reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie naszych dzieci/opieka nad maluszkami

reklama
dzieki za podpowiedz ale czytajac co może wystepowac przy skazie to tak troche sie zgadza ale nie chce dziecku wmawiac jakies choroby :-(sama niewiem czy iść z nia do lekarza w sumie to wykrecanie przy karmieniu zdaza sie czasem ,wysypoka jest i znika [ja myśle że to potówki , chyba ?] mała czsae robi wodniste kupki ze śluzem :no:sama niewiem ...........
 
Moja tez sie czesto prezy przy karmieniu ,ale sa dni ze tak nie robi.Ja zauwazylam ze najlepiej jak ma dluzsze przerwy miedzy karmieniami wtedy spokojnie je,czasami ma tez tendencje do jedzenia tylko z prawej strony i musze sie niezle na gimnastykowac zeby z drugiej piersi ja nakarmic.Wysypki byly i znikly,sa malutkie krosteczki czasami ale ja mysle ze to potowki. Watpie zeby to bylo cos zwiazane ze skaza....No nic zobaczymy co dalej bedzie.Moj malzonek jest alergikiem a jako dziecko mial skaze.
 
dzieki szopek za odpowiedz.
wyeliminowałam nabiał i krostki sie zasuszają ale prężenie nadal jest przy karmieniu - nie tak dużo jak było ale jednak. No i wieczorem mała ma napady krzyku, wczorajszy na szczęscie nie trwał długo.
co do picia z jednej piersi to u mne Amelka najchętniej piłaby tylko z lewej i mam wrażenie że to może mieć duży związek z tym, że chyba nie potrafię jej trzymać na prawej ręce do karmienia.
 
co do picia z jednej piersi to u mne Amelka najchętniej piłaby tylko z lewej i mam wrażenie że to może mieć duży związek z tym, że chyba nie potrafię jej trzymać na prawej ręce do karmienia.

miałam tak samo z Jasiem :zawstydzona/y:
i w jednej piersi mi pokarm zanikł w 4 miesiacu karmienia :sorry2:

Teraz walcze i karmie dwoma ...kłade Tymka tak jak do karmienia lewą ...a naciagam pierś i karmie prawą :-p:tak:
i jest okey :tak:
 
dzieki szopek za odpowiedz.
wyeliminowałam nabiał i krostki sie zasuszają ale prężenie nadal jest przy karmieniu - nie tak dużo jak było ale jednak. No i wieczorem mała ma napady krzyku, wczorajszy na szczęscie nie trwał długo.
co do picia z jednej piersi to u mne Amelka najchętniej piłaby tylko z lewej i mam wrażenie że to może mieć duży związek z tym, że chyba nie potrafię jej trzymać na prawej ręce do karmienia.
moja Ritka jak miała 6 tyg, strasznie zaczeła sie preżyc krzyczeć przy jedzeniu, nie mogłam jej nakarmic i zaczełam karmić ja na leżaco, podziałało super, dalej tak karmie i skutkuje. Też nie potrafie trzymać jej na prawej rece i ona to wyczówa, bo na lewej od biedy zje na siedząco ale jak jest super głodna.
 
kurcze, moj tez sie prezy przy cycku, bo ma kolki, wysypke na buzi i brzuszku troche tez. ja jednak obstawiam, ze wysypka jest odtruskawkowa (nie moge sie powstrzymac :-p) + potowki, bo spi ze mna w nocy i mocno rozgrzany przez to.
jakos nie chce, zeby mial skaze ;-) kupki robi ladne. wiec to chyba nie to..

a na kolki polecam bobotic. z jedna modyfikacja. poniewaz zaczelam od stosowania sab simplexu (super), to zmienilam dawkowanie boboticu. sab simplex mial w skladzie ok 70mg/1ml simeticonu, a bobotic 66mg/1ml. a dawkowanie obu lekow skrajnie rozne - sab simplex 5-6 razy na dobe po 15 kropli przed karmieniem, a bobotic - 8 kropli po trzech glownych posilkach i ewentualnie wieczorem. jak tak dawkowalam bobotic nie dzialal nic. wiec ja zaczelam stosowac bobotic prawie tak, jak sab simplex, czyli 12 kropli przed kazdym karmieniem (5-6 na dobe). i super pomoglo na jakis czas (ze 3 tyg).
 
reklama
my uzywamy sab simplex sporadycznie ..i superancko działa

a my używamy SAB SIMPLEX cały czas 3-4 razy dziennie po 12*-15 kropli i w zasadzie zapomniałam, co to kolka.
Ostatnio postanowiłam odstawić mu kropelki, aleokazało się, że wtedy kolka wróciła, więc znów mu je podaję
 
Do góry