reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie, pytania i porady :)

Mam mniej więcej ten sam problem, z tym, że mój synek possie 7, góra 10 minut i śpi. Nic nie daje podnoszenie, rozbudzanie, wtykanie butelki. Po prostu nie ssie i już. Sama musze pilnowac pór karmienia, bo mały najchętniej wydłużałby sobie przerwę. Dziś w nocy po karmieniu o 3 bardzo gwałtownie wymiotował, od tamtej pory nic nie jadł aż do 9. Nie ma już pomysłu co z nim robić...
Dziewczyny czy do Was nie przyjeżdżają na padronaż siostry środowiskowe? Pytajcie się sióstr o wszystko, pokazujcie jak przykładacie dziecko do piersi, jak ssie.
Poza tym zawsze możecie iść do przychodni i poprosić o zważenie maluszka, jak przybiera na wadze po mimo tego że wydaję się wam że mało je to jest ok :-)
I pamiętajcie tylko spokój Was uratuje :-)
 
reklama
U mnie była,ale chyba tydzień po wyjściu ze szpitala. Wtedy to nie miałam żadnych problemów z karmieniem Mai.. Konsultacja laktacyjna w poniedziałek. mam nadzieję,że stwierdzi tylko,że to np skok rozwojowy
 
Wiesz co teraz Ci tego nie odpowiem, u nas położna była 3 razy( raz bo ja ją o to poprosiłam). zadzwoń i po prostu zapytaj. Najwyżej nie przyjedzie ale warto spróbować ;-)
 
czesc
moj problem polega na tym ze moj synus ssie przez 10 czasami 20 minut lub krocej a potem zasypia proboje go budzic ale nic nie daje, odkladam do lozeczka sie budzi i lezy tak przez jakies 20 minut a potem zasypia. budzi sie po 2 czasami 3 godzinach. dzis sie budzil co godz, wykancza mnie to.

jak podaje butle to spi prawidlowo 3 godzinki. :)
macie jakies sposoby na spiochy na cycach boje sie ze sie nie najada, przybiera na wadze prawidlowo od wyjsci ze szpitala ponad kilogram przybral. :)
:tak:

i jak go zaczynam karmic strasznie sie drze i nie moze wciagac sutka po jakis 5 minutach dopiero zaczyna ssac.

pomozecie
 
przepraszam ale ja nie widzę tu żadnego problemu. Co to znaczy że śpi 'prawidłowo 3 godziny'??
Każde dziecko śpi i je indywidualnie. Nikt nie mówi że dziecko żeby się najeść ma być na cycu przez godzinę bo ono wtedy nie je tylko wykorzystuje ten czas na przytulanki. Jeśli tylko dobrze przybiera na wadze to jest to dla niego idealne.

A to że nie może złapać cyca na początku jak go karmisz to wina tego że dokarmiasz butelką.

Jak dla mnie to i budzenie i czas jedzenia jest ok, wiem że to męczące ale niestety dziecko nie działa wg jakiegoś zegarka tylko budzi się jak ma taką potrzebę i je również jak czuje ze musi.

Poproś kogoś o pomoc niech przez 2 godzinki z rana zajmie się dzieckiem żebyś choć trochę odespała i zobaczysz że się poprawi.
 
Ostatnia edycja:
19Martus91 - szczęściara z Ciebie! Leży sobie spokojnie w łóżku i zasypia sam? Łał, ja nigdy tego nie doczekałam :p Zawsze przy cycu, na rękach.. nasze pierwsze trzy miesiące wyglądały tak, że córka non stop przy piersi - może i ją przyzwyczaiłam, może popełniłam gdzieś błąd - ale cóż, tak to właśnie u nas wyglądało. Ssała chwilę, zasypiała, chciałam odłożyć, budziła się, znowu do piersi itd Chyba trochę za smoczka robiłam, ale nie umiałam sobie poradzić z tą sytuacją i pozwoliłam jej na to - na szczęście jak zaczęła się bardziej interesować otoczeniem wszystko się zmieniło ;)
Głowa do góry - naprawdę wcale źle nie masz! ;)
Dziecko przybiera idealnie!! Nie ma co kombinować z tym, że się nie najada - mleczko mamusine pasuje i niech tak zostanie ;) Ciesz się tymi chwilami, czas tak szybko leci... Ja tak strasznie narzekałam na te początki, a teraz wspominam to z uśmiechem na twarzy :)
 
czesc
moj problem polega na tym ze moj synus ssie przez 10 czasami 20 minut lub krocej a potem zasypia proboje go budzic ale nic nie daje, odkladam do lozeczka sie budzi i lezy tak przez jakies 20 minut a potem zasypia. budzi sie po 2 czasami 3 godzinach. dzis sie budzil co godz, wykancza mnie to.

jak podaje butle to spi prawidlowo 3 godzinki. :)
macie jakies sposoby na spiochy na cycach boje sie ze sie nie najada, przybiera na wadze prawidlowo od wyjsci ze szpitala ponad kilogram przybral. :)
:tak:

i jak go zaczynam karmic strasznie sie drze i nie moze wciagac sutka po jakis 5 minutach dopiero zaczyna ssac.

pomozecie

Mam podobnie, tyle że mój czasem possie chwilę i potem zasypia a za 15 minut już nie śpi i woła o jeszcze...
to przez ten cholerny szpital i karmienie z butli:-(
 
reklama
to znowu ja niom mam jeszcze jedna rozxkminke malenstwo moje nie za bardzo lubi lerzec na brzuszku i boczkach musi mamy zalecenie od pediatry ma jedna strone plaska glowki, jak bym mogla mu pomoc by ladnie lezal. moze na miekkiej poduszce go klasc. :)

a wogole od jakiegos tygodnia nie chce ssac mi lewej piersi kiedys ladnie jadl chociasz jechalismy z kapturkiem mam wklesla brodawke i wogole mu to nie przeszkadzalo, ale do tej chwili, mam owiele mniejsza ta piers i niewiem jak sobie poradzic laktatornie zdaje egzaminu.

nie mam pojecia juak sobie poradzic. :/
 
Do góry