reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

in vitro z komórką dawczyni

My dziś właśnie jesteśmy po wizycie.
U nas dla odmiany "waga ciężka". Dziś 35+0, Młody waży 2800g.
Poza tym szyjka ok, AFI również. Wymaz na GBS pobrany.
Za 4 tygodnie planowe CC. W przyszłym tygodniu jadę do szpitala, by dogadać szczegóły.
 
reklama
Ania w skonczonym 34 tyg wazyla 1900 :) czyli idziesz niemal identycznie. Co oznacza ze za ok 3 tygodnie bedziesz rodzic… będzie dobrze!
Wypluj to słowo. Cesarka ustawiona na 38 tydz +2. Póki co moja lekarka łączy spowolniony wzrost dziecka z tym, że ja sama bardzo chudnę. Czyli - ja chudnę, a dziecko przybiera na wadze ale wolniej. Ja się przejęłam tak kontrolą cukrzycy ciążowej, że znacznie ograniczyłam porcje tego co jem i częstotliwość posiłków. Lekarka kazała mi dużo więcej jeść. Następna wizyta za półtora tygodnia. Do tego czasu będę się opychała (oczywiście muszę zwiększyć dawki insuliny) i zobaczymy wtedy co z dzieckiem. Jeśli ja przytyję a dziecko znacznie wyhamuje, to będzie wiadomo że IUGR. Póki co taka diagnoza nie została jeszcze potwierdzona. Poza tym myślę, że naturalnie będzie mała. Pierwsza córka urodziła się w połowie 38 tyg z wagą tylko 2700 gram. 10/10 w skali Apgar i do dziś jest zdrowa i nic jej nie jest.
 
Ostatnia edycja:
Melapola, Ty chyba rodziłaś jakoś po skończeniu 35 tyg, tak? W którym momencie zaczęłaś dostawać zastrzyki ze sterydu na szybsze dojrzewanie płuc dziecka? Podawali też magnez (to jest chyba na rozwój mózgu)?
 
I jeszcze jedno pytanie Melapola - czy Twoja Ania miała żółtaczkę? Taką, że lampy albo przetaczanie krwi było potrzebne?
 
Melapola, Ty chyba rodziłaś jakoś po skończeniu 35 tyg, tak? W którym momencie zaczęłaś dostawać zastrzyki ze sterydu na szybsze dojrzewanie płuc dziecka? Podawali też magnez (to jest chyba na rozwój mózgu)?
Ja urodzilam 35+3. Sterydow sie nie daje po 34 tygodniu, bo one mają za cel spowodować wzrost płuc do 34tyg wlasnie, potem juz dziecko sobie radzi. Magnezu tez nie bylo, ja bralam calą ciązę MagneB6 forte.
Żółtaczka oczywiscie byla, bilirubina 13.5 i od 4 doby fototerapia przez 24h. Niby teraz wytyczne mowią ze się nie naswietla ponizej 15 bilirubiny ale wczesniaki mają trochę ostrzejsze kryteria. Apgar mialysmy 9/9/10/10, ten 1 pkt odjęty „dla zasady” za skórę wcześniaczą🤣.
Jedz koniecznie, co to za pomysł z dietą redukcyjną w zaawansowanej ciązy😈 hihi teraz masz zadanie przytyć ale oczywiście nie fast foodami :) a Ty w ogole w ciąży cokolwiek przytyłas??? Bo wiesz, ja to 25kg…. A mloda i tak miała 2270g wiec to kompletnie niezalezne.
 
reklama
Pez
Ja urodzilam 35+3. Sterydow sie nie daje po 34 tygodniu, bo one mają za cel spowodować wzrost płuc do 34tyg wlasnie, potem juz dziecko sobie radzi. Magnezu tez nie bylo, ja bralam calą ciązę MagneB6 forte.
Żółtaczka oczywiscie byla, bilirubina 13.5 i od 4 doby fototerapia przez 24h. Niby teraz wytyczne mowią ze się nie naswietla ponizej 15 bilirubiny ale wczesniaki mają trochę ostrzejsze kryteria. Apgar mialysmy 9/9/10/10, ten 1 pkt odjęty „dla zasady” za skórę wcześniaczą🤣.
Jedz koniecznie, co to za pomysł z dietą redukcyjną w zaawansowanej ciązy😈 hihi teraz masz zadanie przytyć ale oczywiście nie fast foodami :) a Ty w ogole w ciąży cokolwiek przytyłas??? Bo wiesz, ja to 25kg…. A mloda i tak miała 2270g wiec to kompletnie niezalezne.
W ciąży póki co przytyłam chyba max 6kg. Nie robiłam diety specjalnie tylko tak wyszło jakoś. Pierwszą ciążę miałam czas na siebie chuchać i dmuchać. Teraz zarobiona jestem i "zapominam" jeść.

Ja podejrzewam, że tak sama z siebie to ja chudnę. Aż dziw że dziecko urosło do prawie 2kg i że mam dobrą ilość wód płodowych.
 
Do góry