reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe starania

40milionowserc

Początkująca w BB
Dołączył(a)
25 Sierpień 2023
Postów
16
Cześć. Przychodzę do Was z nadzieją 🙏 Jest tu taka fajna społeczność, że można dodać sobie otuchy. Jak większość ciężko znoszę ten okres starań, oczekiwania itp, ale do rzeczy. Staramy się z mężem o pierwsze dziecko, w tym miesiącu byłam na monitoringu. Cykle mam 31-32dni i skłonności do owulacji zaraz po miesiączce. Miesiączka skończyła się w poniedziałek, a u doktora byłam w czwartek, pęcherzyk miał 13mm. Kazał przyjść w poniedziałek aby ocenić czy już po. Do wizyty niestety nie doszło, bo doktor pędził na oddział, sytuacja wyjątkowa, nie mam za złe. Dodam, że w tym miesiącu naprawdę dołożyliśmy starań. Wyniki badań mamy bardzo stabilne. Zrobiłam test 14 dni po owulacji, bo czułam się dziwnie, nie wyszedł - nie wmawiam sobie, jestem bardzo spokojna. Muszę przyznać, że czuję się inaczej. Miałam 2-3 dni takiego zmęczenia, ze po pracy konieczne było się położyć spać, teraz sporadycznie muszę uciąć drzemkę 15min. Mam strasznie suchą skórę na ciele, ale przede wszystkim na sutkach 🥴 aż się sypie!! Nigdy tego wcześniej nie doświadczyłam. Dziś jest 26dc, zmierzyłam temperaturę - 37.2, w kolejnych dniach zaobserwuję również. Okres przypada na sobotę. Jestem strasznie ciekawa czy coś z tego będzie.
 
reklama
Przy cyklach 31-32 dniowych jest raczej niemożliwe żeby mieć owulację zaraz po skończeniu okresu (zakładając że trwa nie dłużej niż 7 dni). Prawidłowa faza lutealna (czyli ta od owulacji do okresu) powinna trwać od 11-16 dni i jest stała (taka sama co cykl) u każdej kobiety. Jeśli masz cykl 32 dniowy to owulacja powinna prawidłowo występować między 16-21 dniem cyklu. Wielkość pęcherzyka gotowego do owulacji też różni się u każdej kobiety, ale przyjmuje się że mogą pękać jak mają powyżej 18 mm. Mierzenie temperatury nie ma sensu, jeśli nie robisz tego odpowiednim termometrem i z zachowaniem zasad mierzenia BBT. Jeśli uprawialiście seks regularnie co dwa dni przez caly cykl (a nie tylko do momentu kiedy wydawało Ci się że masz owulację) to oczywiście jest szansa na ciążę. Jeśli jednak nie macie takiej możliwości to postaraj się znaleźć jakiegoś lekarza który będzie dostępny i przeprowadzi pełny monitoring cyklu, a nie tylko jedno usg z którego nic nie wynika. Powodzenia!
 
Hej witaj ja też się staram okres w środę powinnam mieć a dziś zrobiłam test i negatywny i gdzieś już zgasła nadzieja bo przy pierwszej i drugiej ciąży w tym czasie miałam pozytywne , 3 mam kciuki żeby ci się udało
 
Jeśli test jest negatywny, to wszystkie objawy, które odpisujesz NIE SĄ ciążowe. Objawy wywołuje rosnąca beta HCG, jeśli test wychodzi negatywny, to hormon beta HCG nie rośnie, więc nie może wywoływać objawów.
Przy 31-32 dyniowych cyklach na pewno nie masz owulacji od razu po miesiączce... Zresztą sama piszesz, że okres skończył się w poniedziałek, a 3 dni później pęcherzyk miał dopiero 13 mm. Pęcherzyk musi mieć co najmniej 18 mm, żeby pęknąć, zazwyczaj jest to średnio 21 mm.
Który to cykl starań?
 
Wyciągnę wnioski z tego, co mi napisałyście, ale to teoria. Dziwne, bo organizm daje mi zupełnie inne sygnały. Skoro niemożliwa owulacja po okresie to skąd wszystkie jej objawy ? Badania hormonalne książkowe, m.in LH,FSH itp
 
Ale jakie objawy? Sama piszesz, że owulacji nie było od razu po okresie. W poniedziałek miałaś koniec okresu, a w czwartek miałaś pęcherzyk dopiero 13 mm. Jeszcze było kilka dni do owulacji!
 
Jeśli test jest negatywny, to wszystkie objawy, które odpisujesz NIE SĄ ciążowe. Objawy wywołuje rosnąca beta HCG, jeśli test wychodzi negatywny, to hormon beta HCG nie rośnie, więc nie może wywoływać objawów.
Przy 31-32 dyniowych cyklach na pewno nie masz owulacji od razu po miesiączce... Zresztą sama piszesz, że okres skończył się w poniedziałek, a 3 dni później pęcherzyk miał dopiero 13 mm. Pęcherzyk musi mieć co najmniej 18 mm, żeby pęknąć, zazwyczaj jest to średnio 21 mm.
Który to cykl starań?
Pęcherzyk w czwartek miał 13mm i lekarz mówił o jego przyrostach dziennych, więc owulacja teoretycznie przypadła prawie na tydzień po miesiączce. W poniedziałek skończyła się miesiączka, a w następny poniedziałek miałam iść na kolejną wizytę, zobaczyć czy pęcherzyk pękł. Nie było innej możliwości u lekarza. Ale rozumiem, dziękuję za odpowiedź
 
Ale jakie objawy? Sama piszesz, że owulacji nie było od razu po okresie. W poniedziałek miałaś koniec okresu, a w czwartek miałaś pęcherzyk dopiero 13 mm. Jeszcze było kilka dni do owulacji!
Przepraszam, być może źle sformułowałam zdanie.. mogłyśmy się nie zrozumieć.
 
reklama
Pęcherzyk w czwartek miał 13mm i lekarz mówił o jego przyrostach dziennych, więc owulacja teoretycznie przypadła prawie na tydzień po miesiączce. W poniedziałek skończyła się miesiączka, a w następny poniedziałek miałam iść na kolejną wizytę, zobaczyć czy pęcherzyk pękł. Nie było innej możliwości u lekarza. Ale rozumiem, dziękuję za odpowiedź
No to jeśli miesiączka trwa Ci około 5-7 dni i tydzień/półtora później masz owulację, to wszystko jest ksiazkowo. Nie od razu po miesiączce, tylko zupełnie normalnie.
Przy 28 dniowym cyklu statystycznie owulacja jest w 14 dniu cyklu i 14 dni jest faza lutealna i potem przychodzi okres. Jeśli cykl masz np 31 dni, to przykładowo pierwsza faza trwa 15 dni potem owulacja i potem 16 dni fazy lutealnej. I to też jest ok.
 
Do góry