reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bóle żołądka po Acardzie??

Tak, mam mutację, która predysponuje do stosowania acardu już w trakcie starań i heparyny po pozytywnym teście. Potraw stricte świątecznych nie jadłam. Generalnie mam zdrową, zbilansowaną dietę i żadnego błędu dietetycznego nie popełniłam. Chyba, że kawa z mlekiem i ten acard się skumulowały. Lekarz POZ kazał pobrać famotydynę i już widzę poprawę. Jeszcze w ciąży nie jestem, więc mogę. Ale martwi mnie ta sytuacja. Dodam, że w poprzedniej ciąży stosowałam acard i takiego problemu nie miałam... Już sama nie wiem. 😔
Mam mthfr c677t i pai homo oraz nieprawidłowe wyniki związane z ryzykiem zakrzepowym w krwi a jednocześnie mam przeciwwskazanie do Acardu. Miałam też 2 poronienia. Ale poza tym urodziłam dzieci bez Acardu. W ostatniej ciąży brałam heparyne od rosnącej bety.
 
reklama
Mam mthfr c677t i pai homo oraz nieprawidłowe wyniki związane z ryzykiem zakrzepowym w krwi a jednocześnie mam przeciwwskazanie do Acardu. Miałam też 2 poronienia. Ale poza tym urodziłam dzieci bez Acardu. W ostatniej ciąży brałam heparyne od rosnącej bety.
To dajesz mi nadzieję, że może sama heparyna wystarczy, ale pewnie w zwiększonej dawce. Jestem po kilku poronieniach, a także po stracie w 33tc mimo heparyny i acardu (co innego było przyczyną) 😔 pierwszy syn urodzony bez problemu, bez leków, kolejne ciąże to jeden wielki dramat...
 
To dajesz mi nadzieję, że może sama heparyna wystarczy, ale pewnie w zwiększonej dawce. Jestem po kilku poronieniach, a także po stracie w 33tc mimo heparyny i acardu (co innego było przyczyną) 😔 pierwszy syn urodzony bez problemu, bez leków, kolejne ciąże to jeden wielki dramat...
Ja przeszłam jeszcze dodatkowa diagnostykę dosyć rozbudowana.
 
Hej, temat dla mam, które stosowały lub stosują acard w ciąży.
Jestem w trakcie starań, a z racji poronień muszę już stosować Acard 75. Biorę go od miesiąca, a od tygodnia mam problemy z żołądkiem. Ból, pieczenie trwają praktycznie nieprzerwanie od poniedziałku. Podejrzewam właśnie Acard, bo nie zmieniłam niczego w swojej diecie. Czy któraś z was miała podobne problemy? Na tą chwilę lekarz kazał odstawić acard i zobaczyć czy przejdzie.
Hej, też biorę Acard 150 od około miesiąca. Od 2 dni mam bóle żołądka i też zastanawiam się czy to właśnie nie po nim.
 
Hej, też biorę Acard 150 od około miesiąca. Od 2 dni mam bóle żołądka i też zastanawiam się czy to właśnie nie po nim.
Hej, u mnie trwa to od początku tego miesiąca. Acard odstawiłam, przeszłam na Zaax, bardzo lekkostrawnie jem, żadnej kawy, żadnych słodyczy, nic smażonego, a dopiero od jakichś 3 dni jest trochę lepiej... Brałam trochę famotydynę, ale miałam wrażenie, że tylko osłabia trawienie i staram się to ogarnąć dietą 😑 lekarz też obstawia, że to wina acardu, a ja mam bardzo wrażliwy żołądek.
 
Do góry