reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Wiecie jak czytać te wykresy?
 

Załączniki

  • Screenshot_20240331_114327.jpg
    Screenshot_20240331_114327.jpg
    61,4 KB · Wyświetleń: 67
Acard 150 powinien włączyć kiedy ryzyko jest >1:150
Ja mam acard i heparynę
Ja mam 1:100 ryzyko poridh przed 34 tc, ale chyba acard przed 16 tc a ja juz jestem w 18 tc niestety :-( Jestem w trakcie zmiany lekarza ale muszę czekać na termin u innego który mam 22 kwietnia. Udało mi się dostać prywatnie ale na 12 kwietnia dopiero
 
Ja mam 1:100 ryzyko poridh przed 34 tc, ale chyba acard przed 16 tc a ja juz jestem w 18 tc niestety :-( Jestem w trakcie zmiany lekarza ale muszę czekać na termin u innego który mam 22 kwietnia. Udało mi się dostać prywatnie ale na 12 kwietnia dopiero
Ja brałam 75 od 14tc. Jestem w 19 i teraz dopiero 150 bo jestem #&@*~$ i przeczytałam ryzyka a na samym dole było, że mam zmienić na 150. To dostałam mailem.
 
Cześć, we wtorek dostałam telefon od genetyk. Ryzyko T21 podstawowe 1:229, skorygowane 1:155 (w tym roku będzie 36 lat). Beta 2,141 MoM, pappa 0,555 MoM. Lekarze zalecają amniopunkcje ale się boje. Zastanawiam się nad Sanco. Miała któraś podobne wyniki?
Tutaj, decyzja należy do Ciebie. Ja byłam w podobnej sytuacji. Lekarz zapytał mnie, co mi da badanie genetyczne. Wiadomo jak wskaże wadę to dalej aminopunkcja, ale co jeśli wykluczy wadę? Czy mnie uspokoi taki wynik? Ja zdecydowałam, ze faktycznie nie, nie uspokoi mnie, bo jeden wynik Pappa daje wysokie prawdopodobieństwo , drugi niskie i któremu ufać? Oba nie dają jednoznacznej odpowiedzi… zdecydowałam się na aminopukcje
 
Tutaj, decyzja należy do Ciebie. Ja byłam w podobnej sytuacji. Lekarz zapytał mnie, co mi da badanie genetyczne. Wiadomo jak wskaże wadę to dalej aminopunkcja, ale co jeśli wykluczy wadę? Czy mnie uspokoi taki wynik? Ja zdecydowałam, ze faktycznie nie, nie uspokoi mnie, bo jeden wynik Pappa daje wysokie prawdopodobieństwo , drugi niskie i któremu ufać? Oba nie dają jednoznacznej odpowiedzi… zdecydowałam się na aminopukcje
Mój dr zaproponował mi nipty lub amnio. Po sluzszej rozmowie wybrałam amnio i dobrze zrobiłam bo wadę która ma nie wykryło by nipty. Dzisiaj mam amnio w drugiej ciąży ze względu na wadę u córki.
 
Mój dr zaproponował mi nipty lub amnio. Po sluzszej rozmowie wybrałam amnio i dobrze zrobiłam bo wadę która ma nie wykryło by nipty. Dzisiaj mam amnio w drugiej ciąży ze względu na wadę u córki.
Czy tą wadę da się leczyć już w życiu płodowym czy chodzi tylko o informację? Ja się obawiam konsekwencji po amnio, ostatnio gdzieś czytałam że odpływ wód przed 34 tygodniu może być konsekwencją po amnio.
 
reklama
Tutaj, decyzja należy do Ciebie. Ja byłam w podobnej sytuacji. Lekarz zapytał mnie, co mi da badanie genetyczne. Wiadomo jak wskaże wadę to dalej aminopunkcja, ale co jeśli wykluczy wadę? Czy mnie uspokoi taki wynik? Ja zdecydowałam, ze faktycznie nie, nie uspokoi mnie, bo jeden wynik Pappa daje wysokie prawdopodobieństwo , drugi niskie i któremu ufać? Oba nie dają jednoznacznej odpowiedzi… zdecydowałam się na aminopukcje
Jakie miałaś wyniki z Pappy? Pappa jest mniej wiarygodna niż badania Nipt. Masz już wynik amnio?
 
Do góry