reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zęby idą....czyli jak radzicie sobie z ząbkowaniem u malucha?

kbetina fajnie, że mogłam pomóc :-).

MamaHelenki mój synek ślini się już od 4 tygodnia życia. Natomiast dziąsła ma opuchnięte od 2 miesiąca.
Pierwszy ząbek pojawił się u niego, kiedy miał 3 i pół miesiąca.
 
reklama
Olinek ślinił się bardzo do 4 miesiąca.....wszytko brał do buzi, gryzł, marudził....a wyszły dopiero w 7 miesiącu......a lekarka od 5 miesiąca mówiła że zęby wyjdą za tydzień , dwa a tu dopiero wyszły w 7 miesiącu :-D:-D:-D
Więc reguły nie ma
 
Ostatnia edycja:
Mam jeszcze pytanie......mojemu synkowi krzywo idą ząbki .......jedynki na dole i górze ok-prościutko i równo.Za to dwójki górne troszkę bokiem i teraz widzę , że dolne 2 także rosną bokiem................
Troszkę się martwię że mleczaki i krzywe......dodam że mój Oliś nie ciągał nigdy smoka ani nie ssie kciuka................a ja i mąż mamy prosty zgryz.
A może jak wyjdzie reszta ząbków to się wyrównają:confused::confused::confused:
 
Ostatnia edycja:
mojemu synkowi wyszly trzy zabki ostatni wczoraj a juz nastepny idzie obok.fajnie bedzie maly zebalek :-)
 
Czy Wasze dzieci gorączkują, bądź goraczkowały przy wyrzynaniu się ząbków? bo moja ostatnio gorączkowała i zastanawiam się czy to była trzydniówka czy od ząbków. Ma teraz 10 i pół m-ca i już dwie górne jedynki widać, choć jeszcze się nie przebiły. Dodam że miała przez trzy dni temp. ok 37 a czwartej nocy 39,2 przy braku jakichś objawów choroby. Lekarka przepisała antybiotyk mówiac że to wirus grypy i cos z uszkami. Po dwóch dniach jednak córcia zdrowiutka :confused: Przerwałam antybiotyk po czterech dniach i jest ok. Czy możliwe żeby od ząbków taka wysoka temperatura była?
 
Od zebów to moze być do 38 i nigdy więcej.jeśli więcej to jakaś dodatkowa infekcja.
Antybiotyków na wirusy sie nie stosuje- jaki sens ich podawania?
A jak osluchowo czysto, gardlo oki to warto zrobic badanie moczu ogolne.Czy nie ma zaplenia układu moczowego bo czasemt tylko wysoka goraczka jest
Dobrze ze mlautka juz zdrowa:-)
 
Frankiemu pierwsza wyszła 1 na dole jak miał 7 miesiecy. Druga jedynka wyszła na górze. Smiesznie tak wyglądał z 2 zebami - jednym na dole, drugim na górze. Najgorsze jednak przezyłam jak wyżynały mu się trzonowce. Nie mogl spac, mial temp, marudzil, slinil sie itp. Stosujemy Tantum Verde - maly bardzo lubi ten spray. Smak przyjemny i znieczulenie trwa dłuzej niz po zelach.
 
reklama
natkaa w po trzydniówce zawsze jest wysypka więc w czwartej dobie wiadomo czemu była wysoka temp.
U nas temperatury raczej nie ma ;-):tak: ale mała jęczy nocami, budzi się z płaczem, więc jak widzę że jest niespokojna to Viburcol na noc aplikuję. Ostatnio też psikam w buziaku Tantum Verdę bo do smarowania nie da otworzyć buzi. Skuteczny :tak:;-):-)
 
Do góry