reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zespół Marcusa Gunna

invictaLumena

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Kwiecień 2020
Postów
179
Dzień dobry,

Potrzebuję nie wiem , wsparcia, dobrego słowa. Porady. Urodziłam córkę 2.04.2024. Córka 10 na 10 , ciąża z cukrzyca i insulina. Po jakimś krótkim czasie zauważyłam u córki podskakiwanie powieki podczas ssania, czy to Pierś czy smoczek, bez znaczenia. Pediatra stwierdziła, że to zle unerwienie ale do pół roku się wszystko normuje. Poszłam do fizjo, ona powiedziała że to może być wspolruch z którego się wyrasta więc trochę się uspokoiłam, ale powiedziała, że dobrze jest to skonsultować z Neurologiem. Udałam się do neurologa, on kazał wykonać eeg głowy, ale stwierdził, że to jeszcze skonsultuje z kimś. Po 2 dniach dostaliśmy telefon, że jesteśmy wpisani do położenia na oddzial do czd w Warszawie w celu pogłębionej diagnostyki. W tym czasie Neurolog napisał mi, że może być to właśnie Zespol Marcusa Gunna. Czytałam same historie gdzie nie obyło się bez operacji, bo powieka opadała i powodowała wady wzroku. Czytałam też gorsze historie gdzie łączyło się to z innymi późniejszymi chorobami. Dziecko na chwilę obecną rozwija się dobrze , bez zarzutów. Ostatnie wzmianki jakie znalazłam były sprzed 2016 najwcześniej. Czy może jest mama , która przez to przeszła niedawno ? Przechodzi ? Gdzie się udać, u kogo szukać pomocy. Chcę zacząć najwcześniej jak się da , aby jniknac komplikacji w czasie późniejszym.
 
reklama
Hej, niestety kompletnie nie wiem co to za zespół, jedynie mogę Cie wesprzeć co do opadnięcia powieki. Mój syn urodził się z ptoza wrodzona, miał już operacje na oba oczka. To nic strasznego, i oczywiście można ją wykonać na nfz.
Jeśli opadnie (a bardzo życzę Ci, żeby nie opadła, bo tak jak napisałaś wiąże się to z pogorszeniem widzenia) to zapisuj się jak najszybciej do specjalisty. Jeśli jesteś z dolnośląskiego to mogę dać namiary na dobrych lekarzy.
Oczywiście trzymam kciuki, żeby nic córce nie wyszło ❤️
 
Hej, niestety kompletnie nie wiem co to za zespół, jedynie mogę Cie wesprzeć co do opadnięcia powieki. Mój syn urodził się z ptoza wrodzona, miał już operacje na oba oczka. To nic strasznego, i oczywiście można ją wykonać na nfz.
Jeśli opadnie (a bardzo życzę Ci, żeby nie opadła, bo tak jak napisałaś wiąże się to z pogorszeniem widzenia) to zapisuj się jak najszybciej do specjalisty. Jeśli jesteś z dolnośląskiego to mogę dać namiary na dobrych lekarzy.
Oczywiście trzymam kciuki, żeby nic córce nie wyszło ❤️
Ogólnie na chwilę obecną powieka jest lekko opadniętą. Zobaczymy co zweryfikują w czd i mam nadzieję, że dalej nas pokierują. Dziękuję za odpowiedź 😊❤️
 
Najważniejsze, żeby kontrolować czy powieka nie zaczyna zasłaniać zrenicy. I tak na wszelki wypadek dobrze zapisać się do okulisty :)
 
Najważniejsze, żeby kontrolować czy powieka nie zaczyna zasłaniać zrenicy. I tak na wszelki wypadek dobrze zapisać się do okulisty :)
Oczytalam się tego w internecie, jeśli chodzi o Ptoze, jest to czestsza przypadłość, ale właśnie miałam nadzieję, na jakieś informacje o tym zespole 😊 ale na pewno do okulisty będziemy chodzić
 
Do góry