reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Holandia

Iguana, dlatego napisalam, ze moje chodza do szkoly, ALE w amsterdamie.
A strone niekatolickiej szkoly Lokomotywa podalam Ci, jesli chcialabys moze porownac oferte szkol roznych i jaki program taka szkola moze realizowac.

PS. Nie pije alkoholu podczas karmienia piersia ;)

Aaa, wlasnie chcialam juz jakis czas temu o to zapytac, trzeba tak wczesnie zapisywac Janka do szkoly? On ma dopiero roczek, tak sie zapisuje dzieci w hadze? A co sie stanie, jak np. w wieku 3 lat dziecka odwidzi Ci sie opcja i bedziesz chciala poslac dziecko do innej szkoly? Rozumiem, ze wtedy nie ma szans na zapisy, tak?

Ayni, to z dedykacja dla Ciebie :) :

http://www.facebook.com/photo.php?f...83438975.105394.399124093450654&type=1&ref=nf
 
Ostatnia edycja:
reklama
Sencilla no niestety tak jest, Haga jest duzym miastem i niestety malo jest tu dobrych szkol, wiec chcac zapisac dziecko do jednej z nich musisz postarac sie o zapis juz nawet majac polroczne dziecko.. Kolo mnie jest szkola, ktora niby ma dobra opinie jesli chodzi o nauczanie, ale jest tam straszny mlyn, ciasnota, dzieci na przerwach sie bija, nie ma jakiejs dyscypliny i respektu do juff.. I mozna tam zapisac dziecko np. dzis i za tydzien juz moze do tej szkoly zaczac uczeszczac. A do tych kilku dobrych szkol trzeba sie zapisywac juz 4 lata wczesniej, w niektorych nawet dla dzieci ktore maja dopiero 3 miesiace juz nie ma miejsc.. No wszystko zalezy od rodzicow i ich ambicji, wiadomo, jednej matce wszystko jedno do jakiej szkoly dziecko pojdzie i z jakimi dziecmi bedzie mialo do czynienia, a drugiej zalezy na czyms wiecej. Bylam na tej wizycie w ggd z moja kolezanka, i ten lekarz mi powiedzial, ze np. ta szkola do ktorej chodzi ten maly nie przygotowywuje w tak wysokim stopniu np. do VWO, ale tylko do VMBO.. W takich chwilach chcialabym mieszkac gdzies w mniejszych miastach, gdzie nie ma az tylu ludzi i nie ma az takiego problemu ze szkola:-D
 
No to prawda niestety... My juz mamy dla Naomi szkole upatrzona juz dawno, jak bylam w ciazy to nawet bylismy na malym rozeznaniu ;-) i planuje w ciagu kolejnych 2 miesiecy ja tam zapisac..

Sencilla pytasz co wtedy jak sie odwidzi. Otoz dzieci przewaznie zapisuje sie do 3-4 szkol, w razie czego jakby w jednej, drugiej czy trzeciej nie bylo miejsc i w ciagu 4 lat nic sie nie zwolnilo, to wtedy dziecko idzie do tej czwartej szkoly...
My chcemy Naomi zapisac do szkoly jednej z lepszych w Hadze, a pozostale to chyba miedzynarodowe, moze jakas amerykanska.. Nad reszta jeszcze sie nie zastanawialismy, ale chcemy by nasze dziecko mialo dobry start w zyciu i znalo napewno kilka jezykow. Niestety tak jak The Hague napisala, to chyba jakies niezaspokojone ambicje rodzicow :-p bo u nas moj jest tylko policjantem, a ja pracuje w sadzie jako adwokat a jeszcze staram sie o status tlumacza przysieglego, jednak teraz ciezo jest cokolwiek osiagnac, i mam nadzieje, ze mojemu dziecku w zyciu bedzie latwiej.. Chcialabym :tak:
 
Alexja, ale przeciez super prace masz, a dlugo juz mieszkasz w holandii?
wszystkiego dobrego dla coreczki z okazji ukonczenia 1 miesiaca :)

NIe bardzo jedynie rozumiem tę ideę zapisaywania dziecka do kilku szkol na raz. .. Przypominam sobie, jak zapisywalam moje corki, to po zlozeniu podania dostalam w przeciagu tygodnia list z potwierdzeniem zapisu (i wtedy miejsce jest na bank zarezerwowane) i juz sie wiecej o to nie martwilam... Dziwne troche, ze musicie "Czekac i miec nadzieje", ze sie cos zwolni? To nie moga od razu powiedziec, ze na ten czas, kiedy dziecko skonczy 4 lata, bedzie miejsce? Przeciez prowadza rejestr zapisow i jakas liste, prawda?
 
Witam!!

Ja wlasnie wstalam spalam z moim Filipkiem ponad 2h naszczescie sie obudzilam bo musze po Kube isc. Brzuch mnie tak boli ze masakra a moj okres jest mocniejszy niz oczyszczajac sie macica po porodzie :-(

Co do tych szkol to podobnie jak dla Sencilli dla mnie troszke to dziwne u nas tez jest tak ze idzie sie zapisuje dziecko i odrazu wiem czy jest miejsce i bedzie tam chodzil czy nie ma miejsca. Moj Kuba chodzi do drugiej szkoly i nie mialam jeszcze problemow
 
Sencilla ja jestem 12 lat w Holandii.. Chodzilam tutaj na studia, ale osobom w naszym :-D wieku :-D juz ciezej do czegos dojsc w innym jezyku, mam nadzieje ze moje dziecko dzieki wielojezycznosci bedzie mialo lepszy start :tak:

A co do tej idei, to tez mi sie to nie podoba, no ale takie zasady.. powiedzmy, dana szkola ma np. 3xdana grupa, czyli 3x grupa I, 3x grupa II, itd.w kazdej grupie jest maxnie wiem 10-15 dzieci? a chetnych jest powiedzmy 50.. po to zapisujesz dziecko np. do 4 szkol, zeby w razie rozpoczecia 4 lat nie zostalo bez szkoly :-) a np. jesli na 50 dzieci, Ty masz miejsce 25, czyi nie miescisz sie w grupie 10-15 osob, to czekasz, bo byc moze cos sie zwolni.. jesli zwolnia sie miejsca np. we wszystkich 4 szkolach, to wtedy mozesz sobie spokojnie wybrac sama ktora Ci sie najbardziej podoba, ktora jest najblizej domu, itd.
no ciezki troche ten system, ale co zrobic ;-) uroki wielkich miast w przeludnionej Niderlandiiiiiiii :-D


ja was rozumiem, tylko wy mieszkacie chyba w mniejszych miastach.. a szkoly o wysokim poziomie maja duze branie..



aha i Sencilla to nie jest tak, ze ja zapisujac Naomi do jakiejs szkoly musze ja tam puscic w wieku 4 lat.. moge zrezygnowac w kazdej chwili i wybrac inna, tym samym zwalniajac miejsce dziecku, ktore czeka w kolejce :tak:
 
Ostatnia edycja:
Ach, rozumiem Alexja, u nas jest troche inaczej, moze to taka specyfika mniejszych miast.
TUtaj sie zapisuje dziecko do szkoly w wieku 3 lat i od razu wiadomo, czy jest miejsce. Rodzice, ktorzy sie spoznia, po prostu musza wybrac inna szkole, bo jesli nie ma miejsca w grupie, to juz trudno :no:
Ja sie bardzo ciesze, bo moje dzieci chodza do szkoly montessori, tak jak chcialam, a jest ona 5 min drogi na piechote od domu.
Jestesmy baaardzo zadowoleni z tej szkoly, a dzieciaki tez :)
 
Sencilka dobreee to :D moglas mi to zszerowac na moim Wall'u :D

A moj Adas pojdzie do pierwszej szkoly zapewne u nas na wsi ;-)
wielojezycznosc juz ma od samego startu. Wierze, ze wyrosnie z niego zdolny chlopczyk. Mama i tata maja w planie poswiecac mu bardzo duzo czasu ksztaltujac jego zdolnosci oraz wrodzone talenty. Nasz maly brytalncik :-p

Anetka ostatnio sie jakos okresowo zrobilo, wspolczuje ktos tam pisal ostatnio ze tez ma okres i tez strasznie boli, moze ten pierwszy jest zawsze taki straszny a potem juz jakos leci ?

Mnie prawie wcale nie bolalo to oczyszczanie macicy ani obkurczanie jej.
 
PS. Nie pije alkoholu podczas karmienia piersia ;)
Też nie piłam, nie bądź taka serio, serio. To był żart:tak:

Co do wieku Janka. To tak mi wszyscy radzą, aby zawczasu szukać, zapisywać. Nie wiem czy to prawda. W szkole Montessori powiedzili mi, że są jeszcze miejsca dla dzieci w jego wieku, ale aby z tym nie zwlekać zbyt długo. Wydaje mi się, że im lepsza szkoła, tym więcej chętnych...a co za tym idzie ten kto lepszy ten pierwszy.

My zapiszemy do szkoły holenderskiej, nie międzynarodowej, bo to strasznie drogo. Na jedno dziecko jeszcze może by starczyło, ale jak planujemy drugie to już nie. A potem jest liceum międzynarodowe i to już bardzo droga sprawa....także pomsyłamy do NL szkoły, angielskiego się będzie też uczyć i dodatkowo do polskiej szkoły na zajęcia dodatkowe. Nie planujemy tutaj zostać na zawsze, do Polski też nie wracamy. Za jakiś czas pewnie gdzieś dalej wyfruniemy. Zobaczymy gdzie nas poniesie;-)

Dzisiaj widziałam pierwsze stoiska z olie bollen!!! ...więc już zima blisko:-(
 
Ostatnia edycja:
reklama
Sencilla fajnie macie, my tutaj musimy sie stresowac i myslec caly czas czy dziecko dostanie sie do tej szkoly co bysmy chcieli :-( a montessori tez mi sie podoba:tak: mysle, ze tam tez zapisze Naomi, a jakby co to przy samym koncu bedziemy sie decydowac ktora wygra w naszym rankingu :-)
A jak Twoje dziewczynki sobie radza w tej szkole? Najwazniejsze tez zeby samo dziecko bylo zadowolone ze szkoly, rowiesnikow, nauczycielki.. To wszystko jest bardzo wazne, ciezki orzech do zgryzienia... Ahh :confused2:

Ayni a Ty mieszkasz na wsi? To pewnie tam nie bedzie problemu z dostaniem sie do szkoly, bo tam dzieci same swoje. Jak tam Twoj Adas rosnie? juz ma 2 tygodnie :-) a za niedlugo roczek hehehehe :-)


Jeju dziewczyny, jesli pisze do was z bledami, to prosze nie miejsce mi za zle :-( Ja polskim nie posluguje sie 12 lat, przez 12 lat nic nie pisalam po polsku:-( Mysle ze skladnia moich zdan czasami jest przerazajaca :zawstydzona/y: Troszke sie zapuscilam w ojczystym jezyku, z ortografia jestem na bakier. Dlatego ciesze sie ze znalazlam to forum, moge polaczyc przyjemne z pozytecznym :-) Mam nadzieje jednak ze nie jest az tak zle, bo chyba nie da sie zapomniec tego, czego uczylo sie od malenkosci. W razie czego poprawiajcie mnie, nie obraze sie, a chetnie sie podszkole :tak:
 
Do góry