reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

POMOCY zastój pokarmu

widzisz Jamajka, to juz nie jest zastoj ale zapalenie (zastoj mialam w pierwszych dniach po porodzie ale to byl zupelnie inny bol), pewnie przeoczylam gdzies grudeczke i sie dorobilam :(( w kazdym razie przy zapaleniu sie nie masuje bo nie chcemy jeszcze zwiekszyc laktacji, odciaganie jak najbardziej badz czestsze przykladanie malucha i zimne oklady. Dostalam antybiotyk - penicyline i walcze, czuje sie okropnie, mam dreszcze i wszystko boli mnie jak przy grypie :(
 
reklama
Witam Was Dziewczyny! Ja dorobiłam się zapalenia piersi miesiąc po porodzie. Przewiało mnie i najpierw myślałam, że złapałam jakąś grypę, bo okropnie łamało mnie w kościach i miałam temperatuę prawie 39 stopni. Też brałam antybiotyk - augumentin (jeśłi nie przekręciłam nazwy). Mi akurat pani doktor kazała masować tą pierś ze stanem zapalnym. Polewać ciepłą wodą pod prysznicem i wtedy rozmasowywać i to aż od samej pachy w kierunku sutka i powiem, że to pomagało. Właściwie już następnego dnia po braniu antybiotyku temperatura wróciła do normy. Oczywiście do tego spacerowałam z kapustą w staniku! Trzeba to przetrwać!
 
U mnie dziewczyny to się skończyło gorzej bo ja nie miałam gorączki i oprócz bólu i gródki w piersi nic mi nie dolegało gródka była mała ale z dnia na dzień stała się ogromna antybiotyk nie pomógł i wylądowałam na stole operacyjnym.
 
jamajka to wspolczuje, ale dobrze ze masz to za soba. Zdania sa podzielone, jedni mowi masowac inni ze w zadnym wypadku a ja juz sama nie wiem co robic, nie mam tam wyraznej grudki tylko taki ogolny jakby bardziej masywny pas pod pacha ale praktycznie nie moge sie dotknac i mala grudka na otoczce sutka....i to mnie tez martwi. Ja dostalam penicyline, mam nadzieje ze pomoze, poki co przystawiam mala do tej piersi i po karmieniu jeszcze troszke odciagam, mam nadzieje ze jutro bedzie lepiej...
 
jamajka to wspolczuje, ale dobrze ze masz to za soba. Zdania sa podzielone, jedni mowi masowac inni ze w zadnym wypadku a ja juz sama nie wiem co robic, nie mam tam wyraznej grudki tylko taki ogolny jakby bardziej masywny pas pod pacha ale praktycznie nie moge sie dotknac i mala grudka na otoczce sutka....i to mnie tez martwi. Ja dostalam penicyline, mam nadzieje ze pomoze, poki co przystawiam mala do tej piersi i po karmieniu jeszcze troszke odciagam, mam nadzieje ze jutro bedzie lepiej...
ja tez tak mialam i mala grudke na otoczce sutka! ale wlasnie dzieki jamajce rozmasowalam ja i po problemie
 
Ostatnia edycja:
jamajka to wspolczuje, ale dobrze ze masz to za soba. Zdania sa podzielone, jedni mowi masowac inni ze w zadnym wypadku a ja juz sama nie wiem co robic, nie mam tam wyraznej grudki tylko taki ogolny jakby bardziej masywny pas pod pacha ale praktycznie nie moge sie dotknac i mala grudka na otoczce sutka....i to mnie tez martwi. Ja dostalam penicyline, mam nadzieje ze pomoze, poki co przystawiam mala do tej piersi i po karmieniu jeszcze troszke odciagam, mam nadzieje ze jutro bedzie lepiej...
Mam nadzieje że już po zapaleniu Ellie1981. Ja też słyszałam różne opinie ale i na studiach i jeszcze w szpitalu mówili by masować jeżeli pod wpływem masażu gródka się zmniejsza jeśli się nie zmniejsza to już za późno zrobił się ropień.Należy pamiętać że masaż powinien by wykonywany do brodawki i od razu odciągane mleko i by nie trwał dłużej niż 30 min.
 
no teraz juz jest lepiej, moge sie dotknac, jutro zaczne masaze tuz przed odciagnieciem mleka, to otoczke sutka tez mam masowac? bo w sumie na piersi nie czuje jako takiej grudki, zgrubienia (pamietam jak mialam przy zastoju) tylko taka masywniejsza spora czesc, w zasazdzie miekka...natomiast na otoczce ewidentnie grudka...
 
znowu mam zastój:no: tylko tym razem nie moge odciagnac pokarmu bo go poprostu nie ma!( swoja droga dziwne ze tak szybko) nie wiem jak moge naciskac a on juz nie leci i co teraz??? jak mi sie uda rozmasowac ta grudke to wyplynie czy jak?
 
reklama
Czy wcześniejsza gródka rozmasowała się całkowicie????? Stosuj się do wcześniejszych zaleceń masuj w kierunku brodawki. Zastój może się pojawić bardzo szybko jednak jeśli gródeczkę nie da się rozmasować w ciągu tygodnia to udaj się do lekarza na pewno zatkał się kanalik może pod wpływem masowania puści.
 
Ostatnia edycja:
Do góry