reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto miał/ ma dziecko z refluksem moczowym?

anetah, swego czasu założyłam w tym dziale wątek na temat refluksu moczowego, wątek już spadł trochę w dół, bo dawno w nim nikt nie pisał, ale jak pogrzebiesz w starszych wątkach, to na pewno znajdziesz, pisało tam wiele dziewczyn - mam dzieci z refluksem i wiele z nich wygrało walkę z tą chorobą.Co do oczekiwania na wizytę u specjalisty, to nie wiem, jak długo czeka się w CZD, bo my chodziliśmy do nefrologa do szpitala na Szaserów - tam czekaliśmy na pierwszą wizytę jakiś miesiąc, potem już podczas każdej wizyty zapisywaliśmy się od razu na kolejną, zgodnie z terminem, jaki zaleciła lekarz i z tym nie było już problemu, jak już byliśmy stałymi pacjentami.
Nie martw się na zapas. Mój synuś jest przykładem, że z refluksem można wygrać, a właściwie u nas refluks cofnął się sam, choć odpływ był wysoki, bo też do samej nerki, w dodatku jednostronny. Wykryli go u mojego synka jak był mniej więcej w tym samym wieku, co Twoje dziecko. Bądź więc dobrej myśli. Możliwe, że i u Was się cofnie, jak układ moczowy dojrzeje. Ma na to jakieś dwa lata. Jeśli będziecie mieli jakiś strasznie dlugi termin w CDZ do specalisty, to może spróbuj wlaśnie na Szaserów, tam są naprawdę dobrzy lekarze.

pozdrawiam i życzę córci zdrówka
nikita
 
reklama
Witam i bardzo dziękuję za pocieszenie. Bardzo tego potrzeba. tylko czy te nasze dzieciaczki muszą chorować. jak będę miała wypis ze szpitala z wynikiem cystografii na piśmie i wynikiem posiewu moczu pobranego z pęcherza w czasie cewnikowania napiszę coś więcej. Pozdrawiam wszystkie mamy i pocieszki z refluksami.
 
Witam, fantastycznie, że można się od Was tyle dowiedzieć:-).
Moja córa (6-latka) ma odpływ obystronny II/III stopień. Mimo rocznego leczenia (Furagin, żurawina, oraz przez czas jakiś Driptane) nic sie nie cofnęło, wręcz jest gorzej (rok temu na cystografii refluks był lewostronny, też II/III stopień).
No i teraz mamy sie udać do urolga na zabieg. Myślę, ze nie operacje - bo to nie jest wysoki stopień, tylko na ostrzykiwania.
Zastanawiam sie teraz gzie sie z tym udać - czy wiecie kto jest dobrym urologiem w Krakowie? Czy udac sie do Instytutu Pediatrii, czy szukać gdzieś indziej (nie wiem gdzie jeszcze robią takie zabiegi?). Czy mówi Wam coś nazwisko Wolnicki, albo Wieczorek?
Zastanawiam sie także dlaczego moja nefrolog nie kazała mi robic posiewów z moczu - robię tylko regularnie mocze ogólne (co 2 miesiące i przy infekcjach). Do tej pory nie wyszły jej ani razu złe wyniki. Czy Wy robicie te posiewy jakoś tak regularnie i bez widocznej przyczyny (mam tu na myśle zły wynik ogólny lub objawy zakażenia).
Czy Wasze pociechy z refluksem cierpią róznież na moczenie nocne - bo moja niestety tak, właściwie to z tego powodu poszła cała diagnostyka, bo tak jak mówie, zakażeń nie było.
 
Witam ...jestem mama 7 tygodniowego bobasa ...w ciazy stwierdzono zastoj w nerce...teraz czekam na badania w klinice ...narazie lekarze podejrzewaja relfuks ...w piatek jedziemy na badanie ktore ma to stwierdzic moze ktos wie jak wyglada te badanie....pozdrawiam Agnes
 
Witaj. Ja mam Ninkę z refluksem II/III obustronnym. Jedyne badanie jakie przechodziła to cystografia mikcyjna. Jesteśmy pod kontrolą urologa dziecięcego, który powiedział że kolejna cystografia za rok. O innych badaniach nic ci nie podpowiem ale jeśli chodzi o cystografię to strasznie brzmi a samo badanie jest cyba bezbolesne bo Ninka praktycznie nie płakała. Myślę że większym problemem była konieczność leżenia przez chwilę w miarę nieruchomo.Cystografia to badanie które daje obraz co dzieję się z moczem, czy faktycznie się cofa do jakiego miejsca oraz co dzieje w układzie moczowym. Podawałam wcześniej namiary na fantastyczne forum urologiczne. Tam znajdziesz dokładnie wszystkie informacje dotyczące wszelkich schorzeń urologicznych, lekarzy, badań i naprawdę fajnych rodziców. Zajrzyj tam koniecznie.
 
i tak mam stres ...w sumie ciagle od 7 miesiaca ciazy jak stwierdzono ze maly ma cos nie tak z nerka ...podrowinka Agnes
 
czy komuś się może zdarzyło, że USG było ok (miedniczki i moczowody nie powiększone), a CUM wyszedł źle? Chodzi mi o bad. kontrolne - znaczy się wcześniej CUM wykazał refluks, na usg wychodziły zmiany, które się obecnie cofnęły. Jaka jest szansa że refluks się nie cofnął?
 
Moj syn urodzil sie z refluksem moczowym,ma 1rok i 2mies.Od urodzenia podawano mu antybiotyk ktory bierze do dzisiaj,wmiedzyczasie mial 2 zabiegi tzw.Defluks po kontroli w styczniu stwierdzono ze mocz przestal sie cofac.Za pol roku do kontroli.
 
reklama
Witam,
Przypadkiem trafiłam na ten wątek i postanowiłam napisać kilka zdań. Sama jako mała dziewczynka chorowałam dobrych kilka lat na refluks układu moczowego - mocz cofał mi się do obu nerek. Najpierw przez około 2 lata leczyłam się w swoim rodzinnym mieście ( kilka razy leżałam w szpitalu), niestety nikt nie umiał poradzić sobie z tą przypadłością. Dopiero trafiłam w jakiś sposób do specjalisty w Poznaniu, dzięki któremu po kilku wizytach byłam całkiem zdrowa. Wszystkie zmiany ustąpiły :-) Całe szczęście, dzięki niemu skończyło się na kuracji farmakologicznej chociaż starszono nas wtedy koniecznością poddania się zabiegowi operacyjnemu.
 
Do góry