reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zmiana miejsca pobytu na L4

znajda

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Czerwiec 2024
Postów
200
Hej,
czy któraś z Was zmieniała kiedyś tymczasowo miejsce pobytu będąc na zwolnieniu lekarskim?
Obecnie jestem na L4 chodzącym, ale coraz gorzej znoszę upały. Mąż jest w delegacji i parę razy będąc na zakupach spożywczych zasłabłam. Dlatego chciałam wrócić do domu rodzinnego na jakiś czas, żeby w razie potrzeby ktoś był niedaleko.
Zmieniałyście miejsce pobytu telefonicznie czy przez internet? Czy ZUS wg może podważyć coś takiego? 🤔 chciałam jechać na tydzień, dopóki mąż nie wróci.
 
reklama
Hej,
czy któraś z Was zmieniała kiedyś tymczasowo miejsce pobytu będąc na zwolnieniu lekarskim?
Obecnie jestem na L4 chodzącym, ale coraz gorzej znoszę upały. Mąż jest w delegacji i parę razy będąc na zakupach spożywczych zasłabłam. Dlatego chciałam wrócić do domu rodzinnego na jakiś czas, żeby w razie potrzeby ktoś był niedaleko.
Zmieniałyście miejsce pobytu telefonicznie czy przez internet? Czy ZUS wg może podważyć coś takiego? 🤔 chciałam jechać na tydzień, dopóki mąż nie wróci.
Spokojnie, możesz wyjechać i nikt tego nie podważy. Jestem świeżo po rozmowie z ZUSem w tej sprawie ;)

Jeśli masz PUE, to znajdź pismo POG - to jest ogólnie pismo do ZUSu. Piszesz, że jesteś na zwolnieniu ale czasowo zmieniasz miejsce pobytu i podajesz adres pod którym będziesz przebywać oraz daty od kiedy do kiedy :) Pani z ZUSu powiedziała mi, że ta informacja trafia po prostu do akt w razie jakiejkolwiek kontroli - wtedy będą Cię szukać pod adresem który podałaś ;)
 
reklama
Hej,
czy któraś z Was zmieniała kiedyś tymczasowo miejsce pobytu będąc na zwolnieniu lekarskim?
Obecnie jestem na L4 chodzącym, ale coraz gorzej znoszę upały. Mąż jest w delegacji i parę razy będąc na zakupach spożywczych zasłabłam. Dlatego chciałam wrócić do domu rodzinnego na jakiś czas, żeby w razie potrzeby ktoś był niedaleko.
Zmieniałyście miejsce pobytu telefonicznie czy przez internet? Czy ZUS wg może podważyć coś takiego? 🤔 chciałam jechać na tydzień, dopóki mąż nie wróci.
Hej
Ja zgłaszałam przez ZUS PUE przez wiadomość do ZUS i to wystarczało 😊
 
Do góry