reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zęby idą....czyli jak radzicie sobie z ząbkowaniem u malucha?

reklama
zadałam nurtujące mnie pytanie w temacie o ząbkowaniu, bo tutaj już chyba nikt mi nie odpowie, skoro saly się wścieka ;-)
 
Ostatnia edycja:
to fajnie Adka134, dzięki


więc, moja córcia ma już całe na wierzchu dolne jedynki, do połowy wyrośnięte obie górne dwójki

moje pytanie jest takie: czy mogą się jej wyrzynać nowe ząbki, skoro te dwójki jeszcze nie wyrosły całe?

pytam, bo dwa dni temu zaczęła się zachowywać tak samo, jak wtedy kiedy wyrastały jej te wcześniejsze ząbki, czyli robi problem z jedzeniem łyżeczką i z dnia na dzień je łyżeczką coraz mniej
woli zjeść z butli
a jak już się jej tamte ząbki wyrznęły to z jedzeniem łyżeczką i butlą nie było żadnego problemu
 
do Adka134 dzięki za potwierdzenie. Viburcol kupiłam i faktycznie pomaga.wczoraj miałam koszmarna noc Dawidek budził sie co dwie godziny, oczu prawie nie otwierał taki był śpiący a strasznie się wiercił i złościł. dla mnie to szok bo od początku przesypiał całe noce wiec teraz mam odmianę!!!! Zeby tylko długo tak sie nie meczył i szybko mu wyszły na razie nic nie widze ale czwkam cierpliwie.pozdrawiam
 
Do Kbetina:blink: Witaj, wydaje mi się że tak, bo u mnie jest podobnie, w zeszłym tygodniu wyszły mu w końcu dwie jedynki na górze ( wreszcie..) przez które było tyle zgrzytu i zauważyłam że na dole idą mu dwie dwójki także wyrzynają się jednocześnie na dole i na górze:sorry2:
aż strach się bac jak pójdą wszystkie w takim tempie..
Pozdrawiam !!!
 
Witam.
Postanowiłam sie poradzic na forum, gdyz moja dwumiesieczna coreczka zaczeła zabkowac, nie dosc, ze tak wczesnie to na dodatek ida jej dwie goren trojki, a z tego co wiem to przewaznie ida dolne jedynki, wiem ze nie jest to reguła, ale troszke mnie to niepokoi, malutka jest strasznie niespokojna, prawie nie sypia, ciagle chce doic piers..o gryzaku nie ma mowy, bo takie malenstwo nie umie jeszcze chwytac...smaruje jej dziasełka mascia teetha, mieszkam w Irlandii i tylko taka była dostepna w aptece.
Czy ktoras z was przechodziła podobna historie ?
Czy powinnam sie udac do lekarza, czy czekac "spokojnie" na zabki ?

Uważam, że nie powinnaś się przejmować wczesnym ząbkowaniem :tak:.
Ja miałam pierwszego ząbka w wieku 6 tygodni.
Natomiast mojemu synkowi pierwszy ząbek wyrznął się, jak miał 3 i pół miesiąca. Teraz ma prawie 7 miesięcy i ma 7 ząbków.
Czytałam, że z reguły jako pierwsze wyrzynają się górne lub dolne jedynki. A u niektórych dzieci są to dwójki bądź trójki i jest to normalne.
 
reklama
Czy ktoras z Was ma aktualnie ząbkującego maluszka i znacie jakies dobre sposoby jak ulżyć dziecku? Ewentualnie prosze podajcie czym smarujecie dziąsełka dziecku...:-(
 
Do góry