, które bardzo są pomocne w rozwoju płodu, witaminę d3 no i dla mnie zbawienny był magnez bo podczas ciąży łapały mnie okropne skurcze w łydkach, takie że miałam trudności w chodzeniu.
 
reklama
właśnie ostatnio również zaczęłam suplementować mama dha premium +, oczywiście przy konsultacji z lekarzem własnie ze względu na nocne skurcze, o makabra jakie one są straszne. Przyznam szczerze, że sceptycznie do tego podeszłam, ale skład tych tabletek jest bardzo dobry, same składniki zalecane przez PTG.. po 2tyg brania nie łapią mnie skurcze, więc coś musi w tym być
 
Do góry