reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak interpretować wynik Beta HCG??

Dołączył(a)
16 Kwiecień 2024
Postów
12
Witam, mam wazne pytanie.
Zaczeła spozniać mi sie miesiaczka. Po 3 dniach spóźnieniu zrobilam testy, wyszły z bardzo jasną kreską. W 5 dniu po spoznieniu miesiaczki, czyli 2 dni od tamtych zrobionych testów zrobiłam kolejne 2- wyszły raczej pozytywne, poniewaz kreski były mocniejsze. Dziś o 7.10 byłam na badaniu z krwi BETA HCG- wynik wyszedł 84. Nie wiem co myśleć… Ostatnia miesiączka była 12.03.2024. podkreslam że z meżem staramy sie o dziecko i od 2-4 marca brałam lek miovelia pro zalecenie od lekarza. Czy beta wskazuje na ciaze? ktory to by mogł być tydzien? Jak to zrozumieć, pomożcie :(
 
reklama
Witam, mam wazne pytanie.
Zaczeła spozniać mi sie miesiaczka. Po 3 dniach spóźnieniu zrobilam testy, wyszły z bardzo jasną kreską. W 5 dniu po spoznieniu miesiaczki, czyli 2 dni od tamtych zrobionych testów zrobiłam kolejne 2- wyszły raczej pozytywne, poniewaz kreski były mocniejsze. Dziś o 7.10 byłam na badaniu z krwi BETA HCG- wynik wyszedł 84. Nie wiem co myśleć… Ostatnia miesiączka była 12.03.2024. podkreslam że z meżem staramy sie o dziecko i od 2-4 marca brałam lek miovelia pro zalecenie od lekarza. Czy beta wskazuje na ciaze? ktory to by mogł być tydzien? Jak to zrozumieć, pomożcie :(
Tak beta potwierdza betę. Jest to wczesna ciąża zrób kolejną betę po 48 h i sprawdzisz przyrost.
Gratulacje.
 
Wczesna ciàża? Orientujesz sie jaki to by mogłbyć tydzien? Akurat jutro mam wizyte u ginekologa ktorą miałam juz zaplanowaną 2 tyg temu :)
Wiek ciąży liczy się od 1 dnia ostatniej miesiączki a nie na podstawie wyniku bety. Trafiłaś na sam początek ciąży. Wg om jest to 5+0. Być może owulacja Cię się przesunęła i ciąża jest młodsza bo wynik jednak trochę mały. Powtórz po 48 h.
 
Wczesna ciàża? Orientujesz sie jaki to by mogłbyć tydzien? Akurat jutro mam wizyte u ginekologa ktorą miałam juz zaplanowaną 2 tyg temu :)

Aby lekarz mógł cokolwiek zobaczyć w USG beta mysi być min 1000 a najlepiej to z 1500. Czyli u Ciebie lekarz kompletnie nic nie zobaczy.

Skoro okres Spóźnia Ci się dziś 6 dzień powinnam mieć 4+6tc natomiast beta jest dość niska wiec obstawiałabym, że ciąża jest z tydzień młodsza.

Powtorz betę po 48h i dorzuć progesteron to będzie można coś więcej zobaczyć.

Wizytę przełożyłabym o 2-3 tygodnie
 
reklama
Rozumiem, dziekuje. Zrobie aktualizacje tutaj za pare dni, tygodni. Zobaczymy co bedzie, aż strach :/

Ale po co masz mieć strach, bo nie kumam?
Zrób betę po 48h z progesteronem i będziesz wiedziała.

Mam trójkę dzieci, 4 razy byłam w ciąży - dziecko może umrzeć na każdym etapie, nie tylko ciąży. Jak masz żyć w strachu do śmierci, to polecam terapię
 
Do góry