reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przeprowadzka do swojego pokoju

Jak dziecko samo zasypia i łóżeczko jest to samo, to będzie dobrze :)
Ja przenosiłam synka nie tylko do nowego pokoiku ale i do nowego łóżeczka, kiedy wrósł z kosza mojżesza. Nie było problemu, jedynie był trochę rozproszony nowym miejscem i większym łóżeczkiem.
 
reklama
Moja córka od urodzenia śpi w swoim łóżeczku w swoim pokoju, ktory znajduje się zaraz obok sypialni. W sypialni nie mam miejsca na łóżeczko, a z małą baliśmy się spać. Ja gdzieś do połowy drugiego miesiąca byłam antysmoczkowa. Dopiero jak u Magdy pojawił się odruch wzmożonego ssania sięgnęłam po smoka, bo inaczej nosiłam ją przy cycku aż zaśnie[emoji29] teraz przy zasypianiu ma dyndusia i spokój. Wcześniej wstawałam po parę razy w nocy, a był okres co i do 2 nie spała. Teraz bawimy się też tylko w jej pokoju, nawet się kąpiemy w nim. Także myślę , że jak bedziesz z synkiem spędzała czas w jego królestwie to szybko się zaadoptuje, jest coraz starszy i raz dwa załapie.

Powodzenia:)

________________________
[emoji179]Madzia 07.09.2016[emoji188]
 
U nas jest ciężko z tym, co prawda Hanka śpi w łóżeczku do pierwszego karmienia ok. 24, ale caly proces zasypiania to masakra...;( duzo bardzo spedzam z nią czas w jej pokoju, czytam, śpiewam, bawie się, kładę w łóżeczku czasami tak o, ale i tak pod wieczór zaczyna sie marudzenie i płacz, z chwila radości na kąpiel. Wiec różnie raczej dzieci mają...trzeba indywidualny sposób znalezc.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wydaje mi się, że to rodzice się boją zawsze bardziej niż dzieci :D Co jest całkiem zrozumiałe :) Ale nie można swoich emocji pokazywać dziecku. Pokazywać pokoik, opowiadać gdzie będzie spał, zapewniać, że jak tylko zawoła-to tata lub mama przyjdą w nocy :) U nas córka najpierw miała łóżeczko dostawne Chicco Next2Me przy naszym łóżku. Przy karmieniu piersią oraz przy tym, że ulewała a można je było ustawić tak, żeby materac był pochyły (uniesiony od strony główki) - świetna sprawa. Ale po pół roku córka wyrosła i musiała iść do normalnego łóżeczka - choć nadal stało ono w naszej sypialni. I my już byliśmy zestresowani jak to będzie, bo w łóżeczku dostawnym spała pięknie :) Okazało się, że strach miał wielkie oczy,a mała bez problemu zaakceptowała zwykłe łózeczko. Gdy miała rok i 3 mce przeprowadziliśmy się do domu i od razu dostała swój pokój, nowe łóżko - również nie było problemu :) Będzie dobrze :)
 
Mój maluszek ma 4 miesiące i jeszcze nie wyobrażam sobie zostawić Go na noc samego w swoim pokoju z racji tego, że śpi z pieluszką i smoczkiem. Budzi Nam się co jakieś 3 godziny i trzeba mu włożyć smoczek albo ściągnąć pieluszkę z twarzy. Wasze dzieci też spią z pieluszką i smoczkiem?? Może macie jakiś sposób na to,żeby spał bez niczego?? A może zastąpić to jakimś misiem?? Jak to jest u Was???
 
Do góry