reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Metotreksat - ciąża pozamaciczna

Hej :) chciałam się Was doradzić. Czy sama morfologia plemników 1% przy reszcie parametrów prawidłowych to powód do niepokoju? W ciąże zaszłam w 2 miesiącu starań, niestety była to ciąża pozamaciczna, teraz chce iść na badanie drożności, lekarka zaleciła zbadać nasienie a tu taki wynik :(
Pokaż całe wyniki.
Zależy, ile jest żywych plemników w ejakulacie. Czasem ten 1 procent przy dużej liczbie to więcej niż 4 przy wymaganym minimum.
A ciąża pozamaciczna raczej związku ogólnie z plemnikami i ich jakością (poronienie lub wada genetyczna chyba ma związek ), po prostu jajeczko zle sie zagniezdzilo... Czasem przyczyną mogą być np niedrozne jajowody. A czasem przypadek...
 
reklama
Pokaż całe wyniki.
Zależy, ile jest żywych plemników w ejakulacie. Czasem ten 1 procent przy dużej liczbie to więcej niż 4 przy wymaganym minimum.
A ciąża pozamaciczna raczej związku ogólnie z plemnikami i ich jakością (poronienie lub wada genetyczna chyba ma związek ), po prostu jajeczko zle sie zagniezdzilo... Czasem przyczyną mogą być np niedrozne jajowody. A czasem przypadek...
Wszystkich plemników jest Ok 100 milionów z czego 88% jest żywych
 
Wszystkich plemników jest Ok 100 milionów z czego 88% jest żywych
A jakie jest minimum plemników wymagane przez labo i jakie minimum żywych?
Prosta matematyka, policz czy Was 1 procent z 88 procent ze 100 milionów to więcej niż mniej niż 4 wymagane procent z wymaganych procent żywych z wymaganej ilości plemników. :)
 
Masz racje, policzyłam, ze minimum to 842 tys a mojemu mężowi wychodzi 837 tys wiec tak w granicach wymaganej normy

Liczę na to ze wyniki się zepsuły bo chodził do sauny 2-3x w tygodniu,
Teraz już nie chodzi, kupiłam mu suple Fertistim i luzne gatki
 
Hej, nie wiem za bardzo, ale u mojego meża też wyniki nieciekawe wyszly. Ja za miesiac mam droznosc z Lipiodolem.
Co lekarka na te wyniki powiedziala?
Właśnie jeszcze nic nie powiedziała bo jej nie ma, ma wrocic po majowce bo mamy ustalać tez termin drożności, już zrobiłam badania do drożności
Także jesteśmy na tym samym etapie
Pocieszam się ze skoro nasi Panowie byli zdolni nas zapłodnić to plemniki nie mogą być takie złe
 
Właśnie jeszcze nic nie powiedziała bo jej nie ma, ma wrocic po majowce bo mamy ustalać tez termin drożności, już zrobiłam badania do drożności
Także jesteśmy na tym samym etapie
Pocieszam się ze skoro nasi Panowie byli zdolni nas zapłodnić to plemniki nie mogą być takie złe
Tak, tez tak sie pocieszam 🙏
Jakie badania mialas robione przed droznoscia?
Powodzenia, oby w tym roku nam sie udalo zajsc w zdrowa ciaze 💚☘️
 
reklama
Do góry