reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki kolor oczu?

reklama
Tak, jak najbardziej. Mogą wystąpić w różnych konfiguracjach kolorystycznych.
No to szok! Zawsze myślałam, że to jest bardziej jakaś plama albo jedno oko takie a drugie inne :) Ciekawa jestem zatem czy mu tak zostanie :) Idealnie byłby wymieszaniem obojga rodziców :D
 
No to szok! Zawsze myślałam, że to jest bardziej jakaś plama albo jedno oko takie a drugie inne :) Ciekawa jestem zatem czy mu tak zostanie :) Idealnie byłby wymieszaniem obojga rodziców :D
Heterochromia to albo różne kolory oczu albo dwukolorowe tęczówki.
 
A czy zielone oczy mogą się np zmienić na brązowe lub też piwne? Czy ktoś posiada takie informacje? 😊
 
A czy zielone oczy mogą się np zmienić na brązowe lub też piwne? Czy ktoś posiada takie informacje? 😊
Mogą. Ja miałam do 12 roku życia niebieskie oczy, potem zielone i teraz mam jasnobrązowe😉 Brat mojego taty miał niebieskie od urodzenia, a mając ok. 20 lat jego jedno oko zrobiło się ciemnobrązowe. Drugie dalej jest niebieskie.
 
Mój syn początkowo miał niebieskie oczy. Później w okolicach 8 mies. jedno oko w 1/4 zrobiło się piwne i tak mu zostało do dziś. Z mężem mamy obydwoje niebieskie oczy.
 
Nie wiem jak z innymi kolorami ale moja nastoletnia córka tak gdzieś do 12 roku życia miała wyraźnie niebieskie a teraz ma 16 i zielone 🙈 (ja też mam zielone).
A czy któraś z Was spotkała się z taką sytuacją zeby kolor zielony mógł zmienić się na bardziej brązowy? Czy jeżeli oczy zmieniają się na kolor brązowy to przechodzą przez różne kolory? Jak wyglada zmiana koloru oczu z szarych do brązowych?
 
A czy dzieciom z szarymi oczami mogą się zmienić na brązowe lub piwne? Oczy mogą z jasnych zrobić się ciemne? Bo wiem że z granatowych od urodzenia mogą się zrobic niebieskie ale czy w drugą stronę to działa?
 
reklama
A czy dzieciom z szarymi oczami mogą się zmienić na brązowe lub piwne? Oczy mogą z jasnych zrobić się ciemne? Bo wiem że z granatowych od urodzenia mogą się zrobic niebieskie ale czy w drugą stronę to działa?
Pisałam wyżej, że z szarych oczu mojemu synowi zrobiły się piwne :) Noworodki zazwyczaj mają oczy szare, granatowe albo niebieskie. To nie jest jeszcze docelowy kolor tęczówki.
 
Do góry