reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza, brak zarodków

Martyna9494

Aktywna w BB
Dołączył(a)
30 Kwiecień 2021
Postów
79
Proszę o pomoc i wsparcie. Byłam na pierwszej wizycie u ginekologa. Miesiączki nieregularne więc uważam, że jest to 5+5 lub kilka dni mniej (wiem kiedy był stosunek z którego wyszła ciąża). Robiłam jedną betę przedwczoraj i wyszło 9700. Na USG okazało się, że są 2 pęcherzyki ciążowe. Jeden pusty, drugi z pęcherzykiem żółtkowym. Czy myślicie, że są jeszcze szansę na pojawienie się zarodków? Od 2 dni mam mdłości, ból piersi od ponad tygodnia.
 
reklama
Jeszcze jest szansa, zwłaszcza jeśli ciąża jest młodsza niż 5+5 wklejam:
5 tydzień i 1 dzień, czyli 5.1 hbd. Wtedy dostrzec będzie można pęcherzyk ciążowy (GS) i pęcherzyk żółtkowy (YS). Pęcherzyk żółtkowy pojawia się dopiero, gdy średni wymiar pęcherzyka ciążowego przekroczy 12 mm. O ciąży wewnątrzmacicznej mówimy, gdy w pęcherzyku ciążowym znajduje się pęcherzyk żółtkowy. Brak pęcherzyka żółtkowego w odpowiednim czasie ciąży może oznaczać obecność tzw. pseudopęcherzyka, czyli pustego jaja płodowego. Brak wtedy jest możliwości rozwoju ciąży, ponieważ nie ma wtedy w ogóle zarodka i nie będzie go już. Jest to efektem nieprawidłowego zapłodnienia. Pseudopęcherzyk w macicy, w czasie ciąży, w której już powinno być widać pęcherzyk żółtkowy i zarodek, oznacza także, że zawsze trzeba szukać czy ciąża nie zlokalizowała się nieprawidłowo poza jamą macicy. Poza chęcią zobaczenia, czy ciąża jest wewnątrzmaciczna nie zaleca się wykonywania USG tak wcześnie, tj. w 5 tygodni i 1 dniu od OM.
Jeśli chce się zobaczyć już zarodek w macicy USG można wykonać w 5 tygodniu i 6 dniu od OM. W 5.6 hbd powinno być już widać zarodek wielkości około 1 milimetra. Zarodek widoczny jest, gdy średni wymiar pęcherzyka ciążowego przekroczy 18mm. Jednak w 5.6 hbd tak naprawdę godziny decydują, czy zarodek będzie widoczny. Na przykład przychodząc na USG rano można jeszcze zarodka nie zobaczyć, a wieczorem już tak. Ale równie dobrze wieczorem też może nie być jeszcze widać zarodka, a ujrzy się go rano w 6 tygodni, czyli 6.0 hbd
 
Proszę o pomoc i wsparcie. Byłam na pierwszej wizycie u ginekologa. Miesiączki nieregularne więc uważam, że jest to 5+5 lub kilka dni mniej (wiem kiedy był stosunek z którego wyszła ciąża). Robiłam jedną betę przedwczoraj i wyszło 9700. Na USG okazało się, że są 2 pęcherzyki ciążowe. Jeden pusty, drugi z pęcherzykiem żółtkowym. Czy myślicie, że są jeszcze szansę na pojawienie się zarodków? Od 2 dni mam mdłości, ból piersi od ponad tygodnia.
Ja jak byłam w 5+0 tc to widziałam sam pęcherzyk ciążowy, w którym nie było absolutnie nic. Później 6+4 zarodek z pięknie bijącym sercem 😉
 
Są 2 zarodki, 2 bijące serduszka i wiek ciąży z USG zgadza się z datą zapłodnienia. ❤️🥲 Oby teraz wszystko było dobrze. Dziękuję za dobre słowa.
 

Załączniki

  • IMG_20230628_104910.jpg
    IMG_20230628_104910.jpg
    1,4 MB · Wyświetleń: 153
reklama
reklama
Do góry