reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to cukrzyca ciążowa?

Dziewczyny byłam na badaniu krzywej cukrowej, na czczo wyszedl wynik 101 - lekko podwyższony, ale po godzinie i po dwóch wynik jest w normie. Pytałam tam gdzie pobierali mi krew czy jak na czczo jest trochę wyższy to jest to cukrzyca i odpowiedzieli, że nie i żeby zobaczyć jaki będzie wynik po 1h i po 2h.
Jednak mój ginekolog mnie nastarszyl, że to cukrzyca, że mam codziennie po każdym posiłku badać krew i udać się do diabetologa. Oczywiście pójdę do lekarza, ale chciałabym zapytać co wy myślicie? W internecie widzę, że cukrzycę diagnozuje się od 125 na czczo. Dodam jeszcze, że dzień przed badaniem byliśmy u znajomych i ostatni posiłek jadłam po północy.
Załączam wam wyniki.
Tak wychodzi na to że masz cukrzycę ciążową. Cukier na czczo jest podwyższony ginekolodzy są uczuleni na tym punkcie więc już będą dawać skierowanie do diabetologa. Pocieszę cię ja miałam cukrzycę ciążową w dwóch ciążach chodziłam do diabetologa i nawet byłam na insulinę i dzieci Mam zdrowe.
 
reklama
Do góry