reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja

reklama
Słyszałam od jednej osoby że mocno się przytyje i można nie mieć dzieci itd.

Brałam antykoncepcje hormonalną i schudłam ok. 10 kg. Także nie zawsze się tyje :) a dzieci mieć można, rok i dwa miesiące po odstawieniu zaszłam w ciążę. Oczywiście u każdej osoby jest inaczej, ale nie ma się co przejmować na zapas.
 
Brałam antykoncepcje hormonalną i schudłam ok. 10 kg. Także nie zawsze się tyje :) a dzieci mieć można, rok i dwa miesiące po odstawieniu zaszłam w ciążę. Oczywiście u każdej osoby jest inaczej, ale nie ma się co przejmować na zapas.
Dziekuję bardzo za radę bo to co się naczytałam w internecie to się już przestraszyłam😅
 
Bo jeśli chodzi o badania u ginekologa to pani mówiła że wszystko dobrze i w moim wieku mogę nie mieć śluzu płodnego trochę się tym przejmuje
 
Że mogę być bez płodna ale ciągle o tym myślę
Śluz nie świadczy o płodności.

Jeżeli Cię to w jakiś sposób pocieszy, to ja usłyszałam kiedyś od lekarki wprost, że w życiu nie zajdę w ciążę, nastawialiśmy sie z męzem na duzo kotów i zwiedzanie świata i wpadliśmy dwukrotnie (drugi raz celowo) każdorazowo w pierwszym cyklu po odstawieniu antykoncepcji.
 
Śluz nie świadczy o płodności.

Jeżeli Cię to w jakiś sposób pocieszy, to ja usłyszałam kiedyś od lekarki wprost, że w życiu nie zajdę w ciążę, nastawialiśmy sie z męzem na duzo kotów i zwiedzanie świata i wpadliśmy dwukrotnie (drugi raz celowo) każdorazowo w pierwszym cyklu po odstawieniu antykoncepcji.
To po co jest ten śluz przezroczysty?
 
reklama
Zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne ze względu na chorobę gdy miałam 18 lat. Na słabszych tabletkach nie było różnicy. Po 2 latach musiałam zacząć brać mocniejsze i wtedy przytyłam bardzo szybko. Mimo, że to było tylko kilka kg to było to takie szybkie, że pojawiły mi się rozstępy na udach i piersiach. Jeśli tabletki mają służyć jedynie jako antykoncepcja to mogą być jeszcze słabsze takie jednoskładnikowe, ja takich nigdy nie brałam, myślę, że one nie wpływają jakoś mocno na masę ciała.
A takie rewelacje, że po tabletkach nie będzie sie miało dzieci to nawet kiedyś usłyszałam od ginekologa, gdy poszłam do przypadkowego tylko po receptę 🙈
Brałam anty 10 lat, w pierwszym cyklu po odstawieniu zaszłam w ciążę ☺️
 
Do góry