reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bóle żołądka po Acardzie??

Dołączył(a)
6 Kwiecień 2024
Postów
5
Hej, temat dla mam, które stosowały lub stosują acard w ciąży.
Jestem w trakcie starań, a z racji poronień muszę już stosować Acard 75. Biorę go od miesiąca, a od tygodnia mam problemy z żołądkiem. Ból, pieczenie trwają praktycznie nieprzerwanie od poniedziałku. Podejrzewam właśnie Acard, bo nie zmieniłam niczego w swojej diecie. Czy któraś z was miała podobne problemy? Na tą chwilę lekarz kazał odstawić acard i zobaczyć czy przejdzie.
 
reklama
Hej, temat dla mam, które stosowały lub stosują acard w ciąży.
Jestem w trakcie starań, a z racji poronień muszę już stosować Acard 75. Biorę go od miesiąca, a od tygodnia mam problemy z żołądkiem. Ból, pieczenie trwają praktycznie nieprzerwanie od poniedziałku. Podejrzewam właśnie Acard, bo nie zmieniłam niczego w swojej diecie. Czy któraś z was miała podobne problemy? Na tą chwilę lekarz kazał odstawić acard i zobaczyć czy przejdzie.
Acard to "aspiryna". Dziala drazniaco na blony sluzowe zoladka.
Nawiasem mowiac, nie jest zalecane stosowanie go w ciazy.
Tak wiec- tak, Acard moze byc przyczyna bolu zoladka.
 
Acard to "aspiryna". Dziala drazniaco na blony sluzowe zoladka.
Nawiasem mowiac, nie jest zalecane stosowanie go w ciazy.
Tak wiec- tak, Acard moze byc przyczyna bolu zoladka.
Niestety, ale acard w wielu przypadkach jest zalecany w ciąży. Tak jak i heparyna. U mnie są jasne wskazania. Obawiam się tylko, że to on odpowiada za moje bóle. Tak jak piszesz, to w końcu kwas acetylosalicylowy.
Miałam nadzieję, że odezwą się może mamy, które musiały go stosować, miały problem z żołądkiem i jakoś sobie z tym poradziły...
 
Niestety, ale acard w wielu przypadkach jest zalecany w ciąży. Tak jak i heparyna. U mnie są jasne wskazania. Obawiam się tylko, że to on odpowiada za moje bóle. Tak jak piszesz, to w końcu kwas acetylosalicylowy.
Miałam nadzieję, że odezwą się może mamy, które musiały go stosować, miały problem z żołądkiem i jakoś sobie z tym poradziły...
Natychmiastowa ulga - "mleczko" dzialajace oslonowo na zoladek - Gelatum Alumini Phosphorici - taka nazwa apteczna. Kosztuje grosze, a dziala cuda :tak:. Bez recepty, nie widzialam przeciwwskazan do stosowania w ciazy.
 
Natychmiastowa ulga - "mleczko" dzialajace oslonowo na zoladek - Gelatum Alumini Phosphorici - taka nazwa apteczna. Kosztuje grosze, a dziala cuda :tak:. Bez recepty, nie widzialam przeciwwskazan do stosowania w ciazy.
Akurat związki glinu nie są zalecane w ciąży na pierwszy ogień walki ze zgaga.Nie wiem na ile poważne jest to ostrzeżenia, ale jednak jest. Z preparatów aptecznych raczej zaczyna się od Rennie, RefluG.

Acard jest teoretycznie tabletka dojelitową, więc nie powinien podrazniac żołądka, ale wiadomo, że różnie ludzie reagują. W efektach ubocznych są opisane problemy z układem pokarmowym (chociaż nie jestem pewna czy to dotyczy badań nad substancją czynną, czy nad tym konkretnym lekiem).

Istnieja niby-zamienniki "ziołowe": zaax i nattokinaza, ale skuteczność na pewno nie jest tak udowodniona jak przy acardzie. Zaax ponoć w ciąży można, z nattokinaza nie zgłębiałam tematu.

@Swiss123 a na pewno to nie jest kwestia potraw świątecznych? Albo dnia cyklu? Ostatecznie myślę, że powinnaś odstawić tak jak umówiłaś się z lekarzem, poobserwować i coś z nim wspólnie zdecydować. A miałaś badania hematologiczne potwierdzające problemy z płytkami albo z krzepliwością?
 

Załączniki

  • Screenshot_2024-04-08-13-43-57-711_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-04-08-13-43-57-711_com.android.chrome.jpg
    195 KB · Wyświetleń: 8
Akurat związki glinu nie są zalecane w ciąży na pierwszy ogień walki ze zgaga.Nie wiem na ile poważne jest to ostrzeżenia, ale jednak jest. Z preparatów aptecznych raczej zaczyna się od Rennie, RefluG.

Acard jest teoretycznie tabletka dojelitową, więc nie powinien podrazniac żołądka, ale wiadomo, że różnie ludzie reagują. W efektach ubocznych są opisane problemy z układem pokarmowym (chociaż nie jestem pewna czy to dotyczy badań nad substancją czynną, czy nad tym konkretnym lekiem).

Istnieja niby-zamienniki "ziołowe": zaax i nattokinaza, ale skuteczność na pewno nie jest tak udowodniona jak przy acardzie. Zaax ponoć w ciąży można, z nattokinaza nie zgłębiałam tematu.

@Swiss123 a na pewno to nie jest kwestia potraw świątecznych? Albo dnia cyklu? Ostatecznie myślę, że powinnaś odstawić tak jak umówiłaś się z lekarzem, poobserwować i coś z nim wspólnie zdecydować. A miałaś badania hematologiczne potwierdzające problemy z płytkami albo z krzepliwością?
Tak, mam mutację, która predysponuje do stosowania acardu już w trakcie starań i heparyny po pozytywnym teście. Potraw stricte świątecznych nie jadłam. Generalnie mam zdrową, zbilansowaną dietę i żadnego błędu dietetycznego nie popełniłam. Chyba, że kawa z mlekiem i ten acard się skumulowały. Lekarz POZ kazał pobrać famotydynę i już widzę poprawę. Jeszcze w ciąży nie jestem, więc mogę. Ale martwi mnie ta sytuacja. Dodam, że w poprzedniej ciąży stosowałam acard i takiego problemu nie miałam... Już sama nie wiem. 😔
 
reklama
Akurat związki glinu nie są zalecane w ciąży na pierwszy ogień walki ze zgaga.Nie wiem na ile poważne jest to ostrzeżenia, ale jednak jest. Z preparatów aptecznych raczej zaczyna się od Rennie, RefluG.

Acard jest teoretycznie tabletka dojelitową, więc nie powinien podrazniac żołądka, (...)
Tak, jak pisalam - w ulotce brak przeciwwskazan dla kobiet w ciazy
Ja od lat cierpie na dolegliwosci zwiazne z nadkwasnoscia, kwasu acetylosalicylowego nie moge przyjmowac, bo zaraz to odczuwam, zreszta jest to rowniez zaznaczone w ulotce.
 
Do góry