reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Ja miałam betę 3.7 MoM i pappa 0,56 MoM. Ryzyko t21 1:135. Lekarz ze względu na b.dobre USG zalecil nifty. Wyszło ryzyko niskie. Teraz jestem po drugich prenatalnych i echo serca -wszystko ok. Moja gin powiedziała że mogę spać spokojnie :)
Dla pocieszenia napisze o sobie :) miałam podobne wyniki do Twoich beta ponad 3.5 Mom, pappa ok 0,44 Mom. Ryzyko skorygowane T21 1:66. USG też wyszło mi dobrze, dlatego zdecydowałam się na Nifty, nie robiłam amnio. Nifty wyszło ok, drugie prenatalne i echo serca równiez. Urodziłam córkę bez T21 w 39 tyg :)

Jedynie co to u mnie pojawiło się ok 35 tc nadciśnienie (o tym mogła świadczyć ta niska pappa).

Dużo zdrówka życzę :)
 
Kochana jak się czujesz? Miałaś wczoraj aminopunkcje?
Miałam, czuję się w porządku. Lekarz powiedział żeby funkcjonować normalnie żadnego leżenia itd. Kazał tylko powiązać na siebie przez 30min, ale po amnipunkcji zrobi też dokładne usg i już kilka rzeczy mu się nie podobało…Ale czekamy na wynik….
 
Miałam, czuję się w porządku. Lekarz powiedział żeby funkcjonować normalnie żadnego leżenia itd. Kazał tylko powiązać na siebie przez 30min, ale po amnipunkcji zrobi też dokładne usg i już kilka rzeczy mu się nie podobało…Ale czekamy na wynik….
Miałam 2x amnio robione przez 2 lekarzy i przy obu kazano mi leżeć pierwsza dobę i 10 dni zakaz dźwigania.
A po tygodniu usg czy wszystko ok
 
Może mi nie kazał ze względu na wady które zobaczył w usg….ogolnie czułam sie dobrze nie miałam żadnych bóli, skurczy itd…sama już nie wiem
U mnie usg bylo idealnie, robilam tylko ze wzgledu na wiek i tez mi nikt Nie kazal lezec. Innym tez tak. Uwazac na siebie i tyle. Trzymam kciuki za was 🤞
 
reklama
Do góry