reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie naszych maleństw- wizyty u lekarzy,szczepienia i wszystko z tym związane:)

Iwonko idz i powiedz, ze chcesz skierowanie. Wcale nie jest za wcześnie. Po bilansie u Julki Marzenka dostała skierowanie i z nią jeździ na rehabilitację. Co do płaskostopia to u naszych jeszcze jest OK, ale tez są normy jakieś od tego. Jak byłam z Oliwią na bilansie to ciocia mi mówiła, ze lekkie płaskostopie Oliwia ma, ale mam się nie przejmowac na razie, bo mieści się w normach.

Oczywiście my też na L4 tylko nie wiemy czy przedszkole czy Olcia od nas się zaraziła :-(.
 
reklama
Dziewczyny coś się dzieje z nosem Hanki. Hania tak jakby sapie, stęka, jakby miała zatkany nosek - ale nie ma. To jest tak jakby wstrzymywała na chwilę powietrze przy wydechu. Dzieje się tak już od ok miesiąca. teraz jest w prawdzie przeziębiona ale dopiero od kilku dni - wcześniej była zupełnie zdrowa - przynajmniej tak mi się wydawało. Nie wiem co to może być. Chyba przejdę się po niedzieli do lekarza bo martwić się zaczynam.

Spotkałyście się kiedyś z czymś takim?
 
moja Juleczka ma 10,5 kg i 83 cm


pytanko do mam dziewczynek - jak często myjecie córeczkom włoski? Bo ja do tej pory myłam prawie codziennie a kumpela myje raz w tyg i już troche zwątpiłam. Jak rzadziej Julce umyje to nie ma przetłuszczonych ale już tak ładnie nie pachną...
a wy jak robicie?
 
Dziewczyny coś się dzieje z nosem Hanki. Hania tak jakby sapie, stęka, jakby miała zatkany nosek - ale nie ma. To jest tak jakby wstrzymywała na chwilę powietrze przy wydechu. Dzieje się tak już od ok miesiąca. teraz jest w prawdzie przeziębiona ale dopiero od kilku dni - wcześniej była zupełnie zdrowa - przynajmniej tak mi się wydawało. Nie wiem co to może być. Chyba przejdę się po niedzieli do lekarza bo martwić się zaczynam.

Spotkałyście się kiedyś z czymś takim?

Mój siostrzeniec miał coś podobnego. Niby nie miał kataru, był zdrowy, ale bardzo ciężko oddychał. Miał taką jakby sapkę, zapchany nosek... Siostra poszła z nim do laryngologa i okazało się, że miał gronkowca w nosku. Prawdopodobnie załapał go od jakiegoś zwierzaka, a najpewniej od kota. Tak jej powiedziano. Dostał antybiotyk i już wszystko ok. Jednak może to być też objaw alergii. Bynajmniej tak powiedzieli mojej siostrze, że jeśli w wymazie z nosa nic nie wyjdzie, to może to być na tle alergicznym. Warto więc sprawdzić co w tym nosku siedzi.
 
moja Juleczka ma 10,5 kg i 83 cm


pytanko do mam dziewczynek - jak często myjecie córeczkom włoski? Bo ja do tej pory myłam prawie codziennie a kumpela myje raz w tyg i już troche zwątpiłam. Jak rzadziej Julce umyje to nie ma przetłuszczonych ale już tak ładnie nie pachną...
a wy jak robicie?

Ja Olci co 2 dzień.
Jednak w lato jak było ciepło to codziennie.
 
ja myję raz na tydzień chyba ,że było bardzo upalnie lub bawiła sie piaskiem albo jakieś jedzonko trafiło w kucyka to wtedy też umyjemy,ale średnio wychodzi,że raz na tydzień
 
reklama
I Franek wreszcie po bilansie:)
Żadnych prorokowań co do wrostuw przyszlości nie było..:( Jestem niepocieszona;-)
Franiu wszedł juz wzrostem i wagą na 3 centyl dzieci urodzonych o czasie:)
W książeczce za dużo nam pani dr nie napisała.
waga: 11 kg, wzrost 81 cm
rozwój fizyczny - inne odchylenia
rozwój psychoruchowy - inne zaburzenia
układ ruchu - nieprawidłowy
uzebienie - pełne mleczne
wrodzone wady rozwojowe: IV, V, X (cokolwiek to znaczy)
Reszta nieuzupełniona.
Przy oczach tylko się spytała czy badamy się, mówię ze tak, ze za kilka dni jesteśmy u prof Prosta, ona, że ok.
Mam zrobić małemu morfologię, TSH, Ft3 i Ft4.

I po bilansie.
 
Do góry