reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Leki ,witaminy w ciąży....

a o co chodzi z tą choliną....???
Ja tam biorę poprawke że ileś tam się wchłania z tabletek,napewno nie wszystko,więc dieta ważniejsza....wiadomo.
Moje witaminy mają kw.foliowy w składzie....
 
reklama
No właśnie te mają wszystko co dla kobiety i dziecka w ciąży najlepsze, o cholinie ostatnio mówili dużo w tv, podobno bardzo pozytywnie działa na rozwój mózgu dziecka, przeszkadza mi trochę spora dawka żelaza bo po nim mam duże problemy z zaparciem
 
Ja od trzech tygodni muzę brać wapń, zalecony przez endokrynologa. Dziś mi lekarz powiedział, że łączenie magnezu i wapnia może powodować skurcze .... a endokrynolog powiedziała, że brak wapnia powoduje skurcze macicy. I bądź tu człowieku mądry .... Faktem jest, że brzuch mi się zaczął stawiać po tej zwiększonej dawce wapnia.
 
Chyba brak magnezu a nie wapnia powoduje skurcze... coś się komuś pomyliło...a po za tym magnez pomaga wchłaniac się wapniu...


Magnezu z żelazem się nie łączy...

Ja biorę wapń 1250 i nie widzę związku wapnia ze skurczami... wiem ze po zwiększonej dawce magnezu przestał brzuch się stawiać...

eiktkw7i1lgslap3.png
 
No ja też uważam, że magnez. Ale pani endokrynolog powiedziała, że niedobór wapnia powoduje skurcze macicy ......
 
Niech Pani endo zajmie się hormonami lepiej. ..

Biorę magnez i wapń rano za dwie godziny żelazo potem po obiedzie magnez i pregne dha i wieczorem znowu magnez przed snem.

eiktkw7i1lgslap3.png
 
Może po prostu za dużo tego wapnia mi przepisała... ogolnie na nią nie narzekam, ale wolę sluchać gina
 
reklama
Ja biore rano nadczo zelazo, czekam ok 30 min zeby sie wchlonelo i dopiero jem sniadanko :) po ok 2h magnez w południe kwas foliowy i wapno i na wieczor kwas foliowy i magnez (rano zelazo mam razem z kwasem foliowym)

Napisane na GT-I8260 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry