reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2016

Hejka!!!

Paula spokojnie :) ja to chyba tutaj mistrzyni jestem :D
Ania jak ma marudę (tzn.wykluczam, ze jej cos jest powaznego) i wszystko nie pasuje to wsadzam ją w bujak w salonie a ja sprzątam i ogarniam dom. Płacze, piszczy i kopie. Życie. Jestem typem osoby co ma małą cierpliwosc i nie lubię wymuszania. Widać czasami ewidentnie, ze cos chce i koniec.

Sytuacja z dzis: robię obiad, Ania budzi sie to ją biorę do kuchni a ta płacz, taka złosc...idę z nią do salonu i przebieram, siedzę z nią i jej nadal nic się nie podoba, biorę na ręcę zabawiam a ta dalej swoje. Co robię? Zabieram zabawki z salonu, kładę ją do łózeczka, daje zabawki i idę do kuchni dokonczyc co miałam zrobic. Piszczała, ALE zabawką pukała o szczebelki, czyli ściema.

Nie uważam, ze jestem złą matką. Podchodzę do jej humorów z dystansem. Oczywiście nie mówię o czyms co mnie niepokoi, bo to coś innego wtedy.

:D Paula, nie miałaś nic złego na mysli, więc nie obwiniaj sie.
 
reklama
Moj synek tez wazy 7300 pomimo ze je 5 butli po okolo 150-200 ml kaszke 100 ml I warzyw troche I jakis deserek. Mi sie wydaje ze za malo, ale lekarka nic nie mowila

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Paula w takim razie tym bardziej [emoji4] wiele bedzie takich sytuacji ze będziesz robić co najlepsze według Ciebie dla dziecka a ono odbierze to inaczej


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jutro zabiore sie za odpisywanie, bo zmeczona jestem.. Pracowalam caly tydzien od 9 do 17 (19 we czwartek), a w domu obowiazki mnie nie ominely..

Mielismy moze dwa dni kiedy maly sobie grzecznie spal, ale juz minelo i znowu mamy wieczory z piekla rodem.. Dzis maz usypia naszego malego Tyrana :)

Dzis uszylam synkowi koszulke, jutro zrobie spodenki i sie pochwale. Troche koslawo mi wyszlo, ale duzo nie szylam dzianin wczesniej :p
 
Flammie ciężki tydzień za Tobą. Julka to tak jak mój szkrab, a są w podobnym wieku, mój ma 6 msc i kilka dni. Faktycznie dużo je :)

Potrzebuje Waszej pomocy :) Chciałabym zamówić pierwszą kaszkę i wybrałam firmy Topfer.
Tylko nie rozumiem, bo w sposobie jej przygotowania jest napisane: "zagotować 100ml mleka i 100ml wody, wymieszać i ostudzić do około 50 stopni Celsjusza, po czym dodać około 20g kaszki". Ale przecież mleka modyfikowanego nie można zagotować. A boję się, że jak rozrobię kaszkę tylko z wodą i dodam do mleka to mu zaszkodzi na bruszek. Tylko nie śmiejcie się ze mnie :)
Tutaj link z kaszką:
Link do: TOPFER, kaszka ryżowa, bananowa BIO, po 4 miesiącu, 175g - Dla dzieci i niemowląt | AptekaGemini.pl
 
Witajcie odwiedzila nas dzis moja ciocia, Ewa akurat wstala po godzinnej drzemce( szok) I jak ja zobaczyla w placz. Cala wizyte cioci musielismy mala nosic I zabawiac a co tylko na nia spojrzala to od nowa uspokajanie. Na moje nieszczescie owa ciocia jest mama 20 letnich blizniakow I oczywiscie pierwszy raz widzi takie zachowanie dziecka. Na poczatku widac, ze byla wrecz oburzona ale potem jak jej przeszlo I siedziala grzecznie nie naprzykrzajac sie mojej corce to znowu moja siostra ciagle ja brala I " zobacz jaka tu jest ciocia?" - 5 minut placzu ze lzami I spikami a ta za chwile to samo, ech...
U nas jest to samo Pola nawet na babcie tak reaguję[emoji17]

Napisane na HUAWEI CAM-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej dziewczyny. Jest środek nocy, moje dziecko śpi, a ja zamiast odpocząć to piszę na forum, ale muszę się wygadać. Wiedziałam, że po poridzie to może się zmienić, a niektórych facetów odrzuca od seksu jak są przy porodzie, ale nie sądziłam że może mnie to spotkać. Już prawie pół roku po porodzie a my kochaliśmy się dwa razy, i za każdym razem z mojej inicjatywy, strasznie mi tego brakuje. Od zawsze miałam większy temperament od męża, w ciąży to ok, bał się to niech mu będzie, ale teraz? Wiecznie tłumaczenie, że się Antek obudzi, no bez przesady. Wychodzi na to, że ja go do seksu zmuszam. Teraz głupia siedze i becze bo się już zastanawiam czy my wogóle do siebie pasujemy. On ciągle przed komputerem a ja to chyba mam mu być wdziczna że mi syna zrobił i dać mu święty spokój. No trochę się wygadałam, może zasnę.
Groszkowa będzie dobrze ale musicie porozmawiać tak szczerze i najlepiej jak najprościej [emoji4][emoji177]

Napisane na HUAWEI CAM-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Flammie ciężki tydzień za Tobą. Julka to tak jak mój szkrab, a są w podobnym wieku, mój ma 6 msc i kilka dni. Faktycznie dużo je :)

Potrzebuje Waszej pomocy :) Chciałabym zamówić pierwszą kaszkę i wybrałam firmy Topfer.
Tylko nie rozumiem, bo w sposobie jej przygotowania jest napisane: "zagotować 100ml mleka i 100ml wody, wymieszać i ostudzić do około 50 stopni Celsjusza, po czym dodać około 20g kaszki". Ale przecież mleka modyfikowanego nie można zagotować. A boję się, że jak rozrobię kaszkę tylko z wodą i dodam do mleka to mu zaszkodzi na bruszek. Tylko nie śmiejcie się ze mnie :)
Tutaj link z kaszką:
Link do: TOPFER, kaszka ryżowa, bananowa BIO, po 4 miesiącu, 175g - Dla dzieci i niemowląt | AptekaGemini.pl
Też byłam zdezorientowana tym jak to przyrządzić ale ja wsypuję poprostu do mm i mieszam na 150 ml ok 3 łyżki
 
My wczoraj byliśmy na szczepieniu, waży 7300g i mierzy 67cm, czyli tyle co Wasi synowie julka i hope. Lekarka wpisała 25centyl ale wg mnie to 10 centyl. Młody dostaje pierś i kawałek jabłka, tydzień po szczepieniu mamy spróbować rozszerzenia diety.

U nas noc są koszmarne, tyle pobudek, że nie warto mi zasypiać i to obojętnie czy śpi w łóżeczku czy ze mną i tak ciągle się budzi. kiedyś to przynajmniej nie wybudzal się a teraz siedzimy sobie po nocach i ani prośby ani groźby do niego nie przemawiają. Nie wiem ile jeszcze tak pociagne.
 
reklama
Czytam i nadrabiam ale między czasie napiszę co i jak[emoji4].

W tym tygodniu miałam wizytę księdza. W wielkim skrócie dostalam operę ze mam jeszcze nie ochrzczone dziecko, no i za imie, bo dlaczego nie wybralam imienia jakiegoś świętego. Bo co to za imie Pola?[emoji34]
Szkoda tu sie rozpisywać nad księdzem i tym co o nim myślę.

Moja mama jest po operacji. Wszystko sie udało i jest już oki.

Pola daje czadu. Czekamy na zęby. Narazie nic nie widać ale marudzi okropnie.

Co do diety jakoś nam to idzie. W niedziele dałam Poli trochę rosołu z makaronem ale wcinala.
Powoli próbujemy twarożku, kefiru itp..
Pola ladnie je i fajnie tez wazy bo teraz ok 9kg my juz na mleku 2

Napisane na HUAWEI CAM-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry