reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wcześniaki z 34 tc

Najgorsze, że mój maluch w ogóle zdaje się nie być zainteresowany ani piersią ani butelką bo od razu zasypia mimo rozbudzania... Nie wiem jak ma się nauczyć jeść z butli czy z piersi.. Dzisiaj pani logopeda była i powiedziała ze to leniuszek...
Najgorsze, że mój maluch w ogóle zdaje się nie być zainteresowany ani piersią ani butelką bo od razu zasypia mimo rozbudzania... Nie wiem jak ma się nauczyć jeść z butli czy z piersi.. Dzisiaj pani logopeda była i powiedziała ze to leniuszek...
 
reklama
A jak cukier we krwi? Może mieć hipoglikemię i stąd problem.
A napięcie mięśniowe? Moja miała obniżone, po czasie przy problemach z jedzeniem stałych pokarmów neurologopeda powiedziała, że ma też obniżone w jamie ustnej i stąd problemy z karmieniem od początku. Dzieci z wzmożonym napięciem też mogą mieć problem z jedzeniem. Dzieci z zaburzeniami SI również. A próbowałaś strzykawką, kubeczkiem lub łyżką? Może to po prostu kwestia ssania.
 
Niektóre polożne mają czasami coś mądrego do powiedzenia, więc warto pytać może któraś miała już w swojej "karierze" podobny przypadek (na pewno co jakiś czas przychodzi inna). Do mnie przychodziła Pani laktatorka i każdego dnia słyszałam to samo: dziecko nie jest jeszcze gotowe, ale nauczy się. Teraz jesteście pod dobrą opieką- dziecko się najada, a lekarze stale go monitorują- może warto popytać też lekarza co może być przyczyną (choć pewnie już pytałaś). Jest duża szansa, że będziecie krócej jeśli jedzenie to jedyny problem. Wierzę, że jeszcze trochę cierpliwości i się nauczy- za to trzymam kciuki.
 
Wszystkie wyniki ma dobre, monitorują go tylko w nocy -tętno serduszka. Problem jest tylko z jedzeniem, że z butelki nie wypija swojej porcji sam. Nie kwapi się do ssania chociaż umie, ale czasem nawet nie chce zacząć tylko trzeba go zmotywować i nie wiem co jest tego powodem-moze po prostu to, ze to leniuszek. A jak zacznie ssać to znów nie dopija bo nie ma chyba siły. Na pewno się nie najada tym co wypije sam bo spadał z wagi, a zaczął przybierać gdy resztę co nie wypił idzie przez sondę .
 
Z czasem powinno się poprawić :) i dojrzeje do prawidłowego jedzenia. Trochę cierpliwości przy dzieciach się przydaje :-D. Napisz jak sytuacja się poprawi :)
 
Mam nadzieję, że szybko dojrzeje na to jedzenie:) na wadze ładnie przybiera no wczorsj rano 2190 a dziś 2250 więc obu nabierał siły :) bo on jak chce to potrafi w nocy wypił sporo do sondy wlałam może z 7ml a dziś rano tyle co nic..
 
reklama
A polecacie jakieś dla wcześniaka? Chciałam zmienić buteleczkę, ale położne powiedziały, że ich smoczki najlepsze dla takich maluchów.. Niby leci z nich dobrze. Wczoraj mój synek wypił już sam z butelki 35 na 40 ale karmiłam go bardzo długo bo pół godziny i go zmęczyłam bo potem nie chciał pić przez noc, a dziś o 9 rano wypił 25.Za chwilę następne karmienie i zobaczymy, ale nie wybudza sie na karmienie :(
 
Do góry