reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kiedy siadamy????

Dziewczynu a ja mam pytanie. Karolinka ma dopiero 2,5 m-ca i dostała skierowanie do neurologa[po żółtaczce] lekarka kazała nam ją sadzać podciągając za ramionka. Stwierdziła że w ten sposób będzie wzmacniała mięśnie karku. Dodam że na brzuszku ładnie trzyma główkę podpierając się na ramionkach. Byliśmy w szpitalu na kontroli i lekarka powiedziała że skoro neurolog tak zaleciła to ona by sadzała. Ale ortopeda stwierdził że to za wcześnie i żeby nie sadzać. Powiedzcie co wy byście zrobiły bo ja już nie wiem.:zawstydzona/y:
 
reklama
Aga, dziecko wzmacnia miuęśnie karku jak leży na brzuszku, jeśli chcesz się stosować do rad neurologa, to możesz troszeczkę podciągać, ale na pewno nie sadzać!! Moim zdaniem to zdecydowanie za prędko... Ja bym nie sadzałą, ale często kładła na brzuszku...
 
Gosiu lekarce choddziło o to żeby małą podciągnąć za ramionka aż do siadu chwilkę potrzymać i położyć. A leżąc na brzuszku Karolinka naprawdę ładnie główkę już trzyma. Tak więc ciągle ćwiczymy bo leżenie na brzuszku bardzo jej się podoba. Pozdrowionka
 
Witam. Jestem mamą 3 miesięcznego Kacperka. I mam całą masę pytań, ponieważ jest to moje pierwsze dzieciątko. Ostatnio zobaczyłam jak moja teściowa oparła o siebie na wpół siedzącego Kacperka. Byłam przerażona. Kiedy można sadzać w ten sposób maluszka???:szok:
 
Karolka mój smyk ma 5 miesiecy i jak byłam u rehabilitanta (jakies 4 tygodnie temu) to powiedział ze moge go brac na kolanka tylko musi bardziej lezec niz siedziec i musi miec podparte plecki.
 
jesli tylko byl na wpol lezaco i niezadlugo to nic strasznego mu sie nie stanie,bo jak np sa lezaczki dla dzieci,to w nich jest pozycja pollezaca,a nie calkiem lezaca przeciez.ale siadac lub sadzac do siadania dopiero jak sam zacznie sie trzymany za rece do siadania podnosic i nie wczesniej.
 
Nam ortopeda powiedział, że może siadać w pozycji półleżącej, ale musi mieć podparcie pod plecki i pod główkę.
 
reklama
Karolka mi też się niepodoba jak moja tesciowa niekiedy trzyma Bartoszka, i kiedyś powiedziałam jej ze pytałam się lekarza, a rzeczywiście pytałam czy można pionowo malca do góry, on powiedział że nie bo dzieci pionizują się od 6 miesiąca. Tylko jak sie dzidzi gdzies przenosi, a trzymac nalezy zawsze pod skosem. Ja np. Bartoszka ubieram w pozycji na wpół siedzącej i nie sądze zebym robiła coś źle. jeżli nie podoba Ci się jak teściowa trzyma Kacperka powiedz ze zapytałas sie lekarza, bo to budziło Twoje obawy i ze tak nie wolno. Powodzenia
 
Do góry