reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

1.5 roczne dziecko nie chce mówić

reklama
@Papillonek1980 Ciężko mi powiedzieć, bo z niektórych przedmiotów jest do przodu, a z innych ma problem. Na pewno rewelacyjnie sobie radzi z przedmiotami matematycznymi - przykładowo na wakacje (po jego pierwszej klasie), babcia uczyła starszą córkę tabliczki mnożenia. I mimo że on się tylko przysłuchiwał, to on się nauczył, a starsza córka nie 🤷‍♀️ Do tego ma świetną pamięć wzrokową - gra w szachy i np. po turnieju może mi pokazać cały przebieg 7 partii, które rozegrał 🤷‍♀️
Ale językowo jest słabo - napisanie/wymyślenie zdania na język polski, to jest często ponad jego siły. Tak samo angielski - uczenie słówek idzie bardzo kiepsko.
 
Pytam, ponieważ mój synek w Leiterze wypadł na poziomie 5 latka. Połowę gorzej niż twój, a był o rok starszy. Zrobił dobrze połowę dla 6 Latków, a drugą połowę w lustrzanym odbiciu. Potem odmówił współpracy. Miał już 3,5 roku, a więc był o rok starszy od twojego synka. I tak się zastanawiam, jak będzie dalej funkcjonował? 🤔 Gdzie mojemu do wyników dla 10 latka. Ech. No nic, pracujemy, lecimy dalej.
 
Ja myślę, że to też od dnia dziecka zależy. Mój od małego uwielbiał wszystkie puzzle, klocki itp.
Mój dopiero pod koniec miał dość, a w sumie to chyba z dobrą godzinę trwało.
 
Do góry