reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zostalam mama wczesniaka 26 tydz.

Ciesia, mam nadzieję, że wszystko u Was OK...
Na pociechę - synek mojej znajomej urodził się w 24 tygodniu. Takich momentów radości - kiedy zaczął np. prawie sam oddychać - było wiele. Po nich przeychodził regres, infekcje, problemy, raz nawet poważne zagrożenie życia... ale: dziś chłopczyk ma już roczek, od jakichś 4 miesięcy jest wreszcie z rodzicami w domu. :-) Oczywiście - wymaga rehabilitacji. Ma wadę wzroku - krótkowzroczność i zeza. Potrzebuje często różnych leków i pomocy. Ale żyje, widzi, słyszy, uśmiecha się do rodziców, coraz więcej gaworzy i lepiej radzi sobie z zabawkami. Ciągnie się do samodzielnego siadania. Neurologicznie wszystko z nim OK. Są najlepsze rokowania na to, że do przedszkola pójdzie z właściwym sobie rocznikiem urodzonych w terminie dzieci.

Women - nie potrafię nic powiedzieć dodającego otuchy z własnego doświadczenia, ale jeśli chodzi o wady serca, to medycyna potrafi dziś zrobić baaardzo wiele, już w okresie życia płodowego. Mam nadzieję, że lekarze będą potrafili Wam pomóc. Trzymam kciuki z całej siły.
 
reklama
Witajcie Kobietki
Mam dobre nowiny.Wczoraj byłam na echo serduszka płodu.Wyniki rewelacyjne.
Serduszko prawidłowe,położenie i wielkość w normie połączenia zgodne i komory również.Przepływy pępowinowe prawidłowe.
Co do obrzęku to:
W osierdziu czyli wokół serduszka całkowite cofnięcie,czyli w normie,w jamie opłucnej niewielka ilość płynu około 2-3 mm oraz troszeczke w brzuszku.Czyli drogie Panie jak by obrzęk sie cofał samoistnie.Uwierzycie! Pani dr. Kruś która wykonywała echo serduszka była zdumiona ze bez leczenia i przyjmowania leków obrzęk sie cofa i jak by wracał do normy,a co do serduszka to opinia poprzedniego lekarza dr. Szymańskiego który wykonywał amniopunkcje wydawałaby sie błedna.
Jestem bardzo bardzo szczęśliwa normalnie nie wierzyłam w to co słyszałam.
Przede mną jeszcze wyniki badania z amniopunkcji które około 10 lipca powinny juz byc.
Będe na bieżąco pisać o wszelkich informacjach/Pozdrawiam Was wszystkie i gorąco całuje,pogłaskajcie swoje brzuszki.JA mojego szkraba codziennie czuje jak kopie i daje mi znaki ze jest tam w środku,hihi.

Szczęśliwa MAMA Monia.....
 
Super!!!Bardzo sie ciesze ze wszystko zaczelo sie ukladac. Trzymam kciuki za dobry wynik z amnio. Bedzie dobrze.
Czekamy na informacje od ciebie
 
women23!!!! bedzie wszystko dobrze. powiem tak znajoma lezala na patologi byla w 6 miesiacu ciazy lekarze nie dawali zadnych szans na przezycie ani dziecku ani jej!!!! jesli nie zgodzi sie na usuniecie ciazy!!! ona jednak wierzyla w swoje dziecko i siebie !!!! nadchodzily swieta! maz zabral ja do domu na wlasne zyczenie,bo skoro to mialy byc jej ostatnie swieta to chciala je spedzic z najblizszymi!!!! a teraz napisze ci ze!!!!!jej synek urodzil sie zdrowy!!!!!!!!!!!!!!!!mial jedynie drobna budowe ciala!!!!a na usg zle odczytywali wyniki bo maly jakos dziwnie niewytlumaczalnie sie obrucil!!!!wiec co ty na to? dodam jeszcze ze maly ma 5 lat!!!i inteligencje taka ze nie jeden rodzic by pozazdroscil!!!:tak:dlatego wsluchaj sie w siebie!!!! a to co lekarze mowia trzeba kilkakrotnie potwierdzac! a cuda takze sie zdazaja!!!!!!dlatego powodzenia!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Witam kobietki.
Wczoraj otrzymałam telefon od pani dr.Panisnskiej z informacja odnosnie wynków amiopunkcji.Wynik jest pozytywny,nie ma zmian genetycznych,wiec to najgorsze wykluczyli,bardzo sie ciesze.Treaz mam wizytę 25 lipca,na której będa domniewać skąt pojawil sie obrzęk u dzidzi.Ja nie musze domniewac bardzo duzo czytałam,i doszłam do wniosku ze bylo to wirusowe,czyli w pierszych 3 miesiacach ciazy,złapałam jakies przeziębienie i dostalo sie do płodu,który reaguje wlasnie obrzekiem,który po jakims czasie samoistnie sie cofa,wiec ja jestem przekonana ze wlasnie tak jest.No cos 31 lipca mam jeszcze raz echo serduszka płodu wiec tez sie czegos wiecej dowiem.Tymczasem całuje was waszystkie i dziekuje za wsparcie.Napewno sie tu jeszcze pojawie.
 
reklama
Super Women23 bardzo się cieszę że wszystko dobrze !!!!! Zobaczysz urodzisz zdrowego synusia ! Innej obcji nie ma ;-)
 
Do góry