reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamą po raz kolejny............

wlasnie boje sie zeby nie przeciazyc sie i nie musiec miec urlopu w szpitalu ale dzis jak przeszlam sie na zakupy bez wozka tak na 1,5h to wrocilam i padlam ... jeszce ten klimat burzowy ja mam podly humor dziecko jedno i drugie tez nie lepiej pogryzc dzis mialam ochote wszytkich , potem chcialam sie pokochac z moim mezem i na zlosc tak mnie zaczelo bolec ze sie poryczalam ... koniec czekam na weekend mam nadz9ieje ze dotrzemy na mazury,,,,,,,:tak: tylko szkoda ze pic nic z % nie moge... :wściekła/y:
 
reklama
Witam mamusie.
Ja rowniez zaliczam sie do grona mamus po raz kolejny. Mam corke Oliwie 2 latka i 2 miesiace. Ciesze sie bardzo z drugiej ciazy i mam nadzieje ze maluszki beda sie doagdywac, aczkolwiek coraz czesciej mysle jak to bedzie. Obawiam sie reakcji Oliwii na rodzenstwo a najbardziej boje sie zeby nie skrzywdzic zadnego z nich i jednakowo poswiecac im uwage. Czy tez macie takie obawy i sposoby na zazdrosc starszego rodzenstwa? Od poczatku ciazy staramy sie z mezem przygotowywac Oliwie na ten wielki dzien, tlumaczymy, itd. ale nie wiem ile do takiego dwu latka dociera...
 
Dorinka podobno najlepszym sposobem jest tłumaczenie , tłumaczenie i jeszcze raz tłumaczenie. Moja córka ma prawie 2 i pół roku, wydaje mi się że dużo rozumie, zagląda do komody z ubrankami dla maluszka i mówi że to sa ubranka dla dzidzi, zagląda do wózków na spacerze i mówi że taka dzidzia będzie nie długo z nami , wogole bardzo mnie zaskakuje. Oczywiście boję się zazdrości i właśnie tego że nie będę poświęcać Julci wystarczająco duzo czasu :-(wydaje mi się że ,nie ma konkretnego sposobu na przygotowanie starszego rodzeństwa bo każde dziecko jest inne i na każde działa cos innego. W każdym razie trzymam kciuki za nas i nasze "starszaki" żeby w miarę delikatnie wejść w nową sytuację. :-)
 
Icedal dziekuje goraco za wypowiedz:tak:. Oliwia tak jak Julcia wie ktore ubranka sa dla braciszka, obiecuje ze bedzie mi pomagac opiekowac sie braciszkiem, ze bedzie jego duza siostra i tak dalej ale obawiam sie ze powtarza tylko to co jej wlasnie tlumaczymy. Ostantio kupilismy pare drobiazgow dla niej mowiac ze to prezent od braciszka co bardzo ja ucieszylo. Mam tez zamiar zabrac ja do sklepu zeby Ona z kolei wybrala prezent dla malego. Nie wiem co jeszcze mozna zrobic, tak jak mowisz trzeba miec nadzieje ze wszystko odbedzie sie delikatnie i bez zbednych emocji. Pozdrawiam.
 
Czesc Dziewczeta ja niestety mialam przymusowa przerwe komputer mi siadl a moj mily z laptopem byli w delegacji(komputer padl po kopnieciu pilka przez mojego malego mistrza) a co do zazdrosci to wiem ze bedzie napewno i napewno w jakis tam sposob "skrzywdzimy" dziecko bo relacje te do ktorych teraz przywyklo zmienia sie , nawet jak bysmy sie staraly , podobno duzo mozna przewidziec na przyszlosc po tym jak maluch przywita dzidzie popowrocie ze szpitala.... zobaczymy ja polecam ksiazke "wychowanie bez porazek" moze nie znajdziesz tam odpowiedzi na konkrtene twoje pytania ale pokazuje swiat dziecka i swiat doroslych jak dla mnie w innych realcjach bardzo mi sie podobala:tak:
 
Hej moja córeczka Oleńka 1 marca skończy 2 latka a teraz czekamy na Majke termin 30 listopada chociaż raczej rozpakuje się jeszcze w pażdzierniku.
 
Młoda Mama - piękne imię ma Twoja córeczka! Wszystkie Oleńki to silne i mądrę dziewczynki :tak:. Dlaczego piszesz ze prawdopodobnie rozpakujesz się już w październiku? Nigdy nic nie wiadomo - to że Oleńka jest wcześniakiem nie przesądza przecież że i Mai będzie się tak spieszyło :tak:. Ja od 29 tyg miałam leżeć z powodu zagrożenia przedwczesnym porodem, od 36 tyg nic nie biorę i chodze wszedzie i po schodach i porządki i nic... Nawet brzuch mi nie opadł :sorry2:. W każdym razie nie martw się zawczasu!
Pozdrawiam Kiriam (Aleksandra;-))
 
Ja mama bede juz 4 raz,ale powiem szczerze ze wydaje mi sie iz tym miejszym latwiej wytlumaczyc ze bedzie dzidzia niz tym starszym,otoz mam corki w wieku 15,13 i 10 lat,ale ta najmlodsza czesciej pyta o mlenstwo,czesciej glaszcze brzuch,jest wyrozumiala,a te starsze raczej wcale sie nie interesuja,nawet jak prosze o to zeby sie uspokoily to nie bardzo reaguja,za to ta najmlodsza Wiola odrazu reaguje i mowi do siostr-dziewczyny uspokujcie sie bo denerwujecie mame.tak wiec albo te starsze maja to gdzies albo ten ich wiek dojrzewania ma przewage.
 
reklama
Witaj MLODA MAMO i trzymam kciuki zebys jednak poczekala do tego listopada :-)
LANA - to zalezy jak malym.....bo 10 lat to wcale nie tak malo na takie tlumaczenie.....nastolatki chyba maja po prostu "swoje sprawy"....
Niestety u mnie tlumaczenie nie da za wiele....tzn tak czy tak mowimy ze brzuszek jest duzy bo mieszka w nim dzidzia - Filipek....pokazuje rzeczy dla dzidzi itd......Ale Kuba za pare dni skonczy dopiero 1,5 roku.....i po prostu widze ze on nie rozumie jeszcze...nie jest w stanie pojac tego ze za chwile skads pojawi sie dzidzia...Wiec bedzie niezly szok :sorry2:
 
Do góry