reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zielone upławy,pieczenie w 19 tygodniu ciazy :(

pchelka10.05

Zadomowiona(y)
Dołączył(a)
19 Wrzesień 2006
Postów
1 035
Miasto
grudziądz
hej kochane
we wtorek miałam wizytę u gina
dodatkowo miałam swędzenie pochwy i sromu
lekarz przepisał Pimafucort masc
stwierdził ze mam suchość pochwy spowodowana branoem luteiny dopochwowej ( nie bylo żadnych uplawow )
w piątek miałam założony Pesser
w sobotę w nocy dolegliwości sie bardzo nasilily tzn pieczenie pochwy bylo masakryczne

trafiłam w niedziele o 5 rano na IP
zostałam w szpitalu , lekarz pobrał wymaz z szyjki i pochwy ( wynik ma być jutro )
odstawił luteinę dopochwowa i przepisał podjezykowa

z chwila gdy przestalam brac tabletki dopochwowe , pieczenie znacznie sie zmniejszylo

jednak po badaniach na IP zaczęło ze mnie wyplywac bardzo dużo upławów żółtych i wodnistych
cala niedziela i poniedziałek bez ostrego pieczenia tylko delikatne

no i wczoraj upławy sie nasiliły tak ze wkładka nie dala rady , były koloru żółtego a później zielonego
czekając na wynik wymazu podano mi globulke dopochwowa NystVagin i koszmar z pieczeniem zaczol sie od nowa

zauważyłam tylko ze bardzo piecze w środku pochwy jak wezmę obojętnie jaka tabletkę dopochwowa
dziwne bo luteline dopochwowa brałam non stop od 5 tygodnia do 19 i nic takiego nie mialo miejsca

a teraz bardzo dodatkowo martwią mnie te upławy
bardzo wodniste , zielonkawe

dodam ze mam tez bakterie w moczu
antybiotyk nie pomógł brałam Amptaks 500
zrobiono posiew moczu jednak wynik tez będzie w środę w międzyczasie dostaje Furagine 3x2

boje sie bardzo o dziecko
codziennie mam usg i wszystko jest ok , wody tez ok

wiem ze przy pesserze jest dużo wydzieliny no ale nie żółtej czy zielonej

moze ktos przez to przechodził ??
 
reklama
Rozwiązanie
dziewczyny a w czym pierzecie bieliznę tzn majteczki ?
ja do tej pory używałam normalnego proszku który stosuje od 2 lat . Jednak teraz w czasie infekcji moze zmienić na cos innego ?
Piore normalnie, jak wszystko. Aczkolwiek normalnie to nie znaczy 'po polsku' ;) - ponoć Polki maja tendencje do przesadzania z ilością proszku i plynu do płukania, ponoć..
Staram sie dawac nie wiecej, raczej mniej niz rekomenduje producent proszku, a płyn do płukania rozcieńczam w proporcji 1:1 z wodą i daje na pełen bęben 1 nakretke max.

Co do grzybicy - to straszne cholerstwo! jestem doskonałym przykładem na ignorancje jaka występuje w leczeniu, które jest zazwyczaj celowane na problem w pochwie, a zapomina sie o jelitach itp. Walcze z tym od 15...
hej kochane :)
dzis rano na obchodzie nie bylo jeszcze wyników posiewu moczu ani wymazu z szyjki macicy
ale o 14 podłączyli mi w kroplówce antybiotyk celowany bo podobno właśnie przyszły wyniki
nic więcej nie wiem bo lekarz powie mi dopiero po 20 jak będzie obchód co tam wyszło
 
reklama
hej kochane :)
dzis rano na obchodzie nie bylo jeszcze wyników posiewu moczu ani wymazu z szyjki macicy
ale o 14 podłączyli mi w kroplówce antybiotyk celowany bo podobno właśnie przyszły wyniki
nic więcej nie wiem bo lekarz powie mi dopiero po 20 jak będzie obchód co tam wyszło
Super najważniejsze że działają:) powodzonka I zdrówka dla wss[emoji110]
 
hej
sa wyniki posiewu moczu jest ok
sa tez wyniki wymazu z szyjki i tu jest jakas bakteria ale nie bylo lekarza wiec nie wiem dokładnie jaka ale ...
dostaje na ta bakterie w szyjce antybiotyk celowany w kroplówce Biofuroksym
będzie podawany 3x dziennie przez 5-6 dni
jest on tylko dostępny w kroplówce wiec leżymy w szpitalu


PS

powiedzcie mi kochane jaki najlepszy priobiotyk doustny mam kupic aby odbudować florę bakteryjna w pochwie bo ten antybiotyk zabija Wszystko czyli i bakterie i florę bakteryjna
 
W sumie co lekarz to inny probiotyk, co kobieta to tez inny lubi. Chyba nie ma tego jednego najlepszego:) ja często stosuje lactovaginal lub provag a teraz hydrovag bo zależy mi na lepszym nawilżeniu śluzówki. Jak potrzebujesz dodatkowo zakwasić to VitaginC. Oprócz tego zadbaj o dietę - jogurt czy kefir to standard. Osobiście średnio lubie ale jako zamiennik pijam domowej roboty kiszony barszcz czerwony lub ogólnie kiszonki:) nie zaszkodzą a pomogą przywrócić florę i równowagę tez w jelitach bo sama pochwa to za mało :)
 
dziewczyny co polecacie do mycia miejsc intymnych aby flora sie szybciej odbudowala .
provag emulsje stosuje od początku ciąży i własne jutro musze kupic cos nowego
niewiem czy kupic dalej provag czy moze jest cos lepszego np lecibios femina pregna ???
 
candida albinas
dziewczyny jak sie tego dziadostwa pozbyć ??
cały tydzień byl spokoj po odstawieniu wszelkich globulek dopochwowych bo powodowaly ostre pieczenie w pochwie
po wyjściu ze szpitala dostałam dodatkowo antybiotyk doustny Zinnat i dopochwowo Nystatyne 2x1
byl spokoj cały tydzień a przy wzieciu przedostatniej tabletki Nystatyny pieczenie powróciło ☹
na wymazie z szyjki wyszla e-coli i candida albinis +++
boje sie bo mam pessar a to dopiero 20 tydzień ciąży

znacie jakieś sposoby na to dziadostwo ??
ewidentnie Nystatyna nie pomogła :(
do gina za tydzień i powtórzenie wymazu czy antybiotyki pomogły , jednak jak pieczenie wróciło to raczej leki nie pomogły :(
 
reklama
Antybiotyk dalej bierzesz? I czy po wymazie robili ci antybiogram, żeby wcelować leczenie? I jeśli masz dziś wyniki, a wizytę za tydzień to ja bym natychmiast podjechała lub zadzwoniła do lekarza spytać, co dalej, bo tydzień to bardzo długi czas i to cholerstwo grzybicze oraz ecoli się namnoży jeszcze bardziej. 3x +++ to wysoki poziom.
 
Do góry