reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża pozamaciczna - czy to ona? Kto jest ze mną?

  • Starter tematu użytkownikczka D199
  • Rozpoczęty
U

użytkownikczka D199

Gość
Cześć,

I ja prawdopodobnie dołączam do mam z ciąża pozamaciczna.

Kilka dni temu zobaczyłam druga kreskę na teście ciążowym z wielką radością, ze moja ukochana córeczka będzie miała rodzeństwo. Zaplanowałam wizytę na kolejny tydzień na usg, niemniej jednak musiałam ją przyspieszyć na wczoraj ponieważ w nocy z przedwczoraj na wczoraj dostałam delikatnego krwawienia.

Najpierw wizyta w luxmed z diagnoza że jest to prawdopodobne ciąża ektopowa z uwagi na coś widocznego na prawym jajniku czy jajowidzie(nie pamiętam). W macicy nic nie było widać. Był to 5+4. Ze względu na to coś poza macica plus krwawienie i utrzymujące się plamienie dostałam pilne skierowanie do szpitala i od wczoraj leżę.

Podczas przyjmowania zrobili mi kolejne usg + beta. Beta dosyć niska bo ok 360 a na usg zgodnie z poprzednim coś widocznego po prawej stronie poza macica (jajnik albo jajowod - nie pamiętam).

Jutro mają mi powtórzyć betę i decydować co dalej. Liczę ze przy tak niskiej beta startowej jeśli to ciąża pozamaciczna, to się samo wchłonie a czytałam tutaj i takich przypadkach. Czy któraś z Was była w podobnej sytuacji?

Jest jeszcze opcja że to coś obok macicy to ciałko żółte które jest tam widoczne i za chwilę może pojawić się coś w macicy. Czy któraś tak miała?

Ja o niczym tak nie marzę jak powrót do mojej małej córeczki do domu. Okropnie za nią tęsknię i czuje ze zwariuje tutaj.
Dlatego jeśli są mamy tutaj i teraz w podobnej sytuacji to zapraszam do wspólnego podtrzymywania na duchu.
 
reklama
Hej może ciaza jest młodsza? Przy tak niskiej becie chyba ciężko cos zobaczyć na usg ? ja trafiłam do szpitala z podejrzeniem cp w 5tygodniu 3 dniu to betę miałam ok 5tys i gin w macicy nic nie widział. W szpitalu bardzo długo i boleśnie:/ szukali aż znaleźli pecherzyk w macicy, myślę że przy becie ok 300 to by nic nie znaleźli...
 
Hej może ciaza jest młodsza? Przy tak niskiej becie chyba ciężko cos zobaczyć na usg ? ja trafiłam do szpitala z podejrzeniem cp w 5tygodniu 3 dniu to betę miałam ok 5tys i gin w macicy nic nie widział. W szpitalu bardzo długo i boleśnie:/ szukali aż znaleźli pecherzyk w macicy, myślę że przy becie ok 300 to by nic nie znaleźli...
To nie do końca tak jest.
U Ciebie był pęcherzyk w macicy, dlatego beta była wysoka.
Przy cp beta często przyrasta baaaardzo powoli. M.in. po tym też można ją podejrzewać. Przyrosty są, ale nieznaczne, niskie. A tymczasem jajeczko rozwija się w normalnym tempie, ale nie tu, gdzie powinno.
 
Podobna historia jak u mnie. Beta mialam bete prawie 300 . Kolejna okolo 260 i moja lekarka zobaczyla coś na jajowodzie. Skierowanie do szpitala i potwierdzenie ciazy ektopowej. Rozwazali maltotreksat ale codziennie beta spadala , byli tez tacy ktorzy rozważali laparoskopie ale ostatecznie czekano. Beta spadla do 7 i mnie wypisali. Poronienie trąbowe ciąży pozamacicznej. Dodam ze wcześniej zanim w ogole wpadlam na to żeby zrobić bete mialam bol po ten stronie brzucha tylko ustapil po nospie i wzięłam go za rozkręcają sie miesiączkę a to już była cp.
 
Podobna historia jak u mnie. Beta mialam bete prawie 300 . Kolejna okolo 260 i moja lekarka zobaczyla coś na jajowodzie. Skierowanie do szpitala i potwierdzenie ciazy ektopowej. Rozwazali maltotreksat ale codziennie beta spadala , byli tez tacy ktorzy rozważali laparoskopie ale ostatecznie czekano. Beta spadla do 7 i mnie wypisali. Poronienie trąbowe ciąży pozamacicznej. Dodam ze wcześniej zanim w ogole wpadlam na to żeby zrobić bete mialam bol po ten stronie brzucha tylko ustapil po nospie i wzięłam go za rozkręcają sie miesiączkę a to już była cp.
Dziękuję za informację. Jak długo czekałaś az spadnie beta? Cały czas w szpitalu?
 
Jestem dziewczyny po badaniu. Potwierdzili ciążę pozamaciczna. Betahcg z krwi spada (niestety bardzo powoli, o 30 jednostek vs ostatni pomiar 48godz temu) ale jest szansa ze ciąża się sama wchłonie. Za dwa powtórka krwi i decyzja czy czekamy aż się sama wchłonie i czekamy czy będziemy podawać zastrzyk z metotrakstu do pomocy albo zrobimy laparoskopie. Także kolejne dwa dni czekania
 
Jestem dziewczyny po badaniu. Potwierdzili ciążę pozamaciczna. Betahcg z krwi spada (niestety bardzo powoli, o 30 jednostek vs ostatni pomiar 48godz temu) ale jest szansa ze ciąża się sama wchłonie. Za dwa powtórka krwi i decyzja czy czekamy aż się sama wchłonie i czekamy czy będziemy podawać zastrzyk z metotrakstu do pomocy albo zrobimy laparoskopie. Także kolejne dwa dni czekania
mnie też tak wolno spadała. W dniu wypisu przy becie 7 byla widoczna w jajowodzie ale zmniejszona.
 
reklama
Jestem dziewczyny po badaniu. Potwierdzili ciążę pozamaciczna. Betahcg z krwi spada (niestety bardzo powoli, o 30 jednostek vs ostatni pomiar 48godz temu) ale jest szansa ze ciąża się sama wchłonie. Za dwa powtórka krwi i decyzja czy czekamy aż się sama wchłonie i czekamy czy będziemy podawać zastrzyk z metotrakstu do pomocy albo zrobimy laparoskopie. Także kolejne dwa dni czekania
Jak sama się wchłonie?? Dziwne...

Mi od razu powiedzieli że to nie jest możliwe i usuwali laparoskopowo. Czekali tylko czy może jednak nie poronienie...

Beta spadła dopiero dwa tygodnie po laparo..

Trzymaj się.
 
Do góry