reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Hity i kity

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Kity:
-baldachim do łóżeczka-nie poręczny, wadzi mi
-wszelkie ceratki pod prześcieradło (w tej chwili zbędny wydatek)
-pieluchy Pampersa (wg mnie za miękkie, trudno założyć)
-octenisept (do niczego mi sie nie przydał, kilka razy na pepek i stoi nie używany)
-wszelkie pudry na pupę
-szczotka do włosków(jak na razie) i szczotka do butelek(nie używam)
-termometr do wanienki (lezy nie odpakowany)
-wszelkie body z krótkim rekawem, śpiochy nie zapinane w kroku, spodenki z gumką w pasie, koszulki, sukieneczki itp
-wszelkie mydła (wole płyny do kapieli)
-przewijak na łóżeczko (przeszkadza mi tego że go używam za kazdym razem)-lepszy byłby na komodzie
-karuzela nakręcana, lepsza na baterie by była
-osłonki na piersi
-maść majerankowa na brodawki
-wkładki laktacyjne jakiekolwiek oprócz babyono(te jedne dobrze trzymały, były duże i świetnie się je nosi)
-stanik do karmienia-tylko dlatego że jest niewygodny do wkładek laktacyjnych
-podgrzewacz (kilka razy sie tylko przydał, a tak to stoi i sie kurzy i mi wadzi)
hity:
-farelka :)
-suszarka
-pieluchy DADA, wszelkie chusteczki nawilżające (na żadne mielismy uczulenia a miałam wiele rodzai)
-huśtawka z melodyjkami i bujaniem (właśnie testujemy)
-krem przeciw odparzeniom nivea
-duża ilośc pieluch tetrowych (bez tego ani rusz)
-body zapinane na całą calość, pajace zapinane w kroku i śpiochy tak samo.
-rożki (mam dwa, nadal uzywam jak kocyka), kocyki wszelkie (mam 3, super sprawa)
-płyn do kąpieli johnsona na noc (pięknie pachnie, w ogóle fajny-to nie reklama:p)
-butelka TT-hit nad hity, kocham ją, i jak mała przestanie pić z niej to ja w niej będę pić kurde hehe:)
-wszelkie herbatki Hippa
-płatki kosmetyczne, patyczki-przydały się tylko do pępuszka)
-physiomer baby, frida do nosa, sól morska
-przybornik na łóżeczko - rzecz nie zastapiona jak dla mnie
-samochód w który mozna włożyc wózek żeby go nie znosić:)
-witaminy w kapsułkach
-karuzela w łóżeczku jest jednoczesnie hitem (kitem jest to że nakrecana)-chociaż tu też nie traci sie na baterie:p
-obcinacz do paznokci
-laktator reczny (pomógł mi gdy goiłam brodawki)

wiecej nie pamiętam w tej chwili:)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jak dla mnie hitem są:
- hit stulecia-kapturki silikonowe do karmienia Aventu- z powodu płaskich brodawek, mały nie mógł chwycuc cycka, nakładki chwycił i pije z nich do dzis, plusem jest to ze nie mialam nigdy poranionych brodawek
- herbatka Hipp na laktacje oraz laktator reczny Babyono - rozbujaly moja laktacje po cesarce
- pieluszki Rossmannowskie rozmiar "2"-wg mnie nie są gorsze od pampersów
- chusteczki Dada z Biedronki oraz Babydream z Rossmanna, Nivea sie nie sprawdziły - są za mało mokre
- Bepanthen - używamy cały czas do pupy mimo braku odparzeń, krem Nivea na odparzenia nie sprawdził się
- Frida
- rożek- mamy dwa, przydały sie w pierwszych dniach jak jeszcze sie nie oswoiłam z drobnym ciałkiem mojego Skarba :-) przydaja sie do teraz gdy jakas ciotka chce małego na rece (daje tylko w beciku), a także jako dodatkowy materacyk
- wszelkie pajacyki zapinane z przodu
- baldachim - myslalam ze bedzie tylko zbieral kurz, a chroni zasypiajacego malucha przed nadmiernym swiatłem
- stojak na wanienke
- materacyk z gabki do kapieli - juz nie uzywamy, ale bardzo sie przydał na poczatku gdy raczkowalismy z kąpielą
- pas poporodowy Pani Teresa- mam nadzieje ze jest hitem, poki co, dopiero 3 dzien go nosze
- wkładki laktacyjne Canpol PRemium

kity:
-sab simplex, esputikon, delicol, bobotic - wszystkie maja wlasciwie ten sam sklad a na kolki Mikolaja nie pomaga nic
- pajacyki wkładane przez glowe lub zapinane z tyłu (ten kto to wymyslil nie miał dziecka)
- karuzela z melodyjka Canpola nad łóżeczko- poki co, mały zaczyna płakac, bo melodyjka za głosna, no i wkurzajace jest to ciagle nakrecanie
- krem Nivea przeciw odparzeniom - za gesty, ciezko go domyc
- fotelik samochodowy z funkcja kolyski - bardzo niestabilny w aucie
- i kit nad kity: wkładki laktacyjne Bella, które bardziej nadają się na płatki kosmetyczne niż na wkładki laktacyjne
 
Ostatnia edycja:
W sumie zauwazyłam,że co dla jednych hitem,dla innych kitem,więc nic nie piszę.:-p
 
HITY:
-frida- nigdy nie pomyślałabym, że wciąganie smarków daje tyle radości dziecku ;p
-sól morska do noska- rozpuszcza gile i nawilża nosek
-pieluszki DADA!!!
- rożek
-niezliczona ilość tetrówek
-bepanten
-krem nivea baby przeciw odparzeniom- za to właśnie, że gęsty
-penaten
-puder, ktorym smaruje szyjkę i paszki, żeby sie nie odparzał Lulek i na zmianę na pupinę;
-nakładki na sutki babyOno-mega HIT!- chociaż lulek właśnie zrszygnował z nakładek i woli sam sutek teraz;
- SMOCZKI AVENTU!!!
-butelki TT i te wielkie sutkowe smoczki- rewelacja, jestem zakochana na maksa i będę wierna firmie, mam tez laktator i kubeczek niekapek
-szczotka do włosów TT:)

KITY:
-ciuszki w rozmiarze 52 i mniejsze- na szczescie z lumpa były
- oktanisept stoi i sie kurzy
-chusta- lulek jej nie lubi, a ja chciałam "szpanować" nosząc go w niej
-pampersy- śmierdzą chemią
-rossmanowskie chusteczki- są za mało mokre
-wanienka- kąpię go normalnie w duzej wannie
 
Co dla mnie jeste wielkim Hitem- balon z helem. Marcinek go uwielbia, patrzy sie w niego, śmieje się,to jets jego najlepsza zabawka. Najgorsze jest to, że zaczyna uchodzić powietrze.
Kolejny hit- laktator medela swing. Super wydajny. Nie zanika na nim laktacja, jeśli ktoś tylko odciąaga jak ja
 
Fiuufiuu- U nas ubranka 48cm byly hitem;) tylko z zakupem ich trzeba czekac do ostatniego usg zeby sprawdzic czy jest sens;) Co do smoczkow, to Victor akceptuje tylko te z Aventu;)
Do hitow dodaje elektryczny laktator Medela Symphony oraz podgrzewacz Avent IQ, ktory wciagu kilku minut rozmraza zamrozone mleko.
No i oczywiscie nasz przyajciel rogal do karmienia :):)

Kity- Wszelkiego rodzaju lekarstwa na kolke,niepotrzebnie tylko malego zatruwalam a i tak niec nie pomoglo.Trzeba przejsc przez to i tyle;)

Bujaczek, maly usiedzi w nim gora 10 minut(ale to zalezy od dziecka;)
 
reklama
a wiec u mnie KITY to -pieluszki , chusteczki dada (mala miala po nich odparzana pupe), ogołem kazdy rodzaj chusteczek dla mnie to nie wypal.
-podgrzewacz elektryczny
-wkładki laktacyjne bella
-body zapinane po boku i na okolo nozek
-kaftaniki i sukienki zapiane od tylu
-smoczki TT
-butelki TT (zakrywaly nosek) ale i tak czasem uzywam do herbatek)
-laktator TT


HITY TO- mata edukacyjna
-karuzela FP rainforest (mała uwielbia bacha)
-przewijak
-waciki plus woda przegotowana to przemywania pupy
-termos
-oliwka HIppa (fantastyczny zapach)
-pieluchy tetrowe
--pieluchy huggies, pampersy i babydreams
-płyn do kapieli gohnsons baby na dobranoc super zapach + nivea baby
-penaten
-sudokrem
-rogal
-grzechotki
-muzyka dla dzieci
-smoczki nuki i aventu
-butelki aventa
-herbatki hipp
-herbatki laktacyjne
-laktator medela
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry