reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie i pielęgnacja naszych maleństw

dziewczyny dziś Tymkowi odpadł kikut pępowiny:tak: aż 20 dni go miał. ale w pępuszki są jeszcze strupki...no i właśnie czy dopóki są te strupki to muszę uważać przy kąpieli żeby go nie zamoczyć czy jak teraz mam pielęgnować ten pępuszek?
 
reklama
dziewczyny dziś Tymkowi odpadł kikut pępowiny:tak: aż 20 dni go miał. ale w pępuszki są jeszcze strupki...no i właśnie czy dopóki są te strupki to muszę uważać przy kąpieli żeby go nie zamoczyć czy jak teraz mam pielęgnować ten pępuszek?
u nas ten pepuszek tez jest pokryty strupkami, i jak przecieram to czasami odrobinka krwi sie saczy, jutro sie kapiemy i wg polecenia poloznej normalnie w cieplej wodzie pepuszek przemyjemy
 
Mojej Mai tez złuszcza się skóra na zgięciach rączek i stóp smaruje kremem nawilzajacym Nivea, mam nadzieje, że pomoże:tak:

Mamo Mikołaja - czyli ty nie karmisz piersią? Bo w tych mlekach jest już witamina D i K i nie wiem czy dodatkowo ja podawać?
Koriander - a kiedy robisz ten masaż, po kąpieli? czego używasz oliwki?

Ponadto mam do was pytania:
1. Jak często wasze maluszki robią kupki?
2. Czy kapiecie mniej więcej stałej porze? Jak wasze maluchy reagują na kąpiel? bo moja płakała, ale myślę, że była za bardzo głodna:-( czy po kąpieli używacie jakieś kosmetyków?
 
Mojej Mai tez złuszcza się skóra na zgięciach rączek i stóp smaruje kremem nawilzajacym Nivea, mam nadzieje, że pomoże:tak:

Mamo Mikołaja - czyli ty nie karmisz piersią? Bo w tych mlekach jest już witamina D i K i nie wiem czy dodatkowo ja podawać?
Koriander - a kiedy robisz ten masaż, po kąpieli? czego używasz oliwki?

Ponadto mam do was pytania:
1. Jak często wasze maluszki robią kupki?
2. Czy kapiecie mniej więcej stałej porze? Jak wasze maluchy reagują na kąpiel? bo moja płakała, ale myślę, że była za bardzo głodna:-( czy po kąpieli używacie jakieś kosmetyków?

Ja dzis po kapieli zauwazylam ze malej znowu sie skorka luszczy, rowniez na brzuszku, a glownie stopy i dlonie i na zgieciach. Slyszalam ze kapiel w krochmalu czyni cuda, jak to sie robi? moze poradzicie?

Gosiagro Lili nie plakala, bardzo wazne jest zeby dziecko najpierw zjadlo, potem kapiel (nie natychmiast po jedzeniu oczywiscie), bo kapiel kosztuje je duzo energii i dlatego lepiej jak ja ma w zapasie :tak: Lili bardzo sie rozluznia w wodzie, co jej pomaga to pieluszka polozona na brzuszku, niesamowicie dziala, od razu sie malutka wycisza., poza tym caly czas do niej mowimy, i wazne zeby bylo cieplutko w pomieszczeniu jak ja rozbieracie i jak juz wychodzi z wody
Nie mamy stalej kapieli na razie, pozniej chcemy zrobic z tego wieczorny rytual ale na razie kapiel jest dla nas jeszcze za duzym przezyciem :blink:
 
Ponadto mam do was pytania:
1. Jak często wasze maluszki robią kupki?
2. Czy kapiecie mniej więcej stałej porze? Jak wasze maluchy reagują na kąpiel? bo moja płakała, ale myślę, że była za bardzo głodna:-( czy po kąpieli używacie jakieś kosmetyków?

jeśli chodzi o kupki to Natan praktycznie robi je po każdym jedzeniu :)
Ja staram się kąpać Natana o stałej porze, wieczorem między 19 a 20. Ważne by nie kąpać na głodniaka bo niedosyć że dziecko głodne to jeszcze musi się męczyć w wodzie. Natan jak jets najedzony to kąpiel jest dla niego przyjemna, najgorsze jest wyciąganie z wody bo wtedy jest płacz ale jak tylko zostanie owinięty w ręcznik to się uspokaja :)

A ja mam pytanie trochę z innej beczki :)
Czy stosujecie tzw szerokie pieluszkowanie?? czyli na pampersa jeszcze wkładacie pieluchę tetrową by bioderka się dobrze formowały?? Mi w zaleceniach ze szpitala napisali szerokie pieluszkowanie (chyba wszystkim piszą już profilaktycznie) choć w szpitalu byliśmy 8dni i tam ani razu nikt nie wspomniał o takim pieluszkowaniu. No i jak do mnie położna środow. przyszła to też mówiła by szeroko pieluszkować. Ale ja w takie upały zrezygnowałam z dodatkowej pieluchy.
Są różne opinie o tym pieluszkowaniu. Wogóle w książeczce zdrowia mi zaznaczyli (o czym nikt mi nie powiedział w szpitalu) tam gdzie jest tabelka "obserwacja w oddziale noworodkowym" stawy biodrowe - N (nieprwidłowe)
 
Z kosmetyków do kapieli używam Oliatum Soft i mydełka Oliatum.Po kąpieli stosuję krem oliatum Soft na miejsca newralgiczne i Sudokrem na pupę i pachwiny...Niestety krem Oliatum soft nie poradził sobie ze złuszczona skórką na stópkach, a i na rączkach zaczęła się łuszczyć...doskonale za to poradził sobie dziś...Linomag z witaminą A i E. Polecam.Zobaczymy jakie będą efekty po kilku dniach.

Moją Helenkę żywię systemem mieszanym więc kupek są 3-4 w ciągu dnia.

Tak jak dziewczyny napisały...do kapieli idzie dziecko choć odrobinę najedzone...wtedy dla niego jest to mniejszy stres...Staramy się wyciszyć dziecko...można włączyć spokojna muzykę np.kołysanki, zapalić lamkę ocną, zasłonić żaluzje, mówić szeptem...to pomaga.Po kapieli od razu warto dziecko nakarmić...wtedy szybciutko błogo zasypiają ;-)
 
Dziewczyny czy wasze maleństwa miewają czkawkę i jak sobie z nią radzicie? Słyszałam ze powinno się przystawić do piersi, cieplej ubrać, sprawdzić pieluszkę lub po prostu przeczekać.
 
Dziewczyny czy wasze maleństwa miewają czkawkę i jak sobie z nią radzicie? Słyszałam ze powinno się przystawić do piersi, cieplej ubrać, sprawdzić pieluszkę lub po prostu przeczekać.
Mój Fifi miewa czkawki i wtedy zazwyczaj przystawiam go do piersi 2-3 min ssania i czkawki nie ma.Jeśli dostaje czkawki po tym jak akurat zjadł to daje mu smoczka(jesli zechce wziaść:happy2:) i wtedy czekam chwile i albo samo przechodzi albo znowu przystawiam do piersi
 
reklama
No właśnie miałam o to samo zapytać. Nasza malutka ma czkawki nawet 2-3 razy dziennie. przystawianie do piersi raczej u nas się nie sprawdza bo mała się denerwuje, narazie przeczekujemy.
My do kąpieli używamy emolium i na pupę sudokrem. Dzisiaj na łuszczące stópki użyliśmy oliwki Jonson&Jonson zobaczymy jak sobie poradzi i jak będzie ok to zastosuje na resztę miejsc.
Mam pytanko odnośnie właśnie skóry w miejscach np na brzuszku pod pieluszką, moja mała ma takie jakby łuczące miejsca ale to wygląda jakby skóra "pękła", smarowałam przy przewijaniu sudokremem ale nie wiele to dało. Macie jakieś sposoby na to? Może właśnie oliwką to posmarować?.
 
Do góry