reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Młodsza ciąża

olejajanka

Początkująca w BB
Dołączył(a)
29 Luty 2024
Postów
26

Cześć dziewczyny, u mnie sprawa wygląda tak- od ostatniej miesiączki pierwsze USG było w 4t6d- z obrazu wyszło 5+2 byl pęcherzyk 0.66 cm. Kolejne było w 6+5, USG 6+1 crl 0,47 i widoczne ❤️, wczoraj byłam na wizycie 8+4 wg USG 7+6 ❤️ bije, crl 1.5 cm. Wynika z tego, że ciąża robi się coraz młodsza, jest się czym martwić? I czy przyrost 1 cm w ciągu dwóch tygodni nie jest to za mało? Wczoraj z ekscytacji nie dopytałam, lekarz w sumie też oszczędny w słowach. Bardziej podchodzi pozytywnie. Nie próbuje w żaden sposob nastawiać na najgorsze. Ciągle doszukuje się czegoś złego 😟ogólnie cykle mam 31-32 dniowe, test pozytywny wyszedł w 10dpo. Czy mogło się to troszkę przesunąć?
 
reklama
Przy tak malutkiej ciąży, każde nieznaczne przesunięcie kursora da inny wynik.
W 2 i 3 wizycie masz dosyć podobną różnicę, bo w jednym przypadku 4, w drugim 5 dni. U mnie wszystkie ciąże były "młodsze " w usg niż z terminu OM, ale ostatecznie dzieci rodziły się w 40+ tygodniu, mając ok 3,5 kg.
Ja wiem, że to trudne, ale weź głęboki oddech, zrelaksuj się i ... poczekaj. 🙂
Kolejne USG powinno rozwiać wątpliwości.
 
Dziękuje za dodanie otuchy...muszę jakoś tak jak piszesz odetchnąć i poczekać. Trudne jak cholera 😅 najgorsze jest czekanie do kolejnej wizyty, bo po drodze zawsze coś się wydarza. Raz objawy są, raz ich nie ma i człowiek znowu zaczyna się zastanawiać. Trzeba czymś głowę zająć 😉
 
A ten przyrost który nie wynosi 1 mam na dzień jest ok?
Jest ok. Gdyby było coś nie tak to lekarz na pewno by Ci powiedział. czesto wiek ciazy z USG jest inny niż z OM. Tym bardziej że masz długie cykle. U mnie właśnie jest odwrotnie. Z USG wychodzi starsza bo mam cykle 23-26dni
 
Byłam w poniedziałek na kolejnej wizycie... W ciągu dwóch tygodni urósł o 1 cm... Czyli 2.5 cm. Także tempo wzrostu pozostało to samo, bardzo się stresuje czy to nie za mało 😟 lekarz mnie przekonuje że na razie jest wszystko ok, że wcześniejsze pomiary mogły być nie dokładne i dlatego tak to wygląda. I ciąża robi się coraz młodsza. W pon 10+3 wg USG 9+2. Serduszko bije w sumie nie wiem ile bo jeszcze ani razu nie mierzył tempa. Czy to nadal wygląda ok? Bo odchodzę od zmysłów.
 
Mam tylko troje dzieci (mało reprezentatywna grupa), ale one nigdy nie były w usg takie same jak wskazywałby na to wiek ciąży. Serduszko jest? Jest. Bije! Maleństwo rośnie? Rośnie! U moich dzieci rozmiar główki w późniejszym etapie ciąży zawsze miał ok 2-3 tygodnie różnicy od rozmiaru brzuszka. Główka była o tyle większa. Różnica do 2 tygodni uważana jest za normę. Jeżeli lekarz nie widzi nic niepokojącego, a Ty mu nie wierzysz, idź do jakiegoś fantastycznego specjalisty od USG i sprawdź. Tym bardziej jeżeli to ma cię uspokoić.
 
Mi kolei w obydwu ciążach dzieciątka wg usg wychodziły o tydzień większe już wg ostatniej miesiączki. Mak krótkie cykle: 25dni i zapewne to dlatego. Myśle,ze nie ma powodu do niepokoju. Tym bardziej,ze później może się to trochę bardziej wyrównać,a pomiary usg tez nie sa jakieś super dokładne. Mogą być np.zależne od jakości sprzetu. U lekarza prowadzącego wychodziło mi jedno,a w szpitalu (na pewnie lepszym sprzęcie) wychodziło nieco inaczej 🤷‍♀️
 
Już od razu mi lepiej... Przyjmuje od początku duphaston 3x1, progesteron był na początku ładny. Dzisiaj przy badaniach coś mnie podkusilo żeby sobie go dorzucić. Lekarz mi nie zleca jego kontroli dodam. I wyszedł mega niski wynik 8.6. załamałam się... Myslicie że przyjmowanie duphastonu pomoże utrzymać ciaze? I nie wiem czy powtórzyć badanie za dwa dni... Po prostu jednak nadgorliwość w tym temacie mi wcale nie pomaga
 
reklama
Mam tylko troje dzieci (mało reprezentatywna grupa), ale one nigdy nie były w usg takie same jak wskazywałby na to wiek ciąży. Serduszko jest? Jest. Bije! Maleństwo rośnie? Rośnie! U moich dzieci rozmiar główki w późniejszym etapie ciąży zawsze miał ok 2-3 tygodnie różnicy od rozmiaru brzuszka. Główka była o tyle większa. Różnica do 2 tygodni uważana jest za normę. Jeżeli lekarz nie widzi nic niepokojącego, a Ty mu nie wierzysz, idź do jakiegoś fantastycznego specjalisty od USG i sprawdź. Tym bardziej jeżeli to ma cię uspokoić.
 
Do góry