reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zimne poty ,ząbkowanie , drgawki podczas wyprozniania sie u 4 miesiecznego niemowlaka

ciekawostka

Początkująca w BB
Dołączył(a)
3 Luty 2024
Postów
29
Cześć dziewczyny wracam do Was po poradę .
Synek w środę kończy 16 tygodni we wcześniejszym poście opisywałam problem brzuszkowy który miał miejsce praktycznie od narodzin

Przechodząc do mojego pytania..
Synek od 9 tygodnia na mieszańce Neocate
Od tamtej pory problemy brzuszkoww zniknęły, jak i również problemy z kupka .
Pozostały nam wzdecia które najbardziej męczą małego w nocy
W 14 tyg ż. Maluszek zaczął ząbkować od tamtej pory zauważyłam u niego zimne poty a dokładnie.. glowka ,szyja kark zalany potem - kark zimny a wręcz lodowaty .
Gorączki brak .
Znalazłam gdzieś w Google że może to być niedobor Wit.d chce wykonać mu badanie
Wit d podajemu synkowi co dziennie w odpowiedniej dawce na jego wiek.
Nie było jeszcze dnia żebyśmy pominęli
Urodził się pod koniec kwietnia ,lato mamy słoneczne przebywamy dużo na dworzu więc ma też naturalna Witaminkę d ,więc nie wiem czy może mieć niedobor. Sprawdzimy
Te zimne poty wystepuja od 2 tyg i nie wiem czy to się nałożyło z ząbkowaniem czy jest to od ząbkowania
Również co mnie martwi od kilku dni gdy Synek się wypróżnia dostaje jakby dreszczy , drgawek nie wiem jak to opisac.. otrzasanie sie ?
W trakcie wyprozniania ma dreszcze które trwają kilka sekund.porownujac czasem jak nam dorosłym robi się chłodno dostajemy dreszczy i na sekundę potrząsa nami ?
Mam nadzieje ze zrozumiecie mnie ..
Przed nami szczepienie 6w1 obawiam się zbagatelizowania tych objawów i zielone światło do szczepienia a może synkowi coś dolega..
Czy któraś z Was zaobserwowała takie drgawki u swojego dzieciątka kiedykolwiek. ?
Z góry dziękuję za odpowiedź
 
reklama
Cześć dziewczyny wracam do Was po poradę .
Synek w środę kończy 16 tygodni we wcześniejszym poście opisywałam problem brzuszkowy który miał miejsce praktycznie od narodzin

Przechodząc do mojego pytania..
Synek od 9 tygodnia na mieszańce Neocate
Od tamtej pory problemy brzuszkoww zniknęły, jak i również problemy z kupka .
Pozostały nam wzdecia które najbardziej męczą małego w nocy
W 14 tyg ż. Maluszek zaczął ząbkować od tamtej pory zauważyłam u niego zimne poty a dokładnie.. glowka ,szyja kark zalany potem - kark zimny a wręcz lodowaty .
Gorączki brak .
Znalazłam gdzieś w Google że może to być niedobor Wit.d chce wykonać mu badanie
Wit d podajemu synkowi co dziennie w odpowiedniej dawce na jego wiek.
Nie było jeszcze dnia żebyśmy pominęli
Urodził się pod koniec kwietnia ,lato mamy słoneczne przebywamy dużo na dworzu więc ma też naturalna Witaminkę d ,więc nie wiem czy może mieć niedobor. Sprawdzimy
Te zimne poty wystepuja od 2 tyg i nie wiem czy to się nałożyło z ząbkowaniem czy jest to od ząbkowania
Również co mnie martwi od kilku dni gdy Synek się wypróżnia dostaje jakby dreszczy , drgawek nie wiem jak to opisac.. otrzasanie sie ?
W trakcie wyprozniania ma dreszcze które trwają kilka sekund.porownujac czasem jak nam dorosłym robi się chłodno dostajemy dreszczy i na sekundę potrząsa nami ?
Mam nadzieje ze zrozumiecie mnie ..
Przed nami szczepienie 6w1 obawiam się zbagatelizowania tych objawów i zielone światło do szczepienia a może synkowi coś dolega..
Czy któraś z Was zaobserwowała takie drgawki u swojego dzieciątka kiedykolwiek. ?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Dodam ,że te zimne poty wystepuja tylko przy zasypiniu i podczas snu wieczornego w dzień nie pojawiają się podczas drzemek ani podczas snu w nocy . Jak biorę synka do pierwszego nocnego karmienia kark jest już cieplutki ,nie jest nawet wilgotny . Ostatnio zasypia bez bodziakow bo jak problem się pojawiał to później musiałam maluszka przebierać przy czyn się rozbudzał. W domu temperatura jest normalna 20-22 stopnie z wieczora w nocy jest chłodniej.. Po pierwszym nocnym karmieniu ubieram mu krótkie bodziaki i spi do rana suchy nawet jak męczą go nocne wzdecia zazwyczaj zaczyna się o 3-4 godzinie nie poci się przy tym mimo że kreci się w lozeczku
 
Ja z tych niepanikujących więc napiszę, że dwoje moich dzieci miało to o czym piszesz.
Tzn starszak miał jak był niemowlęciem a niemowlak ma nadal.
Obydwaj się pocili przez sen a żaden się da się przykryć niczym.
A te "otrząsanie" to mi się wydaje, że tak czasem dzieci mają. Moje akurat miał/ ma jak zrobi siusiu. Widziałam to też u mojej siostrzenicy.
 
Ja z tych niepanikujących więc napiszę, że dwoje moich dzieci miało to o czym piszesz.
Tzn starszak miał jak był niemowlęciem a niemowlak ma nadal.
Obydwaj się pocili przez sen a żaden się da się przykryć niczym.
A te "otrząsanie" to mi się wydaje, że tak czasem dzieci mają. Moje akurat miał/ ma jak zrobi siusiu. Widziałam to też u mojej siostrzenicy.
Dziękuję za odpowiedź
Ale czy przy takich potach dzieciątko jest zimne , nie chodzi mi o rączki nóżki ale o kark .
Mnie to bardzo zastanawia dlaczego kark jest zimny a z niego kapie:(
Chociaż pocieszylas mnie z tym otrzasaniem bo bardzo mnie to nie pokoi ,dziękuję:*
 
Dziękuję za odpowiedź
Ale czy przy takich potach dzieciątko jest zimne , nie chodzi mi o rączki nóżki ale o kark .
Mnie to bardzo zastanawia dlaczego kark jest zimny a z niego kapie:(
Chociaż pocieszylas mnie z tym otrzasaniem bo bardzo mnie to nie pokoi ,dziękuję:*
Nie sprawdzałam nigdy karku 🤷‍♀️ Ciało wydalając pot na zewnątrz skóry chłodzi się. Więc może u Twojego dziecka jest taki efekt.
Dla spokoju zapytaj pediatry przy szczepieniu 🙂
 
Też tak właśnie już pomyślałam że może chłodzi się wydalajac pot i tak jak to nazwałaś jest taki efekt . Bo też zauważyłam że jeśli spi w krótkich bodziakach w środku nocy i przykryje go pieluszka tetrowa to chwila moment zaczyna się kręcić wiercić tak żeby się uwolnić spod przykrycia. Leży goły i wesoły :) bez krecenia się a jak spowrotem przykryje to po chwili znowu to samo
Napewno dopytam bo martwi mnie to jednak dodałaś mi otuchy :)
Pozdrawiam
 
reklama
Do góry