reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Zostawienie czteromiesiecznego niemowlaka na weekend z tatą?

Iksa

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
22 Marzec 2022
Postów
66
Czesc! Czy wiecie moze jak czteromiesieczne niemowle zniesie rozlake z mama na weekend? Na razie ma 3 miesiace, jest karmiony mieszanie. Zdarza mi sie wyjsc gdzies np na zakupy, do lekarza, maly zostaje wtedy z tata ale nigdy na dluzej. Na poczatku lutego chcialam pojechac do znajomych na dwie noce. Jak myslicie, czy taka rozlaka moze negatywnie wplynac na psychike malego?
 
reklama
Jak dla mnie wszystko zależy od dziecka.
Jeśli od małego często wychodzisz, nie tylko raz czy 2 na miesiąc, to może być dla niego mniej zauważalne, że Ciebie nie ma.

Ale nie wiem, czy sama bym się bardziej nie stresowała/martwiła/tęskniła, niż dobrze bawiła :)
 
Na niemowle myślę, że nie ma to wpływu tym bardziej, jeśli wychodzisz i zostaje już pod czyjaś opieką. Jest jeszcze małe, aby móc zwrócić uwagę czy nie ma mamy, czy jest babcia, czy ciocia. Najważniejsze, aby otoczyć niemowlę dobrą opieką. Zaplanuj wyjazd tak by nie stresować się, że dziecku miałoby coś się stać, bo ani ty nie skorzystasz na wyjeździe, ani tata dziecka, bo bedziesz dopytywać.
 
Do góry