reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie październikowe u lekarza

Słyszałam o tym Sterimarze, że jest dobry.
Ja mam sól fizjologiczną i kupiłam taki w aerozolu spray do noska firmy Nivea - jeszcze nie wypróbowywałam go.
 
reklama
Tak jest dobry :)
Zakupiłam go jak mała miała katerek a teraz używany rano, aby usunąć kózki z nocy :) I mała nawet lubi zapsikiwanie:tak:
 
My używamy Tetrisal. Psika się tym w nosek. Iza nie bardzo lubi, ale potem nie ma problemu z zatkanym noskiem :tak:
 
Niedługo będzie trzeba myśleć o 1 szczepionce-troszeczkę się tego boje. W tym czasie co ja urodziłam w szpitalu zmarło troje noworodków po szczepionce...(było to w tv-niestety pózniejszą godziną...)Byłam w szoku...nadal jestem. Czy wiecie,że na pierwszej szczepionce dziecko kute jest 3 razy (bo tak wogóle to 3 szczepionki) Moja znajoma mówiła mi,że jej bratowej dziecko dostało po takiej dawce zapaści... A jej synek zaszedł się z płaczu...Ona jest położną i radziła mi poprosić swojego pediatrę żeby dziecko było kute tylko raz-tylko jedną szczepionką (za 6 tyg następna) Nie polecała mi też szczepionek skojarzonych-rodzice chcą oszczędzić bólu... sama chciałam je podać,ale teraz się raczej nie zdecyduje. Zawsze dzicko jakoś reaguje na szczepionkę...mój w szpitalu miał podwyższoną temperaturę. Mam nadzieję,że was nie wystraszyłam... A jeszcze mam zamiar poprosić pediatrę żeby nie szczepiła mi dziecka tym koreańskim szajsem (od żółtaczki) E...coś tam tylko niech ją zastąpi innym odpowiednikiem (płatnym) bo wiem,ze jest taka możliwość.
 
Kate - my szczepimy Szymka przeciw Rotawirusom i Pneumokokom (tak to się isze??) później... drogie to jest strasznie, ale mimo wszystko chcemy zaszczepić ...
W tej prywatnej pzychodni płacicie za wizyty, czy to jest też w ramch funduszu ??

Majeczka - mi natomiast polecaja właśnie te skojarzone szczepionki.... ciocia pediatra i dobra znajomych rodziców pediatra... nawet nie tylko ze względu na ból, ale podobno lepiej dzieci e znoszą... ale wiesz... podejrzewam, że ilu pediatrów, tyle opinii.... i nie wiadomo jak lepiej..

A my dzisiaj tez po wizycie... Myślałam, że szlak mnie trafi, bo umówieni byliśmy na 12:00, a przyjęci zostaliśmy o 13:40 !!!!!! na szczęście Szymek spał... ( w nocy i nad ranem nie chciał spać, więc wypoczywał....za to ja padam na łeb...). W poczekalni niemalże sauna, pełno dzieci do szczepień... rozwrzeszczanych, rozbieganych, ciasno.... koszmar!!!! Na szczęście doktor fajna... sporo pogadała z nami... Mały wazy już 3850, a jak ze szpitala wychodził to było 3380. Ma długie kończyny, zaskoczona była jego silnymi i "żywymi" nóżkami, a jak położyła go na brzuszku, to aż pielęgniarkę zawołała, bo Szymcio uniósł wysoko główkę i podniósł się troszkę na rączkach .... dał popis, choć w domu nigdy tak jeszcze nie zrobił.... ogólnie wszystko dibrze, choć "duże ma ciemiączko...".
Na spacery mam już chodzić, więc zaraz po powrocie zaliczyliśmy prawie 40 nminutowy spacer :-)
 
majeczka Iga była szczepiona w szpitalu tym koreańskim Euvaxem ,bo nie wiedziałam wtedy co to za g...o nfz kupuje a teraz 2 grudnia biorę płatną Engerix (u nas 40 zł) zamiast tego szajsu przeciw żółtaczce. Natomiast pozostałe dwie biorę z tych bezpłatnych. A jeśli dobrze zrozumiałam Igi położną i pediatrę to jeśli chcemy jedno ukłucie zamiast trzech to właśnie jest w szczepionce skojarzonej
 
Kate - my szczepimy Szymka przeciw Rotawirusom i Pneumokokom (tak to się isze??) później... drogie to jest strasznie, ale mimo wszystko chcemy zaszczepić ...
W tej prywatnej pzychodni płacicie za wizyty, czy to jest też w ramch funduszu ??

Pneumokoki przemyślę jeszcze - zobaczę co lekarka powie (mamy wizytę 19.12 u neontologa od niemowląt). Medicover mam bezpłatnie tylko dla siebie (mamy tam kompleksową opiekę medyczną z mojej firmy), dodatkowo wzięłam kartę dla dziecka i płacić będę od grudnia 87zł/mc. W ramach tego są bezpłatne wszystkie wizyty u specjalistów i w kilku centrach medycznych, badania, usg, płacę tylko za szczepienia, bo to nie jest państwowa łużba zdrowia i mają tylko płatne szczepionki i wizyty mogę umawiać przez internet.

majeczka Iga była szczepiona w szpitalu tym koreańskim Euvaxem ,bo nie wiedziałam wtedy co to za g...o nfz kupuje a teraz 2 grudnia biorę płatną Engerix (u nas 40 zł) zamiast tego szajsu przeciw żółtaczce. Natomiast pozostałe dwie biorę z tych bezpłatnych. A jeśli dobrze zrozumiałam Igi położną i pediatrę to jeśli chcemy jedno ukłucie zamiast trzech to właśnie jest w szczepionce skojarzonej

u mnie w szpitalu też tylko tym szczepili, ale pytałam i lekarze potwierdzili, że dwie kolejne dawki mogą być tą lepszą, płatną szczepionką, więc dlatego się zgodziłam
 
reklama
kate dokładnie, dwie pozostałe mogą byc te lepsze, płatne; a ta karta Medicover to super sprawa, mojego męża firma też wykupiła pracownikom i np. do ortopedy na nfz miał czekac prawie dwa miesiące a tu też bezpłatnie tylko cztery dni
 
Do góry