reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Eko dom - co działa a co jest tylko mitem?

dziewczyny ;-) na smrodek z pralki jest eko sposób ;-)

obieramy cytrynkę, skórkę wkładamy do starej skarpety i razem np. z ręcznikami gotujemy ;-)
u mnie podziałało jak kiedyś mi stęchlizną z pralki waliło :tak:
Rubi pierzemy czy gotujemy?

dzięki
jak ostatnio czyściłam piekarnik jakimś specjalnym środkiem to myślałam, że padnę od zapachu
aż oczy łzawiły a w gardle paliło
A proszę bardzo, zapachu praktycznie zero. :tak:

Mi kiedyś ktoś poradził, żeby niezamykać ani drzwiczek od pralki ani szufladki na proszek i płyn, przynajmniej na godzinę po praniu. Majandra, a próbowałaś wyciągnąć tą szufladkę i ją wyszorować, może ona się zabrudziła?
Ja octem odświeżam tez zmywarkę, polecam :-)
A to prawda, ja mam zawsze otwarte i drzwiczki i szufladę, no prawie zawsze, bo A. ma manię zamykania tego i właśnie wtedy mi jedzie pralka.



Co do smrodu z pralki to jeszcze warto wyszorować te miejsca pod gumą na drzwiach. Ten zapach to głównie stamtąd.
 
reklama
Na smrodek z pralki polecam szklanke octu i paczke sody oczyszczonej i ustawic program na gotowanie (95')

A do zmywarki ocet wlewasz tam gdzie daje sie tabletki i na jaki program ustawiasz (temperature) ?

Dziekuje za przepis na piekarnik bo ja glownie pieke mieso i potem problem z domyciem
 
Na smrodek z pralki polecam szklanke octu i paczke sody oczyszczonej i ustawic program na gotowanie (95')

A do zmywarki ocet wlewasz tam gdzie daje sie tabletki i na jaki program ustawiasz (temperature) ?

Ja wlewam ocet do szklanki i wstawiam na górną półkę do zmywarki (tam gdzie ustawiam szklanki do mycia), nastawiam ją na zwykły cykl i koniec :-) oczywiście zmywarkę wstawiam pustą :-)
 
Lilijanna ;-) pierzemy w temperaturze 95st.C czyli wg mnie gotujemy ;-)
Ucisk macicy na mózg, jak nic :-p


Idę szorować kredens drewniany w kuchni. Przy okazji odświeżyć wnętrze, czyli co nieco przerzedzić
wink2.gif
 
Dziewczyny, ja znam fajny sposób na oszczędzanie wody. Jeżeli gotujecie jajka na śniadanie to warto tą wodą (oczywiście kiedy już przestygnie) podlać kwiatki. Podobno to dobrze wpływa na wzrost roślin i przy okazji nie marnujemy wody. Mam do was pytanie a propos orzechów piorących. Czy któraś z was je stosuje? Jeżeli tak to czy rzeczywiście dobrze spierają plamy z ubrań? Mam pewne wątpliwości co do ich skuteczności…
 
dzastina ;-) z tymi plamami to zalezy od tkaniny...w czasie jednego prania z jednej bluzeczki plamy z buraków zeszły za pierwszym razem a z innej dopiero w kolejnych...
ja do orzechów wrócę jesienią ;-) no i ten olejek przetestuję ;-)
 
Dziewczyny, ja znam fajny sposób na oszczędzanie wody. Jeżeli gotujecie jajka na śniadanie to warto tą wodą (oczywiście kiedy już przestygnie) podlać kwiatki. Podobno to dobrze wpływa na wzrost roślin i przy okazji nie marnujemy wody.
Ja tak podlewam, o ile podlewam, bo to generalnie u nas w domu robi A. Tak samo surowe łupiny jak rozbijamy jajka, zalać wodą, po 24h można podlewać kwiaty. :tak:
 
Majandra, a próbowałaś wyciągnąć tą szufladkę i ją wyszorować, może ona się zabrudziła?
Tak, ale nie pomogło.

Co do smrodu z pralki to jeszcze warto wyszorować te miejsca pod gumą na drzwiach. Ten zapach to głównie stamtąd.
Tak, właśnie też do tego wczoraj doszłam. Wezmę się za to niedługo. A drzwi też mam prawie stale otwarte.

A jak któraś z Was np. hoduje kiełki, to też można tą wodą z kiełków podlewać kwiatki. Ponoć ma dużo mikroelementów.
 
reklama
Dziewczyny, ja znam fajny sposób na oszczędzanie wody. Jeżeli gotujecie jajka na śniadanie to warto tą wodą (oczywiście kiedy już przestygnie) podlać kwiatki. Podobno to dobrze wpływa na wzrost roślin i przy okazji nie marnujemy wody. Mam do was pytanie a propos orzechów piorących. Czy któraś z was je stosuje? Jeżeli tak to czy rzeczywiście dobrze spierają plamy z ubrań? Mam pewne wątpliwości co do ich skuteczności…

a ja słyszałam, że wodą z ziemniaków też można podlewać kwiatki ;)
 
Do góry