reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pieluszkowanie, jakie pampersy itp

A ja już tu chyba pisała, że po pampersach przeszłam na dady i jestem zadowolona. Ale ostatnio kupiliśmy huggiesy bo byliśmy w innym sklepie i porażka. pielucha połowę lżejsza niż dada a już cieknie i dziecko mokre. Ja wiem, że często się zmienia, ale jeśli mój maluch dużo pije a potem dłużej śpi to niestety pielucha nie wytrzymuje. Dlatego jak skończę opakowanie to wracam do dad.
 
reklama
A znacie nowe, tzn nie nowe ale ulepszone Bambino baby love? są do kupienia w tesco między innymi. Ja od niedawna kupiłam i jestem zadowolona, a Wy?
 
Testowałam 4-5 rodzajów pieluszek i muszę stwierdzić, że żadne nie mają porównania z Pampersem, ale tylko niemieckimi, bo polskie to jakaś pomyłka. 9 miesięczny synek, który pije ogromne ilości płynów zużywa 2-3 pieluszki dziennie, gdzie przy polskich pampkach, które przywiózł nam znajomy szło ich o 2 więcej. Testowaliśmy babynovę, huggies i inne tańsze marki - dzienne zużycie wynosiło 8-9 pieluch i pupka była co chwilę mokra,
Z Pampersów przypadły nam do gustu Baby Dry, Simply Dry troszkę za ścisłe w pachwinkach.
 
Czyli mówisz, że jeden pampers starcza wam na ok 12 godzin? I zmieniacie bo już więcej nie wsiąka, czy po prostu ze względów higienicznych :)?
 
Na noc starcza nam jeden pampers, czyli na około 12 godzin. W dzień idzie 1-2, zależnie ile mały wypije i zje. Ogólnie robi kupkę zaraz po przebudzeniu, więc nocna pielusia jest zakupkana i zasiusiana, jednak mały nie jest wilgotny. W dzień pielusię zmieniam kiedy widzę, że jest już mocno "upchana" siusiami, nie czekam do przelania ani momentu kiedy mały będzie miał mokrą pupę. Zakładam, że w lato będzie iść więcej pieluszek:-)

Mogę również polecić pieluchomajty Easy Up Pampers. Dostaliśmy kilka próbek od naszej pediatry i okazały się bardzo fajne, nie ugniatają, nie ściągają się i co ważne, goły bobas nie da rady ich sobie rozpiąć:-)
 
Ostatnia edycja:
Ja zakładam synkowi Dadę (od urodzenia używamy) często w promocji jest pampers sleep&play. Te "lepsze" niż Dada pieluchy stosuję na noc i na spacery (wtedy w nocy nie ma potrzeby zmieniania, nie przecieknie, nie odparzy) a za dnia Dada. Kupiłam teraz zapas sleep&play i pierwszy raz zauważyłam czerwone krosty na brzuszku, nie ociera się skóra o pampka, ale chyba zaczęły uczulać, może coś dodali do nich, dziwnie bo nigdy tego nie było od kiedy je używamy.
Kiedyś kupiłam huggies nie były fajne, jak zrobił synek siku, ich wkład był bardzo twardy, aż sztywny. I jakoś czułam zapach moczu jak w nich był.
 
My na poczatku uzywalismy huggies, ale tylko rozmiar 1. Jakos mi nie podpasowaly, teraz juz tylko Pampers active baby.
 
Radzę zwrócić uwagę na pieluszki Dada. Ostatnie serie wywołały uczulenia u kilkorga dzieciaków, u jednej dziewczynki nawet mocno poważne. Sprawa została zgłoszona, producent ma sprawdzić co się stało z pieluchami.
 
reklama
Do góry