reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ucisk, ciężar na dole brzucha

Hmm.. u mnie też przy chodzeniu i staniu najbardziej, jak idę to aż muszę się zatrzymać. Może te późniejsze skurcze przypominają bóle miesiączkowe, bo gdzieś czytałam, że te wczesne są bezbolesne, a te późniejsze bolesne. No ale magnez bierzesz od początku ciąży, ja nie brałam, dopiero teraz zaczęłam ten Aspargin, na wszelki wypadek będę brała, bo pewnie nie szkodzi, a może pomóc.
Ja biorę Aspargin od tygodnia 3x2 i od wczoraj dużo lepiej się czuję. Nie mam skurczy i brzuch mi tak nie twardnieje .
 
reklama
Hmm.. u mnie też przy chodzeniu i staniu najbardziej, jak idę to aż muszę się zatrzymać. Może te późniejsze skurcze przypominają bóle miesiączkowe, bo gdzieś czytałam, że te wczesne są bezbolesne, a te późniejsze bolesne. No ale magnez bierzesz od początku ciąży, ja nie brałam, dopiero teraz zaczęłam ten Aspargin, na wszelki wypadek będę brała, bo pewnie nie szkodzi, a może pomóc.
Też się niestety muszę zatrzymać, jak mnie to dopada. I chodzę ostatnio generalnie bardzo wolno. Jestem w 36 tygodniu. Magnez prałam gdzieś od początku drugiego trymestru, ale było to spowodowane arytmią, która sama minęła po 2 trymestrze, a teraz dzięki magnezowi nie mam skurczów łydek itd. Dobrze na mnie działa. Natomiast nie jestem przekonana, czy ten ciężar i ucisk to skurcze, bo niby miałabym skurcze cały dzień, a potem na drugi dzień nie itd....
 
Cześć mam takie same odczucia od 25 tygodnia. Ciężkość w dole brzucha. Z szyjką wszystko ok. Mam brać aspargin 3× 2 tabl, więcej kwasów DHA i dostałam luteinę 2× 100 mg. Ginekolog powiedział że to mogą być skurcze ale równie dobrze mogę tak odczuwać ruchy dziecka. Po tygodniu jest trochę lepiej, ale zdecydowanie więcej leżę i odpoczywam. Przez tydzień mam jeszcze poleżeć i do kontroli.
 
Do góry