reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie i pielęgnacja naszych maleństw

O a ja nic na temat witaminy K nie słyszałam. Zaczynam się gubić.

Ta wit. K weszła w zycie 3 lata temu jak urodziłam synka. Dawałm mu ja ale tego zuzyło sie bardzo mało a kasy sporo kosztowało... :dry: ja musze zobaczyc jakie są te wit.k... :sorry:
W kazdym szpitalu inne zwyczaje itd... :dry: nie kazdy lekarz własnie kaze podawac ta wit.K.
 
reklama
Ja z podawaniem jakichkolwiek witamin poczekam na położną aż przyjdzie i powie co i jak :)
Co do skóry to kąpie małą w emolium i takie miejsca gdzie jej się łuszczy smaruję oliwką.
 
badaicka- dziękuje za odpowiedź w sprawie czkawki:tak:, fajnie że pępuszek już odpadł:-D
hefi - moja wczoraj tez miała czkawkę 3 razy i dlatego się zmartwiłam, dwa razy uspokoiłam piersią, raz przeczekałam.
U mnie też w miejscu pod pieluszką trochę się łuszczy skórka, za radą mi_mi posmaruje dzisiaj Linomagiem:tak: i spróbuje powierzyć jak mówi Badaicka . A czy Emolium nie można stosować dopiero od pierwszego m-ca? Ja na pupcie stosuje linomag, bo na szkole rodzenia mówili, żeby sudocrem stosować dopiero wtedy jak są już odparzenia, co myślicie? A linomag macie ta maść w tubce biało-zielonej?
Tak ja mam linomag w tej biało-zielonej tubce :tak:
mama mikołaja- nasz mała tez miała ciałko pokryte czerwonymi krostkami najbardziej na brzuszku ale babeczki od maluszkow mowily ze to tzw rumień noworodkowy 4 razy była wykapana w nadmanganianie potasu i wszytsko przeszło

my myslelismy ze we wtorek pojdziemy na pierwszy spacerek ale widze z epogoda cos sie zepsuła wiec zobaczynmy

co do pepuszka to nam kazali normalnie myc nie omijac tego ale tez niczym nie smarowac no chyba ze cos bedzie sie saczyc smierdziec to wtedy Octaniseptem spryskac

my kapiemy narazie w wodzie samej mała jest spokojna nie placze a w szpitalu mowili mi zeby tym Oilatum kapac jesli maluch ma skórke sklonna do podraznien albo alergiczna ale zeby nie na codzien tym kąpac sama nie wiem jak to jest

czkawka - nasz mała tez czesto ma az nam jej szkoda bo wczoraj dostala po kapieli i jak byla gola to bylo widac ze az w klatce piersiowej taki dolek sie robi biedactwo tez zcasem czekam az przejdzie albo przystawiam do cyca

kjesli chodzi i kupki to mala tez robi czesto jakos 7 :)

Kochana nie słuchaj tych najnowszych zarządzeń i smaruj dokładnie pępek 70% spirytusem!!!
Im szybciej on odpadnie tym lepiej.
najlepiej robić to patyczkiem takim do uszu i tak głeboko wkładając go pod ten kikut.Sam octenisept nie wystarczy :no:

U nas w szpitalu nie smarowały baby pępuszka małego i zrobiła mu się odlezyna :blink:
ja bym nie ryzykowała z pepkiem zeby nie zaczeło się to paprac
tym bardziej ze jest gorąco a dzidzia lezy w pampersie

Dziewczyny a co z podawaniem witaminy D bo jakoś to mi uciekło jak położne o tym w szpitalu mówiły??
Nam przy wypisie ze szpitala wbili w ksiazeczke małego ze wit D mamy podawać od 1 a wit K od 8 dnia zycia.
Obie witaminy mozna kupic w kapsułkach(niestety ceny z kosmosu bo np wit K 30 kapsułek to 40 zł:szok:) i wtedy nie sa na receptę natomiast jesli mają być w kropelkach to już musi byc wizyta u pediatry i recepta.
Wbite mam tez ze wit K podaje się do końca 3 miesiaca a wit D do 2 roku życia
 
Ja przemywam jałowym gazikiem zmoczonym w soli fizjologicznej, a i tak od czasu do czasu coś się w jednym z oczek zbiera.
Maluszki kichają jak mają przytkany nosek - Agatka dość często kicha a czasem nawet sapie lub zacharczy, więc zaczęłam jej czyścic nosek fridą nawet dwa razy dziennie - zobaczymy czy będzie lepiej.
Dzisiaj była u nas położna i stwierdziła, że nie ma zastrzeżeń do pielęgnacji, więc chyba jest OK
 
Czym przemywacie oczka waszym maluszkom? Wacikiem nasączonym solą fizjologiczną?
I czy wasz maleństwa często kichają?
no wlasnie Lili kicha dwa trzy razy dziennie seriami po 3-4 razy :-) Oczka jej jeszcze troche ropieja, przemywam albo gazikiem z sola fizj. albo z przegotowana woda.

Mam pytanie: jak czesto zmieniacie posciel w lozeczku, zakladajac ze sie nie ulewa w nocy ani ze nie przeciekla pieluszka oczywiscie?
 
Ano, dokladnie - ja kupilam tez juz 3 opakowania K+D (razem jest znacznie taniej, no i od razu 2 dozowania w 1 ;D) - Apteka internetowa: leki, tanie leki, kosmetyki, vichy, crescina - Apteka 'Pod Różami'
Witamine D sie daje przy karmieniu piersia - i tak jak zaleci pediatra. Zalezy to od zarastania sie ciemiaczka maluszka - dlatego u roznych maluchow rozny okres przyjmowania ;)

Czym przemywacie oczka waszym maluszkom? Wacikiem nasączonym solą fizjologiczną??
Dokladnie. Malgosi w 10 dobie zycia zaczelo ropiec oczko - lekarka kazala przecierac oba oczki wlasnie wacikiem/platkiem kosmetycznym zmoczonym w soli fizjologicznej. Dala tez kropelki - ale to juz bylo na to jedno
"chore" oczko. Na szczescie szybko ustapilo ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Klementinka - na sucho nie idzie, zawsze chociaż kropelkę soli fizjologicznej muszę wpuścić. Wiadomo - wtedy ryk jak nie wiem co, ale warto skoro lepiej później oddycha.

Ja jeszcze prześcieradełka, ani śpiworka nie zmieniałam, ale przez pierwszy ponad tydzień spała w usztywnianym rożku. W sumie niedługo trzeba by przeprać :)
 
Do góry