reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak snu u niemowlaka w nocy.

Kiciusia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
12 Lipiec 2019
Postów
170
Witajcie. Gdzieś już tutaj u kogoś w poście poruszalam ten temat, ale. Tych rad nic nie wyszło.
Potrzebuję porady kogoś fachowego. Koniecznie. Jest problem że spaniem półrocznego dziecka. W nocy nie chce spać, budzi się z rykiem od wielu tygodni, teraz to już na miesiące idzie. Ostatnio to nawet zaczęła się budzić i wymyśla q łóżeczku.
Jest to dziwne, bo nawet pierwsze miesiące po porodzie tak nie było. W nocy spała ładnie. A teraz jest nie do wytrzymania. W ogóle nie śpimy. O co chodzi? Uprzefzan odpowiedzi. Nie jest w fazie skoku rozwojowego. Miała go ostatnio cały miesiąc. Czekałam aż się skończy i wszystko się nauczy i dalej tak się zachowuje. Nie ma ząbkowania bo bez przesady żeby przeszło dwa miesiące to trwało. Jest najedzona, pielucha sucha, światełka nawet w pokoju żeby się nie bała.
Jak się zachowuje. Bardzo szybko teraz nauczyła się siadać w ciągu paru dni. Nauczyła się raczkować, wspinać. Zauważyłam że szybciej wszystko się uczy niż pierwsze dziecko. Ma pół roku, a w ciągu tygodnia nauczyła się siedzieć, raczkować, bawić różnymi rzeczami i wiele innych rzeczy.
 
reklama
Dziecko śpi z Tobą w pokoju czy już w swoim? Jeśli w swoim to może za szybko zostało przeniesione, ma jakiś lęk i stąd taka sytuacja. Nic innego pomijając kwestie typowe jak ząbkowanie czy skoki rozwojowe które negujesz nie przychodzi mi do głowy.

P.S. nie jestem osobą fachową a zwykłą mamą, może porozmawiaj o sytuacji z pediatrą.
 
Jak karmisz ? U nas to trwa od skończonego pół roku, a syn ma prawie rok 🤣 już mnie to bawi, przeszłam przez zmęczenie, wkurwienie, teraz faza śmiechu z tego wszystkiego. Serio, od pierwszego miesiąca do 6 spał ciągiem 8-10 godzin.
Od początku spał sam w swoim pokoju żeby właśnie uniknąć takich sytuacji jak przyzwyczajanie do nowego miejsca, a on mi taki numer wywinął.
To co bym inaczej zrobiła, to dawała wodę w butelce kiedy się w nocy przebudził, na pewno nie cycka. Takie dziecko już nie potrzebuje jest w nocy. Na początku partner był wstanie go uspokoić, więc nie chodziło o jedzenie, a teraz traktuje pierś jako uspokajacz.
Z kim nie rozmawiam to właśnie po odstawieniu piersi dziecko zaczęło przesypiać noce, ale nie wiem jak ty karmisz.
 
Jak karmisz ? U nas to trwa od skończonego pół roku, a syn ma prawie rok 🤣 już mnie to bawi, przeszłam przez zmęczenie, wkurwienie, teraz faza śmiechu z tego wszystkiego. Serio, od pierwszego miesiąca do 6 spał ciągiem 8-10 godzin.
Od początku spał sam w swoim pokoju żeby właśnie uniknąć takich sytuacji jak przyzwyczajanie do nowego miejsca, a on mi taki numer wywinął.
To co bym inaczej zrobiła, to dawała wodę w butelce kiedy się w nocy przebudził, na pewno nie cycka. Takie dziecko już nie potrzebuje jest w nocy. Na początku partner był wstanie go uspokoić, więc nie chodziło o jedzenie, a teraz traktuje pierś jako uspokajacz.
Z kim nie rozmawiam to właśnie po odstawieniu piersi dziecko zaczęło przesypiać noce, ale nie wiem jak ty karmisz.

Moje nie zaczęło, ba nie zaczęło też jeść więcej, a mniej o te mleko 🤷‍♀️😂
 
Dziecko śpi z Tobą w pokoju czy już w swoim? Jeśli w swoim to może za szybko zostało przeniesione, ma jakiś lęk i stąd taka sytuacja. Nic innego pomijając kwestie typowe jak ząbkowanie czy skoki rozwojowe które negujesz nie przychodzi mi do głowy.

P.S. nie jestem osobą fachową a zwykłą mamą, może porozmawiaj o sytuacji z pediatrą.
W pokoju blisko mnie. Nawet łóżeczko trzeba było bliżej dać.
 
Jak karmisz ? U nas to trwa od skończonego pół roku, a syn ma prawie rok 🤣 już mnie to bawi, przeszłam przez zmęczenie, wkurwienie, teraz faza śmiechu z tego wszystkiego. Serio, od pierwszego miesiąca do 6 spał ciągiem 8-10 godzin.
Od początku spał sam w swoim pokoju żeby właśnie uniknąć takich sytuacji jak przyzwyczajanie do nowego miejsca, a on mi taki numer wywinął.
To co bym inaczej zrobiła, to dawała wodę w butelce kiedy się w nocy przebudził, na pewno nie cycka. Takie dziecko już nie potrzebuje jest w nocy. Na początku partner był wstanie go uspokoić, więc nie chodziło o jedzenie, a teraz traktuje pierś jako uspokajacz.
Z kim nie rozmawiam to właśnie po odstawieniu piersi dziecko zaczęło przesypiać noce, ale nie wiem jak ty karmisz.
Karmię piersią, ale już ma wprowadzane pokarmy stałe. Warto dać, że potrzebuje dużo tego jedzenia, bo jest bardzo ruchliwe i traci dużo energii.
 
reklama
Do góry